"הפקירו אותנו": תושבי דרום תל אביב במחאה כנגד החלטת בג"ץ

תושבי השכונות בדרום תל אביב תקפו את החלטת העליון שלא לאפשר כליאת מסתננים ליותר מ-60 ימים, תגובות סוערות במערכת הפוליטית

תושבי שכונת נווה שאנן בדרום תל אביב מפגינים בשעה זו נגד פסיקת בג"ץ שלפיה תיאסר כליאת מסתננים שמסרבים להרחקתם למדינה שלישית מעל חודשיים.

בהפגנה פרצו עימותים קצרים בין מבקשי מקלט באזור לבין משתתפי ההפגנה. "אנחנו מנהלים את המאבק כבר 10 שנים והוא נוגע לקיום שלנו", אמרה פז. "הממשלה מנסה לחוקק חוקים ובג"ץ פוסל, מעוות ומסרס. יש הסכמים סדורים עם מדינות אפריקניות ובג"ץ אפילו אישר אותם. הוא לא יכול מצד אחד לומר שאפשר לגרש ומצד שני לומר שאין דרך לעשות זאת. ברגע שבג"ץ מבטל את הסנקציות אין מה לעשות יותר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להחלטת בג"ץ באומרו כי "המדיניות נשענת על שלוש רגליים: הגדר שהקמנו בדרום ובלמה לחלוטין את המסתננים, ההסכם עם מדינות אפריקניות להעברת מסתננים אליהן וסוגיית האכיפה – נצטרך להביא תיקון חקיקה כדי לאפשר מימוש הסכמים אלה".

שרת המשפטים איילת שקד הגיבה בחריפות לפסק הדין של בג"ץ ואמרה כי בכוונתה לעבוד יחד עם שר הפנים על תיקון חקיקה שיאפשר את ההרחקה לא בית המשפט, "בית המשפט העליון לקח מידי המדינה את מנוף הלחץ ששימש בידה להרחקת מסתננים בלתי חוקיים והפך את חוסר שיתוף הפעולה למתגמל. את המלחמה הזו נילחם עד שנשיג את התוצאות הדרושות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.