'הפלס' נגד דרעי: "התדרדרות רוחנית"

ביטאון 'הפלג הירושלמי' על החתונה והשבע ברכות לבתו של יו"ר ש"ס: "פרץ את כל הגדרים בעריכת 'שבע ברכות' בתערובת גמורה" {המחאה במעונם}

דרעי על הכוונת של אנשי 'הפלג': אחרי שעד היום נמנעו לתקוף אותו חזיתית, הבוקר יוצא 'הפלס' בטור חריף נגד יו"ר ש"ס על רקע התבטאויותיו האחרונות בענין חוק הגיוס ואופי שמחת החתונה והשבע ברכות לבתו.

בתחילת המאמר מובאים דברים שאמר דרעי בראיון לאבי בלום בענין חוק הגיוס החדש, כשהוא נתלה בדרכו של החזו"א שפסק בעד שת"פ עם הממשלה. "במילים אלו מנסה הפוליטיקאי הזה להפוך לפתע ל'הוגה דעות', והוא זה שילמד ויאלף את גדולי התורה דעת באשר לדעת תורתו של מרן החזון איש זיע"א, לזרות חול בעיני הציבור ולשכתב את ההיסטוריה", נכתב בתחילת המאמר.

הכותב ממשיך: "כאשר מי לא יודע כי החזון איש הוא הגבר אשר לחם מלחמת ה' ברמה כנגד השלטון החילוני בארץ ישראל ועצר את הסחף בראשית קום המדינה מגלי הכפירה הלאומית, ואלמלא מלחמתו כנגד הציונות ומאבקו העיקש וחסר הפשרות בנושאי דת קדשינו כמו גיוס בנות ושירות לאומי וגיוס בני הישיבות, הרי שהרבה המשמשים כיום כמרביצי תורה בישיבות קדושות, היו מוצאים את עצמם במחוזות אחרים, ולא היה נשאר חלילה שריד ופליט מהיהדות החרדית, בפרט מבני הישוב החדש שבא"י.

בראיון זה מנסה הפוליטיקאי המדובר לשווק את מרכולתו ולהצדיק את שיתוף הפעולה החמור עם מזימות המפלגות החילוניות לשינוי פני היהדות החרדית ולשילובה ולהטמעתה במערכות ובמסלולי השמד למיניהם. כשללא בושה הוא מגייס לעזרתו לא פחות ולא יותר מאשר את מרן החזון איש זיע"א, אותו חזון איש שאמר לראה"מ דאז בן גוריון בפגישה ההיסטורית, כשנשאל על ידו בנושא גיוס בני הישיבות: וכי איך תוכלו לעמוד מולנו, הלא אנחנו הרוב, והכוח בידינו? והשיב מרן החזו"א זיע"א על אתר: "מול מיעוט של 'מסירות נפש'דיגע יידן' [יהודים מוסרי נפש], אין לרוב ולכוח שלכם כל ערך" !! זהו הנוסח בו השתמש מרן החזו"א זיע"א כל אימת היה מדובר בדברים הנוגעים לנשמת היהדות כגיוס בני ישיבות רח"ל".

בוידאו: הריקוד המשותף של דרעי ובתו
[vimeo 150005454 w=500 h=889]

חתנוה וידיאו from Kooker on Vimeo.

בשלב זה עובר המאמר לתקוף את דרעי על…אופי השבע ברכות והחתונה שערך לבתו: "רק בשבוע האחרון קיבלנו תזכורת מרה לדברי החזון איש כאשר נחשפנו לרמות חדשות של התדרדרות רוחנית מזעזעת והיטמעות חמורה בהווי החילוני, כאשר אחד ממובילי המפלגות ה'חרדיות' הנ"ל פרץ את כל הגדרים, בעריכת שמחת 'שבע ברכות' בתערובת גמורה שעליה נפסק בהלכה שבמקום כזה אין לומר "שהשמחה במעונו", כי אין הקב"ה רוצה שיזכירו שמו על כך, וכל זה ב"בשבת אחים גם יחד", ח"כים ועסקנים חרדים יחד עם עוקרי התורה וראשי השלטון, תוך כדי פריצת כל גדרי הקדושה והצניעות".

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האמת, שזה באמת הזוי שחרדי עושה כזה אירוע מעורב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מרן מטפל בדרעי מלמעלה על פגיעתו של הרשע דרעי בידיד נפשו מרן הרב עמאר שליט"א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לא תגנב קיים לא תנאף מקיים דרעי ממשיך יפה לעבור על עשרת הדיברות את כל העברות האחרות כבר עשה מרן לא טעה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. תוקפים את דרעי ומתכוונים בעזותם למרן גאון ישראל הגרד"ל. עזי פנים כנחש-אנשי הםלס, צאו ממחננו!!!

  מנחם |
  הגב
 5. מרן צדק דרעי רשעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. טוב מאוד שייכנסו בו רשע מרושע הורס את החרדים מבפנים פילג את הספרדים ועכשיו עוקר את התורה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. עושה שלו' במרומיו הוא יעשה שלו' עלינו אמן.
  מרן רב שך זצ"ל אמר וכתב על מרן ר' שמואל שליטא ש"איו להרהר אחריו"
  זה הוא האמת ועכשיו מתחיל לצאת לאור האמת על מרן מירושלם.
  וכדי לעשות שלום בעם ישראל,
  יש לדעת ולקבל בלב שלם שהיום כבר יש לנו "2 מרן"
  יש מרן בבני ברק,
  ויש מרן בירושלם.

  יהודים יקרים ד' שולח רמזים שנתאחד דיי למחלוקות באו נחזור בתשובה שלימה ולבטל חוק הגיוס המחודש, אנחנו ערבים זה לזה. גם צריך לגזור תענית ציבור אנשים נשים וטף, על גזירת הגיוס, שאנשים שמוכרים שהם ה"שלוחי דרבנן" נותנו יד לפושעים הציונים לסגור את הישיבות והכוללים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. בוקר טוב 'הפלס', איזה "התדרדרות", תמיד היה כזה… מהיכרות אישית!

  דרעקי |
  הגב