הפצועה טילפנה למד"א: "יש בן אדם עם סכין, כל הגוף שלי דם" • האזינו

מספר שעות לאחר פיגוע הדקירה בתל אביב, מפרסם מד"א את ההקלטות של שיחות הטלפון המבוהלות שהתקבלו במוקד. האזינו. בתוך כך, 4 מפצועי הפיגוע עדיין מאושפזים בבתי החולים

מספר שעות לאחר הפיגוע בתל אביב, נחשפות ההקלטות המצמררות למוקד מד"א, בהן דיווחו האזרחים המבועתים על הפיגוע. האזינו
[alooma ref="3b3abbf4e91ab6b8d360e2ec8d31ad54.mp3" src="1" autoplay="1" pid="0"]

כזכור, מחבל חמוש בסכין דקר הבוקר מספר בני אדם בקו 40 של חברת "דן" בתל אביב, בדרך בגין בעיר, סמוך לגשר מעריב. מצבם של שני פצועים הוגדר קשה, ושלושה אחרים – במצב בינוני. הם פונו לבית החולים איכילוב ולתל השומר. צוות של משטרה שרדף אחרי המחבל ירה לעברו, פגע בו ברגלו ועצר אותו. האזור נסגר לתנועה.

עד ראייה במקום סיפר ל'גלי צה"ל': "נסענו במכונית אחרי האוטובוס. פתאום ראינו אנשים יורדים ממנו ורצים, צורחים ובוכים בהיסטריה. פחדנו שיבוא גם אלינו. הגיעו מלא אמבולנסים, עכשיו פינו את כולם".

נלכד בתוך זמן קצר. המחבל
[alooma ref="e6a8e3b2b5867a0976661b751390acb0.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

בינתיים, התמונה מתחילה להתבהר: ע"פ עדויות של אנשים שהיו במקום, המחבל דקר קודם כל את הנהג שנאבק איתו, בהמשך הוא דקר מספר נוסעים באוטובוס.

לאחר מכן נמלט המחבל מהאוטובוס והחל לדקור עוברי אורח ברחוב. בשלב זה הבחינו בו שוטרי יחידת נחשון שהיו בדרכם לבית המשפט. השוטרים הגיבו במהירות, ירו בו והוא נפצע.

אחד מנוסעי האוטובוס סיפר לערוץ 2: "שמעתי צרחות ולא הבנתי מה קרה. כולם רצו לחלק האחורי של האוטובוס. המחבל היה חצי מטר ממני. הנהג לא הספיק לפתוח את הדלתות. ברגע שפתחו כולם רצו החוצה ואני נפלתי וקיבלתי מכה".

התגובות במערכת הפוליטית בעקבות הפיגוע לא איחרו לבוא. יו"ר מפלגת יחד, ח"כ אלי ישי, אמר: "מי שלא נתן גיבוי למשטרה מול המהומות ברהט, מי שלא עצר את השתוללות הדקירות בירושלים, הוא זה שאחראי לחולשה הנמשכת מול הטרור".
"יש קשר ישיר בין הפיגוע בגשר מעריב לבין הפקרת הביטחון האישי בחלקים רבים בדרום העיר. הפיגוע הזה – תוצאה ישירה של הגמגום מול האויב".

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר כי מי שעומד מאחורי הפיגוע בתל אביב הם גם מי שעומדים מאחורי המהומות ברהט ועמדו מאחורי גל הפיגועים בירושלים. "אבו מאזן, הנייה, ראאד סאלח, חנין זועבי, אחמד טיבי ושותפיהם. כולם חלק מאותו מהלך של ערעור על זכותה של מדינת ישראל להתקיים כמדינה יהודית, וזה לא משנה מבחינתם אם זה ביהודה, בשומרון, בנגב, בגליל, בת״א או בירושלים", דברי ליברמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.