'הפלס' נגד ישיבת 'קול תורה': "חיילות בלבוש שחץ בפתח בית המדרש" (וידאו)

בעקבות חשיפת 'קוקר' על סיור הקצינים הבכירים בישיבת 'קול תורה • עיתון 'הפלס' המזוהה עם "הפלג הירושלמי" פותח הבוקר במתקפה חריפה נגד ישיבת 'קול תורה' והגורמים שיזמו את הכינוס • "בשיתוף אחד מנציגי דגל התורה בני התורה נדהמו לראות חיילות בלבו שחץ בפתח בית המדרש" • גורמים בישיבת 'קול תורה': "צביעות ממדרגה ראשונה"? וידאו

כמה צפוי: בעקבות חשיפת 'קוקר' על סיור של קצינים בכירים בצה"ל בישיבת 'קול תורה', ביקור שנועד להכיר לבכירים מקרוב יותר את עולם התורה, עיתון 'הפלס' המזוהה עם הפלג הירושלמי הקיצוני יצא הבוקר למתקפה חריפה נגד ישית 'קול תורה' ונציג 'דגל התורה' מ"מ ר"ע ביתר עילית שיזם את הסיור.

כותב המאמר פותח בזעזוע: "שערוריה: ביוזמת עסקנים פוליטיים הובאה קבוצת קציני וקצינות צבא לתוככי ישיבה קדושה ביום שלישי האחרון ננקטה עוד פעולה הסרת-תקדים של הצבא, בסיוע עסקנים משתפי פעולה, שה­חליטו להביא במופגן קבוצה גדולה של קציני צבא וקצינות צבא לתוככי ישיבה בירושלים". נכתב.

בהמשך מתאר הכותב את "תדהמתם" של תלמידי הישיבה כשראו את הסיור: "אנשי הצבא כונסו באחד מחדרי השיעורים במקום לש­מיעת הרצאה אודות עולם הישיבות. בהמשך הובאה הקבוצה הצבאית אל פתח בית המדרש, באמצע סדר הלימוד, כאשר בני התורה נדהמים לראות את האורחים הבלתי-קרואים, אנשי צבא וחיילות בלבוש שחץ, מס­תובבים במקום כבתוך שלהם".

כןתב המאמר ממשיך: "הפעילות המקוממת נעשתה בע­קבות יוזמה משותפת של גורמים במערך הגיוס הצה״לי בשיתוף אחד הנציגים הבכירים של ׳דגל התורה׳ במישור המוניציפאלי, כאשר המטרה ברות;: ׳׳הפגנת כח״ של בכירי הצבא והמחשת יכולתם להפעיל לחצים שונים בדרכם להשגת ״סיוע מבפ­נים׳׳ של עסקנים שונים, המכשירים את הקרקע לצינון המאבק הציבורי עד כל מתן גושפנקא והכרה לצבא ושלוחותיו השונות".

לסיום הוא כותב: "בתוך שעות ספורות פורסמו בכלי התקשורת תמונות מהביקור המסוקר, תוך ציון העובדה שמדובר בביקור נדיר אשר ממחיש את ״ההידברות״ ר׳ההתקרבות׳׳ שבץ הצבא לבין גור­מים חרדיים. היוזמה החריגה והמקוממת התק­בלה בתגובות של זעם וזעזוע בעולם התורה. רבנים ואישי ציבור אמת, כי מדובר במעשה שלא יעלה על הדעת גם בימים כתיקונם, ובפרט בתקופה רגישה זו שבה יש ללכד את עולם התורה כולו למלחמת מצווה נגד כל גושפנקא למושגים צבאיים".

כזכור, קצינים בכירים בצה"ל הגיעו לסיור בישיבת 'קול תורה' הנחשבת לאחת מישיבות הדגל של הציבור הליטאי ביום שלישי האחרון, וזאת, על מנת להכיר מקרוב יותר את הציבור החרדי ואת אורח חייו הייחודי.

במהלך הסיור הגיעו הקצינים בלוויית מ"מ ראש עיריית ביתר יצחק רביץ לבניין ישיבת 'קול תורה', את פניהם קיבל ראש ישיבת 'קול תורה' וחבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' הגאון רבי משה יהודה שלזינגר, שהעניק להם מברכותיו.

לאחר מכן נכנסו הקצינים להיכל בית המדרש שם התרשמו מקרוב כיצד נראה סדר לימוד בעולם הישיבות. לאחר מכן נכנסו לאחר מחדרי השיעורים בישיבה שם קיבל את פניהם הגאון רבי גבריאל יוסף לוי ראש ישיבת 'באר התורה' הסמוכה. הגר"ג העניק להם הסבר כללי על אורח החיים החרדי השונה ועל אופיה הייחודי של ישיבת 'קול תורה'.

גורמים בהנהלת ישיבת 'קול תורה' ששוחחו עם 'קוקר' מגיבים בזעם למתקפת 'הפלס': "מאז ומתמיד אירחו וקרבו ראשי הישיבות וגדולי הדורות קצינם ובכירים בצה"ל הנמצאים בעבר השני של המתרס ,על מנת להשפיע מקרוב אצל מקבלי ההחלטות למתן את הגזירות והעליאום נגד עולם התורה. הביקור הנ"ל נעשה על דעת מרנן ורבנן ראשי הישיבה שראו את אותם מחזות אצל רבותיהם".

מעצרים בפוניבז' באמצע הלילה – וידאו – 29.1.15
[alooma ref="bb592b4a7efb9301c5102fe6e0854bc0.avi" src="1" autoplay="1" pid="0"]

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמו תמיד הפלס העקום! הרי כל תורה הראש ישיבה בפועל זה ר' ברוך שמואל דויטש מראשי המחבלים (ולא הרב שלזינגר) אז שלא ישקרו את עצמם !!!!!!!!!!

  תלמיד של מחבל |
  הגב
 2. בושה וחרפה… מופע תועבה בתוככי הישיבה,מעולם לא היתה כזאת ………..והכל בחסות דגל-התורה……..גם קצינים אין מקומם בישיבות בזמנים טרופים,כאשר נמצאים במאבק על גזירת הגיוס הדברים ברורים לכל בר דעת!!!!!

  תלמיד הישיבה- הבוש בעברו |
  הגב
 3. צְרִיכִין לְהַטֹות אָזְנֹו הֵיטֵב הֵיטֵב לִשְמֹועַ דבְרֵי חֲכָמִים, לְהַבְחִין בֵין הָאֱמֶת הַבָרּור ובֵין הָאֱמֶת שֶאֵינֹו בָרּור, מִכָל ׁשֶכֵן ּבֵין הַשֶקֶר, עַד שֶיִזְכֶה לִמְצֹא נְקֻדַת הָאֱמֶת לַאֲמִתֹו שֶעַל-יְדֵי זֶה מִתְבָרֵר הָאֱמּונָה.

  ומרן הגאון רבן של כל בני הגולה רבי שמואל אוירבך שליט”א כידוע שהוא כולו “אמת” … א-שטיק אמת.

  וגם חותמו של הקב”ה גם כן רק “אמת”

  כִּי הַשֶּׁקֶר מַזִּיק לָעֵינַיִם בְּגַשְׁמִיּוּת וּבְרוּחָנִיּוּת, בִּבְחִינַת: “וּמְשַׂקְּרוֹת עֵינַיִם”. כִּי כְּשֶׁהָעֵינַיִם כֵּהוֹת הֵם מְשַׁקְּרִין, שֶׁאֵינָם מַרְאִין הַדָּבָר כְּמוֹת שֶׁהוּא. כְּגוֹן עַל דָּבָר גָּדוֹל מַרְאֶה שֶׁהוּא קָטָן, וְעַל אֶחָד שֶׁהוּא שְׁנַיִם, הֶפֶךְ מִן הָאֱמֶת. כִּי הָעֵינַיִם נַעֲשׂוּ כֵּהוֹת מִן הַדְּמָעוֹת,

  כְּמַאֲמַר חֲכָמֵינוּ, זִכְרוֹנָם לִבְרָכָה: “וְשָׁבוּ הֶעָבִים אַחַר הַגֶּשֶׁם”, ‘זֶה הָרְאוּת שֶׁהוֹלֵךְ אַחַר הַבֶּכִי’. וּדְמָעוֹת הֵן מִמּוֹתְרֵי הַמָּרָה שְׁחוֹרָה, שֶׁהַטֶּבַע דּוֹחֶה אוֹתָם לַחוּץ דֶּרֶךְ הָעֵינַיִם. וְהַמָּרָה שְׁחוֹרָה, הִיא שׁוֹאֶבֶת מֵעֲכִירַת הַדָּמִים. וַעֲכִירַת הַדָּמִים, הוּא עַל-יְדֵי הַשֶּׁקֶר. כִּי אִי אֶפְשָׁר לְדַבֵּר שֶׁקֶר, עַד שֶׁיְּעַכֵּר אֶת דָּמָיו.

  וֶאֱמֶת אִי אֶפְשָׁר לְדַבֵּר, כִּי-אִם כְּשֶׁמְּזַכֵּךְ מִקּדֶם אֶת הַדָּמִים. כִּי עִקַּר הַדִּבּוּר הוּא הַנֶּפֶשׁ, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב: “נַפְשִׁי יָצְאָה בְדַבְּרוֹ”. וְהַנֶּפֶשׁ הוּא הַדָּם, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב: “כִּי הַדָּם הוּא הַנֶּפֶשׁ”. נִמְצָא כְּשֶׁאוֹמֵר שֶׁקֶר יֵשׁ לוֹ עֲכִירַת הַדָּמִים וּמִזֶּה בָּאָה הַמָּרָה שְׁחוֹרָה. וּמִמּוֹתְרֵי הַמָּרָה שְׁחוֹרָה נִתְהַוּוּ הַדְּמָעוֹת, וְעַל-יְדֵי-זֶה הָעֵינַיִם כֵּהוֹת: “הַקּטְפִים מַלּוּחַ עֲלֵי שִׂיחַ”, “מַלּוּחַ”, זֶה בְּחִינַת דְּמָעוֹת, שֶׁהֵם מַיִם מְלוּחִים, שֶׁבָּא עַל-יְדֵי שִׂיחָה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. קול תורה? האם אין זה הישיבה של הרב אוירבך? איך זה יכול להיות?

  יעקב |
  הגב