מטחים לעבר גוש דן ובית שמש, צה"ל מגביר התקיפות ברצועה – עדכונים שוטפים

הסוף לאשליית השקט: מטחים נורו לעבר המרכז, בית שמש, השפלה והדרום. צה"ל מגביר התקיפות ברצועה – עידכונים שוטפים ושידור חי

23:50 – יירוטים מוצלחים באזור ירושלים.

23:46 – אזעקה בירושלים וסביבותיה.

23:30 – חמאס מתרברב: ירינו לעבר נתב"ג.

23:20 – אזעקות באשדוד.

23:18 – הירי נמשך: אזעקה נשמעת כעת בבאר שבע, לפחות שני יירוטים של מערכת כיפת ברזל.

23:15 – דיווח: צה"ל תקף תחנת רדיו של חמאס וגרם להפסקת השידורים. הפלסטינים מדווחים על ילדה שנהרגה מתקיפת צה"ל.

23:10 – אלון בן דוד: "גורם בטחוני: חוזרים ללחימה מלאה. צה"ל הונחה לפעול כרגע מהאוויר ולהכין מהלך קרקעי".

23:05 – הזרוע הצבאית של חמאס זה עתה הודיעה כי שגרה 2 רקטות לעבר תל אביב. 1 M-75 (מתוצרת עצמית) ו-1 פג'ר (מתוצרת איראן).

23:00 – אזעקה בבית שמש.

22:47 – הירי מתרחב: מטחים נורו לעבר המרכז, השפלה והדרום. הדי הפיצוצים של היירוטים נשמעו היטב בבני ברק.

21:55 – צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה, הפלסטינים: הרוגים ופצועים בתקיפת בית בשכונת שיח' רדואן, אשר שימש לפעילות טרור.

21:25 – נפילה במתחם קניות בחוף אשקלון. כוחות הוזעקו למקום. בשלב הזה לא נמסר על נפגעים או נזק.

20:11 – אזעקות בעוטף עזה.

20:00 – דיווח: מקלטים נפתחו בראשון לציון, רחובות, בת ים, אשקלון וערים נוספות.

19:30 דדובר חמאס סאמי אבו זוהרי אמר כי חמאס מעוניינים להגיע להסכם. למרות זאת, אין התקדמות במשא ומתן והתקיפות הישראליות נועדו ללחוץ על המשלחת הפלסטינית".

19:00 צה"ל תוקף ברצועת עזה

18:30 מטח לעבר נתיבות ועוטף עזה

18:00 חבר הכנסת אלי ישי (ש"ס) הגיב על הירי ואמר "הירי מוכיח שוב שעם חמאס, מה שלא הולך בכוח – הולך ביותר כוח". לדבריו, "חייבים להגיב בצורה קשה על כל אזור ממנו בוצע ירי, כך נוכיח כי דין הדרום כדין המרכז. אסור לנו להיות שאננים על ירי ליישובי הדרום"

17:30 מצרים מנסה להציל את הפסקת האש, הצוותים עדיין בקהיר. 

17:20 דובר חמאס ברצועת עזה משיר אל-מצרי אמר בעקבות תקיפת צה"ל כי הזרוע הצבאית של הארגון "דרוכה ומוכנה לכל האפשרויות".

17:10 ירי לאשכול

17:00 עד כה אף ארגון לא לקח אחריות על מטח הרקטות לבאר שבע. 

16:50 צה"ל תוקף באיזור חאן יונס

16:30 ראש  הממשלה הורה למשלחת הישראלית לשוב מקהיר.

16:15 שר הכלכלה וחבר הקבינט המדיני-בטחוני, נפתלי בנט, דורש להגיב באופן נחרץ על ירי הרקטות לעבר אזור באר שבע: "כשרוצים לנצח ארגון טרור, מכריעים אותו. כשמנהלים משא ומתן עם ארגון טרור, מקבלים יותר טרור", קובע בנט, "החמאס חושב שירי טילים עוזר להישגים במו״מ, ולכן הוא יורה על ישראל גם בהפסקת אש, טילים הם לא טעות מבחינתו, זאת שיטה". לדברי בנט, "רק תגובה חריפה, כמו שמגיבה מדינה ריבונית על ירי טילים לשטחה תוכל לעצור את ההתדרדרות. במוקדם או במאוחר ישראל תצטרך להכריע את חמאס. אין דרך לחמוק מזה".

16:05  חיל האוויר תוקף כעת ברצועת עזה.  בכלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי שכונת זייתון בעזה הופצצה.

