'הפלס' נגד הועד: "משתפים פעולה עם צה"ל"

הפלס מסיר כפפות במאבק על "גזירת הגיוס" ופותח הבוקר במתקפה חסרת תקדים נגד ועד הישיבות בטור שכותרתו ׳שיטת האקונומיקה של ועד הישיבות׳

'הפלס', ביטאון הפלג הירושלמי, תוקף הבוקר את ועד הישיבות בטור שכותרתו ׳שיטת האקונומיקה של ועד הישיבות׳.

בטור מתואר בהרחבה על שיטת האקונומיקה, כפי שסיפרו חוקרי משטרה, "השיטה נחשבת חלק בלתי נפרד מזירות פשע רבות. ישנם פושעים שמצטיידים בברדסים לראשיהם וכפפות לידיהם, ומבצעים פשע "סטרילי" שאינו מותיר כל עקבות. פושעים אחרים שופכים אקונומיקה על זירת הפשע. האקונומיקה תמחק את טביעות האצבעות ואת שרידי הפשע ותמנע מגורמי אכיפת החוק לגלות את הפשע, או לפחות את מבצעיו". נכתב.

התייחסות נוספת ב'הפלס' למעמד הרבבות בארה"ב ותוקף את ועד הישיבות, "שם נחשף הציבור לפרטים מחרידים על ביצועה המעשי של גזירת הגיוס, ולמספרים העצומים של בחורי הישיבות שהסתבכו בשל הגזירה, שבוטל מעמדם, שנעצרו וכדו'. נוכח זאת, הגיעה תגובת הגוף המכונה "ועד הישיבות".

המאמר תוקף את  ועד הישיבות וכותב: "אותו גוף שלח מכתב לכל ראשי הישיבות, ובו הוא מתריע מפני סכנה. הסכנה היא, שבחורי הישיבות המגיעים ללשכות הגיוס עוברים שכנועים ופיתויים מאנשים שונים, ויש להזהיר את בחורי הישיבות שלא ליפול ברשתם".

בוודאי אומרים אתם לעצמכם: טוב מאוחר מלעולם לא. הגיע הזמן שאלו ששולחים את בחורי הישיבות להתייצב באותן לשכות הגיוס, ידאגו לפחות להדריך אותם שלא ליפול ברשת. ההדרכה מראש היא המינימום שבמינימום שיש לצפות ממי ששולח את הבחורים ללשכות הגיוס והשמד.

"ועד הישיבות  אינו מתייחס לאותם ציידי נפשות צבאיים, אלו שכל עבודתם ומהותם היא לטרוף נפשות לשמד ולשכת הגיוס היא "חדר העבודה" שלהם. לא ולא. המכתב מתייחס דווקא לאותם מזכי הרבים יראי השם מארגון 'מרכז הצלה', העומדים מחוץ ללשכות השמד ומצילים נפשות מדי יום ביומו. העסקנים הללו עומדים במסירות נפש, בחום ובקור, בלשכות הגיוס ברחבי הארץ, ומזהירים את אותם הבחורים שבאים להתייצב במקום – אלה שלדאבון לב מכניסים את עצמם למקום הסכנה (וכן משתפים פעולה, לעיתים בבלי דעת, עם גזירת הגיוס).

העסקנים מסבירים לכל הנכנסים ללשכת הגיוס שעליהם להיזהר לא לשוחח עם ציידי הנפשות, ולא לחתום על מסמך של חיול. גם ביציאתם של המתייצבים, הם מבררים אצלם שאכן לא חתמו או לא השתכנעו ח"ו להתגייס. כמו כן, כל מי שנתקל בבעיה מול הצבא, הם לוקחים ממנו פרטים ועוזרים לו להסדיר את מעמדו.

משה אירם מובל למעצר\\ צילום: Basel Awidat/Flash90

הפלס מזכיר את תקיפתו של איש נטורי קרתא משה איראם, על ידי פקיד ועד הישיבות, "הלב עוד לא נרגע מהתמונות המזוויעות שפורסמו לפני מספר שבועות, בהן נראה אחד ממזכירי ועד הישיבות שופך אקונומיקה על אברך יקר שעמד במסי"נ מול משרדי ועד הישיבות ומחה נגד הפשעים הנוראים המתחוללים לנגד השמש, בביטול מעמד בן ישיבה מבני ישיבות וכוללים רבים כל כך, ובשיתוף הפעולה עם גזירת הגיוס. רבים ציינו כי רשעות כזו של הכאה אכזרית במקל ושפיכת אקונומיקה, לא נראתה על ידי אף אחד מציידי הנפשות שהפגינו כנגדם, או בכלל על ידי אף חילוני באחת מהמחאות ברחבי הארץ. זו "חומרא יתירה" שלקח על עצמו דווקא עסקן בלבוש חרדי".

