הפעימה השלישית – הלילה צפוי שחרור של 26 מחבלים

הלילה(שני), ישוחררו במסגרת הפעימה השלישית, 26 מחבלים פלסטיניים, זאת כחלק מהמגעים המדיניים בין ישראל לרשות הפלסטינית. בעקבות כך יגיש הבוקר, ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" שתי עתירות לבג"ץ נגד השחרור, שיתבצע בעוד פחות מ-24 שעות.

העתירות יוגשו על ידי עו"ד נפתלי ורצברג וזאת יחד עם נציגי המשפחות השכולות ויושב ראש ארגון "אלמגור", מאיר אינדור. העותרים טוענים כי שחרור שישה מהמחבלים, תושבי מזרח ירושלים, אינו תואם את הבטחת ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמרה כי לא יכניס לרשימה אסירים בעלי תעודת זהות ישראלית.

הארגון מבקש בעתירה, את הסכמת הגורמים המתאימים לערוך צעדת מחאה אל אחד מבתי האסירים שישוחררו במזרח ירושלים.
יושב ראש "אלמגור" מאיר אינדור אמר כי "הבוקר נגיש עתירה אחת עקרונית ואחת עוסקת בעצם זכות המחאה, העתירה הראשונה עוסקת בשחרורם של שישה מחבלים שלהפתעתנו גילינו כי מדובר במחבלים בעלי תעודת זהות ישראליות, המתגוררים במזרח ירושלים".

אינדור הוסיף כי "לנו הובטח שערבים ישראלים לא ישוחררו בפעימות הנוכחיות וכי יתקיים בעניין דיון בממשלה, לא יעלה על הדעת שהרשות הפלסטינית תפרוש את חסותה על תושבי מדינת ישראל, ואז אזרחים ישראלים יהיו חבים לרשות הפלסטינית הודות למעשי פשע".

הוא הסביר כי "העתירה השנייה עוסקת בזה שלא הרשו לנו לצעוד לביתו של אחד המחבלים שישוחררו בעיר העתיקה בירושלים, דבר זה נוגד את חופש הביטוי".

אתמול, פרסם שירות בתי הסוהר, את שמותיהם של 26 האסירים הפלסטינים שאמורים להשתחרר במסגרת זו, מהכלא הישראלי. מבין המשוחררים, 23 הורשעו ברצח או בהריגה, שניים הורשעו בניסיון לרצח ואחד בחבלה בכוונה מחמירה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.