הפסקת האש: פיקוד העורף ביטל את ההגבלות על עוטף עזה

אזעקות צבע אדום הלילה במספר יישובים – צה"ל תקף בתגובה את העמדה ממנה בוצע הירי. חמאס הודיע מוקדם יותר על הפסקת הלחימה בסבב הנוכחי

הבוקר (א') הודיע פיקוד העורף על חזרה כמעט מלאה לשגרה ביישובי עוטף עזה. בכך בוטלו החלק מההגבלות שפורסמו אתמול על אירועים באזור. מועצה אזורית אשכול הודיעה כי בהתייעצות עם הצבא, מערכות החינוך והקייטנות פועלות כרגיל, בקרבה למרחב מוגן. התכנסויות מותרות עד 500 איש בשטח פתוח, ו-1,000 איש בשטח סגור.

במועצה אזורית חוף אשקלון הוחלט הבוקר לאחר הערכת מצב, להסיר את מגבלות ההנחיות להתכנסויות ולימודים.

לצד זאת, גם לאחר שהודיעו אתמול בערב ארגוני הטרור בעזה על הפסקת אש, נורו אחרי חצות שתי פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל. ביישובי העוטף נשמעו אזעקות צבע אדום במספר יישובים, לא דווח על נפגעים או על נזק. בתגובה לירי תקף צה"ל עמדה ממנה שוגרו פצצות מרגמה. שני שיגורים נוספים זוהו מרצועת עזה במהלך הלילה. אזעקות צבע אדום נשמעו פעם נוספת בשדרות ובשער הנגב. רקטה אחת יורטה באמצעות כיפת ברזל.

הירי לעבר ישראל מגיע לאחר שאמש החמאס הודיע על הפסקת הירי לעבר שטחי ישראל. זאת בעקבות מגעים ממושכים עם המודיעין המצרי. גם ארגון הג'יהאד האיסלמי אמר לסוכנות הידיעות הטורקית "אונדלו" כי כוחותיו ישמעו להפסקת האש.

מוקדם יותר חשף בכיר מצרי שהמגעים להפסקת אש בין ישראל לארגוני הטרור ברצועה נתקלו בקשיים "בשל מחלוקת פנימית בתוך ארגון החמאס".

לפי הגורם המצרי הבכיר, בעוד הזרוע המדינית של חמאס מעוניינת לשוב לרגיעה בהקדם האפשרי, הזרוע הצבאית מעוניינת בהסלמת הלחימה ומתנגדת למגעים עם מצרים להפסקת אש. לאחר מכן, הודיעו בסוכנות הידיעות הפלשתינית "וופא" כי הפלגים הגיעו להסכמה על הפסקת אש.

חמאס ירה בערב מוצאי שבת מספר טילים לעבר יישובי עוטף עזה ושתי נפילות אותרו בשטחים פתוחים סמוך ליישובים. לפי מקורות פלשתיניים, צה"ל הפציץ עמדות חמאס בשכונת שג'עייה ברצועת עזה.

משרד הבריאות בעזה דיווח כי בהפצצת המבנה במחנה הפליטים שאטי נהרגו 2 נערים בגילאי 14 ו 15 וכי מניין הפצועים בסוף השבוע עמד על כ-30 נפגעים.  למעלה מ-170 טילים לעבר יישובי הדרום נורו ביממה האחרונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.