הפלס מאשים: ח"כים חרדיים מגבים את מאסר בני הישיבות בכלא הצבאי

ח"כים ועיתונים מפלגתיים מתעלמים לחלוטין מחילול ד' הנורא שבהשלכת בני ישיבות לכלא, כשבעוד זמן קצר ישמיעו לציבור סיסמאות אודות 'העיירה הבוערת' לצרכי תעמולת הבחירות"

"ח"כים ועתונים מפלגתיים מתעלמים לחלוטין מחילול ד' הנורא שבהשלכת בני ישיבות לכלא, כשבעוד זמן קצר ישמיעו לציבור סיסמאות אודות 'העיירה הבוערת' לצרכי תעמולת הבחירות"

עתון הפלס יוצא בהאשמה חמורה לפיה מעצרם של בני הישיבות שנשלחו לרצות מאסר בכלא הצבאי נעשה בסיוע פעיל של גורמים חרדיים שסייעו בידי המשטרה לאתר בחורים שאינם מתייצבים בלשכות הגיוס ולהביאם למשפט צבאי.

העתון מצטט את דברי מפקד משטרת דן נצ"מ שמעון לביא שאמר כי גורמים חרדיים סייעו בידיהם לאתר בחורים שאינם מוכרים ושלא נשאו תעודות זהות, וכי בחורים אלו נעצרו לאחר שגורמים חרדיים הצביעו עליהם.

ההערכה המקובלת היא, כי העצורים הגיעו לידי המשטרה הצבאית לאחר שנעצרו בפשיטה על ישיבת פוניבז' על רקע הסכסוך בישיבה, אלא שתוך כדי המעצר בידי משטרת ר"ג התברר כי מדובר בתלמידי ישיבה המבוקשים ע"י המשטרה הצבאית בשל עריקות. אך לטענת הפלס, מהעדויות בשטח עולה כי המטרה היתה דווקא איתורם של בני ישיבות שאינם מתייצבים, אלא שהדבר נעשה במסווה של פעילות משטרת ישראל בתחום האזרחי.

העתון מצטט עדויות מבני משפחתו של אחד העצורים, לפיהן במהלך הפשיטה על הישיבה הגיע צוות משטרתי נוסף לביתו של הבחור והצהיר כי הם מחפשים אחר הבחור שנחשב כעריק מהצבא.

העתון מוסיף, כי לאחר שהעילה הרשמית של המעצרים בישיבה עוררה תמיהה רבה של בית המשפט, גוברת ההערכה שהיה זה נסיון למצוא עילה לפרוץ לתוככי ישיבה ולעצור בחורים שאינם מוכנים להתייצב בלשכות הגיוס, כדי להביאם למאסר בכלא הצבאי. "עד כה לא העזו השלטונות לעשות זאת, וניסו לאתר בחורים אלה רק בבתי משפחותיהם או לאחר שנקלעו לידיהם בבדיקות שגרתיות בדרכים, אך הפעם, כאמור, הדבר נעשה תוך כדי חדירה מתוכננת לתוככי ישיבה קדושה – תקדים חמור ביותר, שנעשה בסיוע פעיל של גורמים חרדיים, הפועלים מאינטרסים שפלים".

העתון כותב, כי "מזה זמן רב נודע על חשדות המגובים בעובדות שונות, אודות סייענים חרדיים המשמשים כ'מוסרים' מהסוג הגרוע ביותר ועוזרים לצבא לפעול נגד בחורים שאינם מתייצבים בלשכות הגיוס. המידע אודותיהם הולך ומצטבר בקרב עסקני הועדה להצלת עולם התורה. אחד הידועים שבהם פועל במודיעין עילית באיזור 'נופי עילית' ונחשב כמקורב לבכירים באחת המפלגות החרדיות. גם גורמים נוספים הפעילים בנושא, נהנים מקשרים פוליטיים מסוג זה".

כאן יוצא הפלס במיתקפה ישירה על ח"כים חרדיים, כאשר כוונתו ממוקדת כנראה בנציגי דגל התורה ובפרט ח"כ הרב משה גפני, שכבר הוזכר בנאומים שנישאו בהפגנות המחאה. עתון כותב: "טרם ברור האם פוליטיקאים חרדיים נוטלים בעצמם חלק במזימה השפלה, אך מהתנהלותם העויינת של כמה ח"כים, מקורביהם ודובריהם, נראה בעליל שהללו מפגינים קורת רוח לנוכח היד הקשה של המשטרה והצבא בפעולותיהם לדיכוי בני התורה המבינים בעם, המוסרים נפשם נגד גזירת הגיוס".

