"הפלס מנגח את רוב גדולי התורה"

איום הסרת החרם מעיתון 'הפלס' לא מותיר את השטח אדיש. במנשר מיוחד ראשון בסדרה שהפיצו מטה המאבק בעיתון 'הפלס' כתבו: "מי שיתן ידו למעל הזה, קרוב לודאי שיתחרט ביותר על ההרפתקה אליה נכנס". {להדק את החרם}

איום הסרת החרם מעיתון 'הפלס' לא מותיר את השטח אדיש: אברכים ופעילי שטח מתוך המגזר הליטאי התכנסו השבוע כמה פעמים לגבש החלטה כיצד להתמודד במידה ויחליטו חברות כאלה או אחרות להסיר את החרם הפרסומי מעיתון 'הפלס'.

הפעילים הקימו מטה מאבק שיתמודד עם פריצת החרם על עיתון 'הפלס', במידה ויתרחש. ההחלטה היא אחת: "חברה או משרד שיסטה מהחרם על עיתון 'הפלס' ויפרסם בעיתון תספוג מחאה ציבורית קשה, בהעברת לקוחות לחברה מתחרה או בהפסקה המונית של רכישה מוצרי החברה שתפרוץ את החרם".

במנשר מיוחד ראשון בסדרה שהפיצו מטה המאבק בעיתון 'הפלס' כתבו: "לא עת לחשות מזה עידן ועידנים נרמס לעינינו כבוד התורה וכבוד חכמים, תנועה שולית המונה כמה אלפי נפשות עוסקת במרץ בטפילת עלילות ודמיונות רעים על רוב מנין ובנין של היהדות החרדית בארץ ישראל וגדולי ומאורי התורה והחסידות".

"בראש התעמולה הרעה הזו עומד עיתון היוצא לאור על ידי תנועה זו מפיץ את דמיונותיהם ואת תעמולת הכזב נגד הנהגת גדולי התורה והחסידות, בז להחלטותיהם, מציגם כאלו הם עושים פשרות בענייני התורה והיהדות, ומציג עלילות שווא נגד שלוחי גדולי התורה העוסקים בפעולות ומעשים למען היהדות ושמירת התורה ובני הישיבות בארץ".

20151118062020

במנשר כתבו: "העיתון מנגח את רוב גדולי התורה והאדמו"רים ואת מועצות גדולי התורה הליטאית, החסידית והספרדית גם יחד זאת כוונתם כדי לחדור לתודעת העם כמי שמצילים את היהדות, לפני כשנתיים יצאו גדולי ישראל במכתב חריף ונחרץ ואסרו את העיתון הזה לבוא בקהל, והדגישו במיוחד את האיסור לפרסם ולתמוך בכל דרך בעיתון זה משרדי הפרסום, החברות, המוסדות והארגונים נזהרו שלא לפרסם או להפנות פרסומים לעיתון, ורק מעט פרסומות קטנות ממפרסמים חסרי חשיבות נתפרסמו שם, וגם זאת לעיתים רחוקות".

"כעת נפל דבר משרדי פרסום אחדים פועלים לפריצת החרם למען בצע כסף. באם יקרה הדבר, עלול עיתון זה לפרוץ לו דרך להכרה כלשהי בדעת הקהל, ולזרוע את משנתו ההזויה והמעוותת בלב נפשות תמימות ובלב מי שאינם מבינים היטב. ומשם והלאה מי ישורנו, התקפה הסברתית שקרית ומסוכנת, נגד נציגי הציבור המסורים ונגד שולחיהם – גדולי ישראל – וטופלים עליהם עלילות שווא זדוניות".

לסיום כותבים: "הנוכל לחשות בעת הזאת? הנשב בחיבוק ידים לא ולא. לא יקום ולא יהיה, התארגנו כעת, נציגים מכל שכבות הציבור והקמנו מטה ציבורי שינהל מאבק ממושך, חוקי ועיקש לשמירת המצב, שעיתון זה יישאר מחוץ למחנה – בשבוע החולף נערכו כמה כינוסים וישיבות עבודה, הוכנה תוכנית אב הכוללת כמה מישורים ומגוון פעולות ציבוריות מקיפות, ושבמהלכן אנו צופים שמי שיתן ידו למעל הזה, קרוב לודאי שיתחרט ביותר על ההרפתקה אליה נכנס". כתבו הפעילים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. די להשמצות !!!! ודי לחרמות !!!! עיתון הפלס עיתון לגיטימי המכבד את כל גדולי ישראל ללא יוצא מן הכלל ..במשך שנות קיומו לא נתפס אפי׳ פעם אחת בזלזול בכבודם של גדולי ישראל…הגם שברור שזכותו להביע את דעתו של מרן רה״י ושר התורה הגרש״א שליט״א בכל עניני השעה…..ואין שום הצדקה למאבק המטופש והבלתי מוסרי לחלוטין נגד העיתון …אשר רק מבזה את אותם גדולי ישראל אשר בשמם ולכבודם מנהלים את המאבק….

    עיתונאי חסידי |
    הגב