'הפלס' בעין הסערה: ניצני התפוררות?

האם מנכ"ל הפלס יעקב לבין פרש מתפקידו? מקורות בכירים ב'הפלס' מלינים: "גרוסמן מתנהל עצמאי ולא נשמע לרבני העיתון". תגובת 'הפלס': להד"ם.

שנתיים ומעט מאז הוקם עיתון 'הפלס' המשמש כביטאון תנועת בני תורה המונהגת ע"י ראש ישיבת מעלות התורה הגר"ש אויערבך שליט"א ונראה כי אי היכולת להפוך את העיתון לרווחי, מאיים כעת על עתידו ומסכן את קיומו של העיתון.

 

מקורות נאמנים המשוחחים עם 'קוקר' יודעים לספר כי יעקב לבין ששימש כמנכ"ל 'הפלס' לאחר שפרש מהעיתון החרדי המוביל 'יתד נאמן' עזב את תפקידו כמנכ"ל 'הפלס' כבר לפני כחודש ובכך, נטש את העיתון החדש לגורלו.

 
במסגרת הבירור אודות הגל העכור העובר על העיתון, אנו מתקשים לסמן את הסיבה המדויקת שהובילה להחלטת הפרישה. בכירים רבים עימם ניסינו לשוחח, ממלאים את פיהם מים. במערכת העיתון מכחישים את עצם הידיעה. אולם, למרות האמור, המידע שבידינו מעיד כאלף עדים על אמיתות הידיעה.

 
הסיבה להשתקת הידיעה מונעת ככל הנראה מהפחד שפרישת בכיר בסדר גודל של לבין, תתפרש כניצנים ראשונים של ההתפוררות בצמרת תנועת בני-תורה.

 
במהלך הברור המקיף שערכנו, נוכחנו לדעת כי סיבת פרישתו של לבין נעוצה בין השאר במחלוקת שהתפתחה בינו לבין העורך נתי גרוסמן אשר היחסים בין השניים התערערו בתקופה האחרונה שכלל נתק מוחלט בין השניים לאורך תקופה. עניין נוסף שככל הנראה העיב על היחסים בהנהלת העיתון הוא, מצבו הכלכלי הקשה שבו שרוי העיתון, כאשר משכורות העובדים לא שולמו כבר למעלה מחודשיים.

 
מידע נוסף שהגיע לשולחן המערכת מבהיר שהקרע אינו רק ביחסי האימון בין המנכ"ל לעורך העיתון נתי גרוסמן וישנם גם גורמים רבניים שהיו ממקימי העיתון ואף שימשו בחברים בוועדה הרוחנית שקובלים בשיחות למקורביהם על התנהלות עצמאית מצד עורך העיתון.

 
מקור בכיר בבני תורה אישר ל'קוקר' את הידיעה אך הוסיף לטעון כי פרישתו של לבין אינה שינוי בהשקפת עולמו אלא החלטתו מונעת משיקולים עסקיים בלבד.בסביבתו של לבין הגיבו ל'קוקר': איננו מכחישים או מאשרים את הידיעה.

 
כאמור, במערכת הפלס מכחישים וזו תגובתם: אין כל שינוי במעמדו של הרב יעקב לבין והוא משמש כמנכ"ל 'הפלס' כבעבר.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תבררו האם זה נכון שר' ברוך שמואל דויטש גם כן עזב את בני תורה והורה לעזוב את הפלס ולכן בבחירות הקרובות יהיה בחו"ל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הלילה בחצות הקלטה במרכז החדשות שתקרע לחולירות מנצח את הצורה. 050-6000301

  משה כהן |
  הגב
  • נתתי מצרים במצרים…

   ככל שיכו אחד בשני יותר, עולם התורה יינזק פחות!

   נכס |
   הגב
   • ר' חיים קניבסקי כבר אמר "שאתם תראו את הסוף שלהם " כנראה שזה מתחיל……… הלוואי……………

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב