הפן היהודי של הטיטאניק

לראשונה בתערוכת הטיטאניק העולמית: אגף יהודי מיוחד, הפן היהודי של האוניה שטבעה

ב- 15 באפריל 1912, טיטאניק, הספינה הגדולה בעולם טבעה לאחר התנגשות בקרחון כשעל סיפונה 1500 נוסעים. 102 שנים לאחר הטביעה, מגיעה לישראל התערוכה המציגה את יופייה יוצא הדופן של האנייה, חדריה, האולמות, חדרי האוכל ועוד, לצד שברים וחפצים שנשלו מלב ים, יחד עם ממצאים נוספים המוצגים כעת לראווה ומאפשרים למבקרים לחוות את המציאות שבה חיו נוסעי הספינה, רגע לפני ההתנגשות הקטלנית שהפכה לסמל.

 

במהלך 15 השנים האחרונות, למעלה מ-25 מיליון אנשים ראו את התערוכה במוזיאונים הגדולים בעולם ועכשיו, לאחר משא ומתן שנמשך כשלוש שנים הצליחו חברת הדרן וחברת הליקון מופעים להביא לישראל את התערוכה המוצגת במקסידום במרכז הירידים, תל אביב עד כ"ו מנחם אב תשע"ד.

 

חידוש מיוחד לתערוכה בישראל הוא הצטרפותו של אגף יהודי לתערוכה העולמית, עליו אחראי אלי מוסקוביץ – חוקר היהודים של הטיטאניק. המתחם היהודי מציג צילומים של יהודים שהיו על הטיטאניק, ניצולים וקורבנות, ידיעות על האסון מהתקופה ההיא, בעיקר בעברית אבל גם בשפות נוספות, דיונים הלכתיים על נושא העגונות, תיעוד על המטבח הכשר שהיה באניה, ותמונות נוספות שייחודיות לעם היהודי כדוגמת קברי הנספים עם כתובים בעברית ועוד.

טיטאניק 2 טיטאניק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.