אבל כעת נראה, שמעשה זה של שפיכת האקונומיקה מסמל את כל התנהגותו של ועד הישיבות. אין זאת, אלא שלאחר קול הרעש הגדול מארבעה קצוות הארץ נגד גזירת הגיוס ונגד התנהלות ועד הישיבות, החליטו שם לאמץ את "שיטת האקונומיקה".

הפלס פורט ומרחיב אודות שיטת שיטת האקונומיקה  של המשטרה, "בתקופה האחרונה התחוורו כשמלה מעלליהם של ועד הישיבות, עד שכפי שהתפרסם ונודע, גם היו"ר, שבתחילה הכחיש, נאלץ להודות (אם כי רק במקצת) במספר הגדול של הבחורים שאיבדו את מעמד בן הישיבה.

ומה הפתרון? מטשטשים עקבות… שופכים אקונומיקה… אם הבחורים המתייצבים לא ידברו עם העסקנים היקרים, ולא יספרו להם על הבעיות ועל השמד המתרחש בלשכות הגיוס, אף אחד לא יידע ממה שקורה! המכתב שנשלח הוא אם כן "מכתב האקונומיקה", שיטשטש את שרידי הפשע…

 

לסיום, תוקף 'הפלס' בחריפות את ועד הישיבות שלטענתו "משתף פעולה עם הצבא", הפלס מוסיף: "אין ספק, שההתנהלות החמורה של ועד הישיבות מאירה מכיוון נוסף את הוראתו הברורה של רבינו מרן ראש הישיבה שליט"א וגדולי ישראל, כי אסור באיסור חמור להתייצב בלשכות הגיוס, הן לדיחוי והן לפטור. כי לא זו בלבד שההתייצבות היא שיתוף פעולה עם גזירת הגיוס, הרי שההתייצבות צריכה על פי חוק לעבור דרך אותו ארגון המכונה ועד הישיבות – אותו ארגון המשתף פעולה באופן המלא ביותר עם גזירת הגיוס, ועינינו הרואות ומתפלצות, שגם כאשר מישהו מבקש להציל את אלו המתייצבים מליפול למלתעות השמד, הרי הם עושים ככל שביכולתם לחבל בפעולות ההצלה.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כועסים?! בואו להפגין איתנו נגד בגצ!

  במוצ"ש הפגנה נגד מרים נאור מול ביתה:
  שופרות ברחביה – מוצ״ש אצל נאור – 16.9
  שבת‏ ‏בשעות ‏20:30‏ – ‏23:30‏‏
  רמה"ן פינת רשב"א.
  הצטרפו לעם ישראל במלחמתו נגד השלטון הזר!

  https://www.facebook.com/events/191677844706813/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

  גלי בת חורין |
  הגב
 2. לכבוד אחינו בני ישראל היקרים נ"י

  השקרן הידוע ח"כ גפני ב'קול ברמה': אנחנו לא יכולים לדבר הרבה על הגיוס בגלל שמאזינים לנו ועושים בדברים נזק אבל רק זה אומר: המצב היום הוא הכי טוב אי פעם מאז קום המדינה. איזה רמאי, שקרן, משכיל, עובד ע"ז, כופר בתורה, מסיונר שבעד הגיוס ,כמו שהוא אמר גזירת הגיוס והזימה זו "הרע במיעוטו", משקר על חם!!! עפרא לפומיה. הוא מדבר בשם השטן – כדכתיב (איוב ב ז) ויצא השטן מאת פני ד'. הוא יצר הרע. וכתיב (איוב ט כד) ארץ נתנה ביד רשע.

  השקרן הידוע ח"כ גפני |
  הגב
 3. הם שינו את מסורת הדורות ולא רוצים שקלונם יושמע ברבים

  עצם חידוש חוק הגיוס הוא בוודאי רע גדול. כי פעם ראשונה בהיסטוריה הסכמנו לשלוח בחורים חרדים לצבא השמד. זה נתן לגיטימציה לכל הציידים למיניהם להיות כעמלק תוקפים את כל הנחשלים. באמת הרי עצם הכחשת המציאות גורמת נזק! כי אם אין בעיה אין טיפול.

