הפסנתרן החרדי חיים טוקצ'ינסקי נהרג בתאונה

חיים טוקצ'ינסקי, בן ה-30 נדרס למוות בירושלים בתאונה ליד כיכר פריז

חיים טיקוצינסקי, בן למשפחה חרדית נהרג אתמול בתאונת פגע וברח בירושלים. חיים טוקצ'ינסקי, בן ה-30 נדרס למוות בירושלים בתאונה ליד כיכר פריז. העיתונאי הספרדי חוליו דה לה גווארדיה נעצר בחשד שנהג בשכרות ודרס אותו למוות אתמול בלילה.

טוקצ'ינסקי היה אמור לנגן ולהנחות רסיטל לפסנתר במרכז התרבויות של ירושלים. "מאז שאני זוכר את עצמי, הפסנתר היה הצעצוע שהכי אהבתי", אמר בריאיון ל-mynet לפני כמה שנים. "כשאמי עלתה מברית המועצות, אסור היה להעביר משם כסף אלא רק רכוש, אז היא הביאה פסנתר. מצאתי בו עניין רב".

יוני שמעוני, מנהל הקונסרבטוריון בקריית מוצקין, אמר בשיחה לוינט. "אני לא מסוגל לתפקד מאז שקיבלתי את שיחת הטלפון הנוראה הבוקר. כל התוכניות שהיו לי היום בוטלו, וביטלנו גם את הלימודים בקונסרבטוריון. חיים היה אחד המוכשרים שיצאו מבית היוצר של בית המוזיקה בקריית מוצקין".

לדבריו, התלמיד "התחיל את הלימודים בכיתה א' אצל המורה הוותיקה יאנה לביא, היא זו שלימדה אותו את הדו-רה-מי, והתגלה כעילוי. הוא עבר את כל המסלול עד לרסיטל שניגן בכיתה י"ב. בין לבין עשה אצלנו את כל העיבודים לתזמורות, ליווה אמנים והלחין. זה בחור שבא מבית למדני. אמא שלו היא דוקטור ברפואה אלטרנטיבית. כשסיים את הלימודים היא אמרה שזה לא הכי חשוב. הכי חשוב שתמשיך בו יראת השמים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חיים ז"ל נשמה נפלאה קדושה של ניגון

  בילעדיה העולם נותר חסר
  לראות,להבין ,לשמוע ולבכות
  אובדן גדול לעולם היהודי כולו
  ולעולם בכלל .
  להרכין ראש ולקבל שכמו שהיה יקר למטה
  כך יקר עד אינסוף למעלה .
  יהי זכרו ברוך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב