'הפלס' בעקבות גרילק: תם עידן 'חברת הלומדים'

הפלס נגד משפחה: 'הפלס' מפרסם ציטוטים מדברים שאמר עורך השבועון "משפחה "למקור ראשון כי לדעתו תם עידן 'חברת הלומדים'. כיצד הגיבו במשפחה? { 'הפלס' נגד משפחה}

 

עיתון הפלס יוצא הבוקר למתקפה חריפה כנגד השבועון החרדי 'משפחה' בעקבות דברים שאמר עורך העיתון משה גרילק, לשבועון מקור ראשון.

'הפלס' מפרסם ציטוטים מדברים שאמר עורך השבועון "משפחה" כי לדעתו תם עידן 'חברת הלומדים' וכי אין כל בעיה בהצטרפות למסלולי שח"ר" נכתב בכותרת המשנה בהפלס.

בגוף הכתבה, מובא בהרחבה, כי הציבור החרדי מביע מחאה נמרצת בעקבות דברים חמורים ביותר שצוטטו בערב חג הסוכות בשם עורך השבועון "משפחה". במקביל, קראו רבנים ומחנכים להמשיך ולחזק את מאבקם של מרנן גדולי ישראל נגד התקשורת הפסולה המבקשת לחולל שינויים ערכיים בציבור החרדי.

בכתבה עצמה, מצטט הפלס קטעים מתוך דברים שפירסם העתון "מקור ראשון" בגליון חג הסוכות מוסף מיוחד שכותרתו "החרדים עכשיו", שמטרתו להציג את חזונם של גורמים חילוניים ודתיים-לאומיים המייחלים להרס עולם התורה והיראה כפי שנבנה ע"י גדולי הדורות האחרונים, וזאת, בין היתר, באמצעות התוכנית המפורטת של גורמים ממשלתיים המבקשים ליצור "תקופת הסתגלות" ולהציב "מסלולים אלטרנטיביים" עבור בני התורה ויראי ד', בנסיון לפורר את חומת ההתבדלות של הציבור החרדי. במרכז עמוד השער של הגליון נכתב: "בממשלה, בצבא, במקומות העבודה ובאקדמיה. הציבור החרדי ומדינת ישראל הולכים ומתקרבים".

בעיתון צוטט עורך השבועון "משפחה" האומר: "המצב הזה, שכולם יושבים ללמוד תורה, הוא בלתי אפשרי".  לדעתו "כל הדבר הזה שנקרא 'חברת הלומדים', שהחזון איש בזמנו דחף אליו, היה צעד שיועד מראש לחמישים שנה… אין דבר כזה שכולם יכולים לשבת וללמוד… מה שקרה במציאות הוא שזה לא הלך יותר, ועכשיו אנשים צריכים לצאת ולהביא פרנסה. אדם הולך ל'שח"ר כחול', אז מה קרה? ילמד ויהיה מהנדס מחשבים".

 

סגן עורך עיתון משפחה אריה ארליך, צייץ בתגובה לכתבה שפורסמה בוקר בהפלס: "היי נתי גרוסמן, חורף בריא גם לך. בעקבות הידיעה הפנטסטית, אני שמח לסייע לך בבחירת האובייקטים שאותם תתקוף בעיתון מחר".

קובי אריאלי הגיב אף הוא בציניות: "עקבו אחר ציוצי המלחמה של חבריי אנשי "משפחה" נגד "הפלס". זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו".

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם כולם יעבדו למי יהיה זמן להגיע לארנה. לדבר השקופה חצי יום, לבדוק איך מתלבשת השכנה, מה אוכל וקורא השכן, איך יהיה זמן לכל זה. בושה.

  אני |
  הגב
 2. אני מחזק את הפלס!!!
  גרילק לא צריך לתת רוח גבית לתלמידי הישיבות ולאברכים ולהכניס להם רעיונות חדשים לראש!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. "המצב הזה, שכולם יושבים ללמוד תורה ורק נתי גרוסמן יעבוד, הוא בלתי אפשרי"

  לבין |
  הגב
  • חכו חכו… עוד מעט יתד יגבו את גרילק , העיקר להיות נגד גרוסמן והפלס

   אחד |
   הגב