 

 

16:00  ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון הורו לצה"ל לתקוף מטרור טרור ברצועת עזה בתגובה לשלוש הרקטות שנורו מעזה לשטח ישראל.

15:40  פיצוצים באיזור באר שבע, דובר צה"ל ככל הנראה שלוש רקטות התפוצצו באזור באר שבע

14:00 דובר חמאס בעזה סאמי אבו זוהרי אמר כי ישראל היא זו שנושאת באחריות לדשדוש המתמשך במשא ומתן בקהיר וכי היא נוקטת סחבת אבו זוהרי הזהיר: "תנועת חמאס מדגישה כי היא ערוכה להתמודד עם כל האפשרויות וכל ההתפתחויות".

13:30 סוריה: 6000 לוחמים גויסו לשורות "המדינה האיסלאמית" של ארגון דאעש.

11:00 – חבר המשלחת הפלסטינית ובכיר חמאס, עיזאת א-רישק, אמר הבוקר בראיון לאתר חמאס א-ריסאלה בעזה, כי הארכת המשא ומתן עם ישראל היום היא ההארכה האחרונה.

10:00 – איש השמאל ואחד המתווכים בעיסקת שליט, גרשון בסקין, בראיון לגל"צ: "בגדה מתאגדים נגד האויב הציונים; הם מסתכלים על אבו-מאזן כמו אויב".

09:00 – בג'יהאד האיסלאמי מאיימים: "המו"מ עלול להתפוצץ בכל רגע"

08:00 – ע"פ הדיווחים בכלי התקשורת הערביים ישראל אישרה העברת משכורות לאנשי חמאס, הרחבת אזור הדיג, פתיחת המעברים ושיקום הרצועה בפיקוח אבו מאזן. חמאס מצידו ויתר על דרישתו בענין הקמת נמל ימי ושדה תעופה.

07:00 – דיווחים סותרים הבוקר מקהיר: בעוד כלי תקשורת ערביים טוענים כי הסכם הפסקת אש בין ישראל לחמאס קרוב מתמיד, בישראל טוענים כי חילוקי הדעות עדיין מהותיים והסכם לא צפוי בימים הקרובים.

00:00 – ממשיכים לנצור את האש: ישראל והפלסטינים הסכימו על הארכת הפסקת האש ב-24 שעות

23:10 – השמחה מוקדמת. חבר המשלחת הפלסטינית לקהיר מטעם חמאס, עיזת א-רישק: "הרגיעה תוארך ב-24 שעות בלבד". גורם ישראלי רשמי: "עד לרגע זה אין הסכם, הקבינט טרם כונס וספק אם יהיה צורך בכך". פלסטינים: הוסכם על פתיחת 5 מעברים

22:10 – רון פרושאור שגריר ישראל באו"ם תקף את מועצת הביטחון: "הגיע הזמן לגנות גם את חמאס". על מינויו של שאבאס אמר: "זה כמו לתת לרוזן דרקולה לנהל את בנק הדם"

22:00 – גדודי צאלח א דין הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות ברצועת עזה מצהירים כי בתום הפסקת האש הם מחדשים את האש לעבר ישראל.
מד"א מוקד לכיש: מרחבי מדווח: הוכרז מצב כוננות רמה ג'. הנכם מתבקשים להגביר ערנות ומוכנות מבצעית, בע"ת מתבקשים לאשר בטלפון מוקלט או במירס את קבלת ההודעה ומיקומם.

21:50 – עמית סגל בטוויטר: גורם ישראלי בכיר: הדיווחים מוקדמים ומוגזמים. עדיין אין הסכם. אני לא יודע להגיד אם זה נכון.

21:10 – חמאס על הריסת בתיהם של שלושת חוטפי הנערים גיל-עד, נפתלי ואייל: "המדיניות של ישראל לא תשבור את רצון העם הפלסטיני"

21:05 – למרות הדיבורים על הישג להפסקת האש, בכל זאת בדרום לא מאמינים ונמצאים בהרבה דריכות.

