הפעיל החרדי שהביס את "שוברים שתיקה" (וידאו)

צוות חדשות 2 ליוו את ארגון שוברים שתיקה, מנגד פעלו פעילי ימין לפי תכנית ששרטטו כנגד הארגון, הכל קרה כמתוכנן.שי גליק פעיל חרדי הגיש תלונה כנגד חברי "שוברים שתיקה" באשמת בגידה, המשטרה הוציאה צו מניעה שגרם לביטול הכנס של "שוברים שתיקה" עד להתערבותם של יעלון ובנט שהחליטו להלחם בארגון השמאל. { צפו בכתבה }

לפני שלושה שבועות ליוו צוות חדשות 2 את ארגון  "שוברים שתיקה". הם לא ידעו שהתקופה הזו תהיה אחת הסוערות בחיי הארגון שבסופה יודיעו השרים יעלון ובנט שהם אוסרים על צה"ל ומשרד החינוך שלא לקיים כל פעילות עם הארגון.

פעילי הארגון התכוננו למפגש הסברה בבאר שבע, שאמור היה להתקיים בפאב בעיר.אלא שאנשי ימין  פעלו לבטל את  המפגש הזה, וזה כלל גם קללות ואיומים. "לא הייתה אלימות, היה מקסימום טוקבקים ברשת, כולל איומים", טוען שי גליק, פעיל ימין חרדי שניצח על המאבק בכנס בתכנית שהכין מראש.

 צפו בכתבה – באדיבות רשת

גליק החרדי הגיש תלונה נגד חבר "שוברים שתיקה" באשמת בגידה ואמר  "מבחינתי הם לא צריכים להופיע בשום מקום במדינה הזאת", המשטרה הוציאה צו מניעה שגרם לביטול הכנס בבאר שבע, במשטרה טענו כי היה סיכון ממשי לקיים את האירוע. "זה לתת לטרור לנצח", אומר דובר "שוברים שתיקה" אחיה שץ, "מפחידים אנשים מלהגיע למקום". המפגש פוצל לשלוש דירות בבאר שבע

בשלב הזה גליק החל במסע לחצים על מערך הדוברות של הנשיא ראובן ריבלין, במטרה לבטל את השתתפות הנשיא בכנס "הארץ" בניו יורק, שם השתתפו "שוברים שתיקה". למרות הלחץ, הנשיא לא ביטל את השתתפותו.

גליק וחבריו פתחו בעקבות כך בקמפיין "ריבלין ביזה את מוסד הנשיאות וירק בפרצופם של חיילי צה"ל". במקביל עלו הלהבות נגד "שוברים שתיקה".

הכל פעל לפי התכנית  ששרטטו גליק ודרי בשבוע שעבר, הכל קרה כמתוכנן. "מטרתנו למנוע את שיתוף הפעולה של משרדי הביטחון והחינוך עם ארגון 'שוברים שתיקה'", אמר אז דרי, וגליק מצידו אמר: "זה ייקח כמה ימים או שבועות אבל בסופו של דבר הם יהיו מחוץ לגבולות צה"ל".

בעקבות הלחץ שר הביטחון הודיע כי אנשי הארגון לא יופיעו יותר בפני חיילי צה"ל. גם שר החינוך בנט אמר שתיאסר גם כניסתם לבתי ספר.

"זו סתימת פיות, זו דרך מצוינת להבטיח שאנשים יפחדו לדבר, יפחדו להעביר ביקורת, שחיילים שיחזרו מהשטחים באמת יסתמו את הפה", אומרת מנכ"לית הארגון יולי נובק. "אבל אנחנו לא נתפשר על האמת שיוצאת לנו מהפה. אנחנו משלמים על כך מחיר. אם זה שווה את זה? אין לנו בריר

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עושה רושם שהיינו צריכים אותם כאן אצלנו – שיעשו רעש גדול, כדי ששאר התושבים השפויים יתנגדו להם. זה מעלה את הלכידות הלאומית שנשחקה, ומזכיר לכולנו שלא נשליך לפח 120 שנות ציונות רק כדי שיאפים תל אביבים או קיבוצניקים, שקמים כל בוקר ושואלים את עצמם אם הם מספיק מאושרים, יזרקו לפח את המפעל הציוני. שוברים שתיקה – רדו לנו מהוריד!!!!

  אני |
  הגב
 2. ערוץ 2 לא מפספס שום הזדמנות לתת במה לשמאלנים הקיצוניים. אני תוהה אם אי פעם הם חשבו ללוות גם את התנועה "אם תירצו".

  בתיה |
  הגב
 3. תותחים לחשוף אותם עד שעצמאית יברחו לחו"ל עם הזנב בין הרגליים

  me |
  הגב
 4. שוברים שתיקה (מכפישים ברינה)- נעם חיות, אבנר גבריהו, יהודה שאול, הדובר אחיה שץ, המנכלית יולי נובק- הם חבורת רמאים ממומנת היטב מפיצי שקרים ומעלילי עלילות על חיילים ומפקדים שקוראים לסרבנות ופוגעים בביטחון אזרחי מדינת ישראל.
  יש לפתוח נגדם במשפט ראווה בגין הפצת לשון הרע ופגיעה בתדמית של מדינת ישראל, שבו ייחשף כל הבלוף והרוע שמאחוריו.
  בנוסף ניתן לעצור את המימון שלהם ושל שאר הארגונים האנטי ציוניים ולמסות אותו ב90%.
  שמאלנים שמגינים על הארגון הזה מוכיחים שחלקים גדולים בשמאל הפכו לאנטי ציוניים. כבר לא מיעוט קטן.

  שוברים שתיקה (מכפישים ברינה) |
  הגב
 5. תודה ריבונו של עולם שאתה שומר עלינו…..
  טוב שהם הוצאו מחוץ לחוק.
  זה להציל חיי אדם….

  יעל |
  הגב