'הפלס' פרסם: הרבנים הספרדים חזרו בהם והבהירו "יפנו לבית דין המוסמך לכך"

פחות משבועיים לאחר שרבנים בכירים ספרדים חתמו על מכתב מטעם 'הועד לטוהר התקשורת' המזוהה עם עיתון 'הפלס' נגד המכשירים המוגנים מבית 'נתיב' המאושרים על ידי בית דין בני ברק בראשות האב"ד הגר"י סילמן, הרבנים הבכירים חוזרים בהם ומבהירים: "אדם שנתקל בבעיה יפנה לבית דין שהוסמכו לכך"

פחות משבועיים לאחר שרבנים בכירים ספרדים חתמו על מכתב מטעם 'הועד לטוהר התקשורת' המזוהה עם עיתון 'הפלס' נגד המכשירים המוגנים מבית 'נתיב' המאושרים על ידי בית דין בני ברק בראשות האב"ד הגר"י סילמן, הרבנים הבכירים חוזרים בהם ומבהירים: "אדם שנתקל בבעיה יפנה לבית דין שהוסמכו לכך".

לפני כשבוע פורסם בעיתון 'הפלס' של 'הפלג הירושלמי' הקיצוני מודעה מטעם 'הועד לטהור התקשורת' במודעה הכריזו הרבנים מלחמה נגד החזקת הטלפונים המוגנים המיועדים לצורכי פרנסה בלבד באישור בד"ץ בני ברק בראשות האב"ד הגר"י סילמן והראב"ד רבי שריאל רוזנברג.

במודעה נכתב בין היתר, "הננו להתריע בנושא הסמארטפונים המוגנים, מסוננים, מפוקחים וכו', שזהו איסור חמור דאביזרייהו דע'ז, להחזיק או להשתמש במכשירים הנ'ל, כולל גם סמארטפון עם חסימה של נתיב. גם אילו המכשירים הנ'ל היו חסומים ללא אפשחת פריצה, על כל פנים האפליקציות המסוננות גורמות להתמכרות ובסוף להחליף לסמארטופון פרוץ".

המכתב שפורסם ב'הפלס' לפני שבוע וחצי
המכתב שפורסם ב'הפלס' לפני שבוע וחצי

"כמו"כ עצם הפירצה של מספר לא כשר וצורה של אייפון ועוד עם הכשר גרם להפיל רבבת רבות שהיו יראי שמוים ושלמים, להיות חילונים גמורים ר”ל. ואין שום היתר בעולם להשתמש במכשירים הנ'ל אפילו לצורך פרנסה",

במכתבם יוצאים הרבנים במלחמה נגד החזקת מכשירי ה'נתיב' בהם יש אך ורק אפליקציית וואטסאפ מפוקחת, מייל ואפשרות לשליחת מיסרונים.

כעת, שבוע לאחר המכתב, יוצאים ארבעת הרבנים הספרדים במכתב חדש בו הם חוזרים בהם מדבריהם בנוגע להחזקת מכשיר 'נתיב' המאושר על ידי בית דין בני ברק, במכתבם הם כותבים: "בנוגע למכשירי הטלפון דעתנו בס"ד, צריך שיהיה מוכשר לפי ועד הרבנים לענייני תקשורת אדם שנתקל בבעיה יפנה לבית דין שהוסמכו לכך ושכרו כפול מן השמים". כתבו הרבנים.

מכתב ההבהרה
מכתב ההבהרה

על המכתב החדש חתמו כל הרבנים שחתמו על המכתב הקודם מלב הרב צבי פרידמן המזוהה עם אנשי 'הפלג הירושלמי' שהכריז מלחמה על בית דינו של הדיין הגר"י סילמן.

המכתב נכתב בי"ד תמוז יום רביעי שעבר, ופורסם היום שבוע לאחר מכן לאחר שסיימו כל הרבנים לחתום על המכתב.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "גרם להפיל רבבת רבות שהיו יראי שמוים ושלמים, להיות חילונים גמורים ר”ל"
  מתוך סקרנות: אנחנו חיים עו אותו כדור הארץ???????????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אין שום חזרה מהמכתב הראשון . הם כותבים במכתב השני את אותו דבר על דרך החיוב ,ז"א לקנות מכשיר מוכשר ע"פ ועדת הרבנים לענייני תקשורת בלבד. הסמארטפון של נתיב לא מאושר על אותו וועד ולכן הוא אסור בהחלט.

  שמואל |
  הגב
  • אל תיתמם! לדבריך, מדוע הוציאו מכתב נוסף? מדוע צבי פרידמן לא חתום עליו? ו-ב-ע-י-ק-ר, מה הכוונה, אדם שנתקל בבעיה יפנה לבית דין שהוסמך לכך?

   חיים לנג |
   הגב