20:00 – בעוד שלפי שעה אין אישור רשמי לכך, מצטט העיתון "אל-קודס" גורמים פלסטינים שלפיהם "ייתכן הסכם רגיעה עוד לפני חצות". "אל-מיאדין": המשלחת הישראלית שבה לארץ. רה"מ: ערוכים לתקוף אם הירי יחודש

19:30 ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון קיימו הערב(שני) ישיבה ביטחונית בבסיס חיל הים באשדוד, בסיומה אמר ראש הממשלה נתניהו:"אנחנו מנהלים ביחד את המערכה המורכבת הזאת בנחישות ובאחריות. אנחנו נערכים לכל תרחיש – הצוות הישראלי בקהיר הונחה לעמוד בתוקף על צרכי הביטחון של ישראל וצה"ל נערך לקראת פעולה תקיפה מאוד אם תחודש האש. במזרח התיכון הסוער צריך שילוב של כוח ואורך רוח. לצה"ל יש הרבה כוח ועם הנצח הוכיח שהוא לא מפחד מדרך ארוכה. זה יכול לקחת עוד זמן וצריך סבלנות, נחישות ואורך רוח. השילוב של התמדה ועוצמה יסייע לנו להביא להשגת היעד של המבצע הזה – השגת שקט וביטחון לכל אזרחי ישראל".

 

 

שר הביטחון משה יעלון  אמר: "מבצע צוק איתן לא תם. כפי שהתחייבנו, לא נעצור עד אשר נביא שקט וביטחון. אנחנו נערכים לתוצאות הדיונים בקהיר, בין אם זה יביא לשקט, בין אם מישהו ינסה לאתגר אותנו בהסלמה. צה"ל ערוך ומוכן להגיב בעוצמה לכל התפתחות. החמאס לא יגרור אותנו למלחמת התשה, ואם הוא ינסה הוא יקבל מנה אחת אפיים".

 

18:30 פיקוד העורף פרסם הנחיות התגוננות שתוקפן עד מחר בשעה 18:00 ולפיהן אין מגבלות בכל אזורי הארץ באשר להתקהלויות והתכנסויות, מרכזי קניות ומקומות עבודה.

18:00 סגן השר אופיר אקוניס (הליכוד), אמר כי "ניסיון ההפיכה של חמאס ביו״ש מוכיח שמי שחשב, בעת הקמת ממשלת 'הפיוס' הפלשתינית שהרש״פ תשתלט על חמאס עזה – התבדה. המציאות הוכיחה שההפך כמעט קרה וחמאס השתלט על הרש״פ ביו"ש.

"הפרסום הזה הוא תמרור אזהרה מהבהב", הדגיש אקוניס. "הוא מחדד את ההבנה שאסור לנו לתת לחלומות השמאל, לאשליות ולתמימות להפוך לסיוט של כולנו. ניסיון חמאס לבצע הפיכה ביו"ש הוא עוד הוכחה כי ממשלת האחדות הפלסטינאית הינה ממשלת טרור שכל מטרתה נתינת לגיטימציה לחמאס בדרכו להרחיב את קיני הטרור שלו.

"הגיע העת שהשמאל הישראלי יתפכח מחלומותיו על אחדות פלסטינאית בדרך לשלום אזורי ויפנים כי כל פעולה וחבירה של חמאס נובעת למטרה אחת: פגיעה במדינת ישראל ואזרחיה", הוסיף סגן השר.

17:00 ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בביקור בשרדות : "החוסן של הציבור והחוסן שלכם נותן לנו הרבה כוח להפעיל הרבה כוח. אנחנו בתוך המערכה המדינית, ובמערכה המדינית צריך את אותו הדבר – צריך הרבה עוצמה, הרבה אורך רוח, הרבה התמדה וגם הרבה שכל. ואנחנו במערכה משולבת צבאית-מדינית, שהאחדות שלנו, הלכידות שלנו, כוח העמידה שלנו, הם מה שינצחו את המערכה. וזה מה שצריך להבין – צריך כאן הרבה אורך רוח וסבלנות. במזה"ת שאנחנו חיים בו לא מספיק שיהיה רק כוח – יש לנו הרבה כוח – צריך גם הרבה אורך רוח. יש לנו את זה, בשפע, ומי שמוכיח את זה – זה אתם. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, ואזרחי ישראל, ואתם בתוכם, מוכיחים את זה".

16:30  93 פעילי חמאס נעצרו במהלך פעולה של צה"ל ושב"כ לסיכול השתלטות על הרשות הפלסטינית עוד במהלך מבצע "צוק איתן".  התשתית שנעצרה תכננה להוציא לפועל פיגועים רבים וקשים בישראל ובגדה.

16:00 משיר אל-מצרי, דובר חמאס, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי כישלון המו"מ עדיף מאשר הסכם "חלש" אשר לא יענה לדרישות הארגון. "הנשק של חמאס הוא קדוש, הוא נובע מהכיבוש ולא נתפרק ממנו במו ידינו", לשונו של אל-מצרי. עוד הוא הוסיף כי "האויב יישא בהשלכות החמורות הקשורות בכישלון המו"מ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כל הזכויות שמורות לאקטואליק 2019

Created by Winsite

דילוג לתוכן