"הפסדנו את המערכה על הגז" (וידאו)

הקרב על הגז: ירון זליכה וצבי אקשטיין התייצבו ראש בראש – בעימות באולפן "פגוש את העיתונות"הפסדנו את רוב המערכה על מתווה הגז, אבל לא את כולה" – אמר אתמול פרופ' ירון זליכה וקרא לבג"ץ להתערב. {עימות סוער}

כמה ימים לפני  שראש הממשלה בנימין נתניהו חותם על סעיף 52 ומביא לקיצו את מחאת שוד הגז – ירון זליכה וצבי אקשטיין התייצבו  ראש בראש – בעימות באולפן "פגוש את העיתונות"

הפסדנו את רוב המערכה על מתווה הגז, אבל לא את כולה" –  אמר  אתמול פרופ' ירון זליכה, בראיון לרינה מצליח בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 .

זליכה, הוסיף ותקף  : "יש סעיף מאוד חשוב וזהו הסעיף האנטי דמוקרטי שמנסה ראש הממשלה נתניהו להכניס לתוך המתווה, וכובל את ידי הממשלות הבאות מלהחיל את חוק ההגבלים העסקיים בכלל ואת חוק הפיקוח על המחירים בפרט ל-10 שנים".

זליכה קרא לבג"ץ להתערב ולפסול את הסעיף האנטי דמוקרטי הזה, והסיבה פשוטה – הוא מבטל את חוק ההגבלים על חברה אחת ספציפית – מונופול הגז – מבלי שהביטול הזה אושר בכנסת בשלוש קריאות כפי שמחייבת התנהלות דמוקרטית תקינה. יש לנו אמון רב שבג"ץ יבטל את הסעיף הזה על מנת שהממשלות הבאות יוכלו לתקן את הקסטטרופה הזאת שהשית עלינו נתניהו.

 

"לא היה מעולם תקדים שבו הממשלה מבטלת חוק לטובת מונופול אחד בלבד. זהו מהלך לא שוויוני ומפלה בצורה קיצונית. יש כאן אוצר עצום של טריליון שקל שמלכתחילה חולק כמעט בחינם ללא מכרז בחדרי חדרים לאותו מונופול".

 צפו בעימות – באדיבות רשת

המשנה לנגיד בנק ישראל לשעבר, פרופ' צבי אקשטיין,הגיב לדבריו של זליכה ואמר: "המתווה משפר בצורה דרמטית את מה שחווינו בשנים האחרונות. הוא מסדיר את אספקת הגז לאזרחים, את יצוא הגז, ובצורה מורכבת גם את המחירים ואת התחרות".

 

זליכה הגיב: "קובעי מדיניות קפיטליסטית חזירית במאה ה-20 ובמאה ה-21 תמיד השתמשו בנימוקים בטחוניים ואסטרטגיים גבוהה גבוהה. מאחורי אותם טיעונים שודדים את עם ישראל. טייקוני הגז מוכרים את הגז שלנו במחירים שמהווים שוד מאורגן שמנוגד לחוק ההגבלים העסקיים ולכן הם זקוקים למתווה. צריך לפתוח בחקירה פלילית של הליך חלוקת הרישיונות לחיפושי הגז".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.