"ניכור והתנשאות": יחימוביץ' מכה על חטא

ח"כ של יחימוביץ על ההפסד בבחירות: "לא בגלל האוטובוסים של נתניהו אלא בגלל היחס של מפלגת העבודה למזרחים ולפריפריה"

מאז הבחירות נעשים ניסיונות רבים במערכת הפוליטית בכלל, ובשמאל בפרט, להבין מדוע גוש השמאל לא מצליח לנצח במשך כמעט שני עשורים ברציפות.

במגזין האינטרנטי 'מידה' מובאים דברים מפתיעים מאוד שאמרה ח"כ שלי יחימוביץ בהקשר הזה. יחימוביץ, שהשתתפה בכנס שהתקיים ב'יד טבנקין' תחת הכותרת "סדר יום חדש בשמאל", טענה כי לא קמפיין האוטובוסים או יתר ההפחדות של נתניהו הובילו להפסד.

"יש לנו נטייה להיות מאוד קצרי רוח בכל מה שנוגע לחשבון נפש…אנחנו עושים שתי דקות חשבון נפש ואז נמאס לנו, ואנחנו חוזרים להיות תוקפניים וכועסים על עצמנו שבכלל העזנו להטיל ספק בצדקת דרכנו. התהליך הזה חזר על עצמו בבחירות האחרונות: הייתה התפרצות זעומה וסמלית של הכאה על חטא בעקבות 'הגרבוזיידה' ומיד זקפנו את ראשנו בגאווה שאין לה שום סיבה וחזרנו לרטוריקה הישנה", אמרה יחימוביץ.

בהמשך האשימה יחימוביץ את מפלגת העבודה ביחס בעייתי למזרחים: "כשהייתי עיתונאית, כל פעם שעסקתי בזה חטפתי על הראש ובגדול, ממש חטפתי על הראש…נגזר עלינו לנהל את השיחה הזאת ואם לא, מישהו ינהל את הדיון הזה בשבילנו. זהו אחד החרישים העמוקים שאנחנו צריכים לעשות ולא די באותה בקשת סליחה סימבולית שאהוד ברק ביקש בשעתו".

בהתייחס לנאום של גרבוז בעצרת השמאל אמרה יחימוביץ: "תמיד יבוא הגרבוז שלנו…תמיד יבוא הגאון התורן. בין אם זה דודו טופז או גיגי פרס שדיבר על 'הפלנגות של עמיר פרץ' שהשתלטו על מפלגת העבודה, או תיקי דיין שקראה למצביעי הליכוד אספסוף. קצרה היריעה".

יחימוביץ' טענה שקיימת מדיניות של השתקה בתוך מפלגת העבוה סביב הנושא: "זה היה בימים כשאהוד ברק היה מלך ישראל והמושיע. אני הייתי העורכת והמגישה של 'הכול דיבורים' שמעתי את זה ביומן הבוקר בחטף, אף אחד לא התייחס לזה. כמעט עשיתי תאונה. באותו יום הקדשתי תכנית שלמה לנושא. אחר כך חטפתי הרבה ביקורת על זה שאני מסכנת את סיכוייו של ברק".

"גרבוז הוא לא איש מפלגת העבודה, ההפגנה לא הייתה הפגנה של מפלגת העבודה, אבל הרבה אנשים בחברה הישראלית הרגישו שגרבוז מבטא תחושה עמוקה שקיימת במחנה שלנו. ואתם יודעים מה? הם פשוט צודקים. הם צודקים".

בהמשך הדברים שבה יחימוביץ על עמדתה בנושא שת"פ עם הקואליציה – דגש על חבריה החרדים – במספר סוגיות כלכליות חברתיות, כמו העלאת קצבאות, טיפולי שיניים חינם לילדים וביטוח סיעודי לכל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.