  היתכן בהחלט שבמצב ההוא החוק היה מבחינת רע במיעוטו???? אך בגלל זה הוא מושלם? בגלל זה צריך כמו חזיר להראות שאצלנו הכל כשר? הרי הגה"ג ר' משה הילל (שהוא איש רוח ד' בו) הסכים שאפילו בחור עובד צריך ללכת לכלא ולא לצבא!!!

  ומצד שני? מה הם חושבים שר' משה הילל מוכן להפקיר את כלל ישראל? אם היו עושים את הפעולות ההצלה מלכתחילה, הרי הוא היה חוד החנית של מלחמה!!! אלא מה? המחלוקת חשובה יותר!!! עד מתי? עד שכולם התגייסו? צד אחד (הרשעים) יכחישו את הסכנה וצד שני (הצדיקים) יעשו פרסומת וכולנו ח"ו נפסיד? הרי רוב הציבור לכאורה נראים שהם יראים ושלמים!

  ומה אכפת להם שעושים מחאות נגד גיוס הצבא, ובעד חיזוק עולם התורה??? התשובה היא: בגלל שהם שולחים אלפי בחורים לשמד ממש, ושינו את מסורת הדורות ולא רוצים שקלונם יושמע ברבים, [אע"פ שהחזון איש אמר – יהרג ואל יעבור] וכעת גדולי התורה של המועצת של אמריקה לא מפחדים לזעוק את האמת, וגם שלחו להם את המכתב!!! עכשיו לפני ביאת המשיח, זו תחילת של המהפכה, למרות עשרות מליוני השקלים המושקעים בקמפיין האגרסיבי להשתיק כל קול מחאה על השיוי הקיצוני שעובר היהדות החרדית בשנים האחרונות בעקבות גזירת הגיוס.

  עכשיו לפני ביאת המשיח, |
  הגב
 4. כל הצרות שיש לעם ישראל אך ורק בגלל גזירת הגיוס

  קחו כוס מים ותקשיבו טוב: עד מתי עם ישראל ישתוק! חברי כנסת ביחד עם ועד הישיבות ידועים כסוחרי נשמות של בחורי ישיבות!!! כל הציבור החרדי יודעים כבר שועד הישיבות ביחד עם מאיר פרוש ושאר חכים הנקראים חרדים המתיעצים עם הרב שטינמן שליט"א, כמו גפני פרוש דרעי ליצמן מ"כלב" מוזס אייכלר וכו' הם סוחרים בנשמות של בחורי ישיבות, תמורת מינויים של שרים וסגני שרים ומשכורות גבוהות. הם מכרו אלפי בני ישיבות לצבא השמד, ממשיכים להתעלל בבחורי ישיבה. תזדעזע ארץ ישראל, והם נותנים אישור גורף לעבוד בשבת ממש בושה, וזה לא מריח טוב, עד מתי נשתוק!!! עד מתי עם ישראל ישתוק!!!

  האם ועד הישיבות חושבים שהם מקדשים שם שמים? קידוש השם? בוודאי! השאלה רק השם של מי. [השם של השטן] האינטערס שלהם זה כסף וכסף ועוד כסף כמו שהיה להיטלר, שמד שמד ועוד שמד כמו שהיה להיטלר ימח שמו וזכרו…

  ובשם כל ישראל, אנו קורים לעמליקים מחברי הכנסת כמו פרוש גפני וכו' וחבריו מש"ס, אגודת ישראל, ודגל התורה, לא לפגוע יותר בעולם התורה, ולא להכנס למו"מ עם השלטון הישראלי על מכסות ומספרים. אלא להגיד להם שאין אנו מוסרים לצבא השמד שלכם אף לא בחור אחד, בין עילוי ובין חלש, בין חכם בין טיפש, כי כל בחור עולם מלא של כל העולם כולו, ולא להתפתות למינויים של שרים או סגני שרים ומשכורות גדולות ככל שיהיו, כי על עולם התורה צריך לשמור מכל משמר. ולזכור שחז"ל מלמדים אותנו ש"יש דין ויש דיין" היינו דיין האמת.

  תזדעזע ארץ ישראל |
  הגב