"הפוליטיקאים הללו – בפרט אלה מביניהם שפעלו באופן אקטיבי בועדת שקד ובהידברות 'מרגיעה' עם גדי אגמון וראשי הצבא  –  הולכים ומפנים עורף לעקרונות היסוד שבגינם נשלחו לתפקידם".

"גם אם יכחישו את החשדות החמורים יותר, של תיאום פעיל עם רדיפתם של הבחורים שמסרבים ליטול חלק בהליכי הגיוס, אין ספק כי הם ממלאים פיהם מים לנוכח המחזה המחריד של השלכת בני ישיבות לכלא הצבאי, ובכך הם מעניקים הסכמה שבשתיקה למסע הדיכוי שאין לו תקדים. הצביעות הזו בולטת גם בהתנהלותם של עתונים מפלגתיים שבימים אלה מתעלמים לחלוטין מחילול ד' הנורא שבהשלכת בני ישיבות לכלא, כשבעוד זמן קצר ישמיעו  לציבור סיסמאות אודות 'העיירה הבוערת', מתוך כוונה לקדם בבחירות את הפוליטיקאים המתכחשים לחובתם הבסיסית ומועלים באמון הציבור התורתי".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האם פוגרום בבית המדרש של פונוביז' אין בו משום חילול ד' חלילה ? כל מי יראת ד' בליבו חייב למחות ןלמנוע מלהרים ידיים בבית מקדש מעט זה ץ

  וכבר ידוע שגזירות השמד בשנות ת"ח – ת"ט'היו בגלל ח"ה שהיה על מריבות בבתי כנסיות בותו דור ץ

  רחמו על הציבור והפשסיקו המריבות , וכל המוותר יבוא על שכרו בכפליים .

  א. יצחק |
  הגב
  • אני יכול להצדיק המפגינים האלו הצדיקים והקדושים מסלתה ומשמנה של כלל ישראל, הם צדיקי וקדושי הדור שלנו, משום שמוסרים נפשם על קידוש השם. אלו “הנחשון בן עמינדב” של הדור שלנו!!!! אשריכם!!!!!! אתם מקדשים שם שמים ברבים! חיזקו ואימצו לבבכם, והעיקר לא לפחד כלל….

   הפלג המיוחד ביראת שמים (י-ם) הקודש הזה בס”ד מתרבה מיום ליום, כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ… מי שרוצה להנצל מחבלי משיח. צריך מאוד להיזהר בדור הזה של בלבול המוחות, וחייב להפגין נגד מלכות השמד והרשעה… אשריכם גיבורי כח, אנשי חיל, בזכותכם לא תשכח תורה מישראל!

   אברכים ובחורים המסולאים בפז העם אתכם, עוד לא זכינו להפגין אתכם,,, אבל כולנו באמת אתכם “מכל הלב” במעשיכם ובתפלותיכם !!! נא לזכור שרק הפלג הקדוש הזה יזכו לקבל פני משיח, בקרוב ממש מתוך רחמים וחסדים גמורים במהרה בימינו, אבל הרשעים המסיונרים המשכילים העמלקים הרפורמים המשומדים, הכת הכי קרובה לנצרות, כל הפלג השני שרודפים הציבור החרדי מב”ב, שידוע שהם כולו ערב-רב, משום שכורעים לבעל, לא יזכו לשום טוב….

   אבל על הפלג הירושלמי שזכו לנשמות ישראל, ורגליהם עמדו על הר סיני בשעת קבלת התורה, עליהם נאמר “ונזכה ונחיה ונראה ונירש טובה וברכה לשני ימות המשיח ולחיי העולם הבא” “תעמדו כחומה בצורה נגד חוק השמד” !!!

   ———-תאמינו לי — בשמים נהנים שאתם עושים דברים טובים, תמשיכו את עבודת הקודש “בשם כל עם ישראל” בגאות, לקדש שם שמים, אשריכם שנתפסתם על דברי תורה, ומי כעמך ישראל גוי אחד בארץ. ההפגנות נועדו לחנך את הציונים המטורפים בדרך הקשה, כי בארץ יש רק גוי אחד ואלה לומדי התורה, המקדשי שם שמים ברבים. חזק חזק ונתחזק

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב