שבוע לאחר האסון בברכפלד: פרמדיק במד"א ל"קוקר": "אני לא ישן בלילה"

ועשית מעקה לגגך: שבוע ימים לאחר האסון הכבד שאירע בשבוע בשכונת ברכפלד במודיעין עילית – בו צנח פעוט כבן שנתיים וחצי ממרפסת ביתו בקומה החמישית, מתקשים  תושבי העיר להתאושש  מהטרגדיה.

בקרב התושבים החלה נהירה המונית לעבר המסגרייה המקומית, בדרישה גוברת להתקנת סורגים, " התושבים בטראומה" אומר לנו יוסי תושב ברכפלד,  "אנו מבינים כי  הכל משמיים אבל עלינו לעשות השתדלות מקסימלית".

מסקירה שערכנו עולה כי בלא מעט בתים ישנם מרפסות שאינם עומדות בתקן הנדרש, וחלילה עלול להיות אסון במידה ולא יתוקנו הליקויים החמורים.

 בארגוני ההצלה ערכו  ישיבת עבודה בו הופקו לקחים בעקבות האסון, לדברי המתנדבים, "יש תחושה של החמצה", הם אומרים ומתארים, "במשך חצי שעה לא פינו את הפעוט לאמבולנס, הוא איבד דם רב, אם היה ניידת נט"ן היה אפשר לפנות לקח זמן רב עד שהגיעו ניידת וגם לאחר מכן התפתח עימות בין שני הגופים שטיפלו באירוע". מספר ל', מתנדב שהיה בזירה.

המרפסת ממנה צנח הפעוט אל מותו – צילום : מודיעין עילית נט  

המסקנה של אנשי ההצלה, היא ברורה וחדה : "כשיש אירוע, חובה לפנות באמבולנס, ובהמשך לחבור לנט"ן",  קובעים המתנדבים ומציינים,  "בסופו של דבר הכל משמיים, אולם עלינו לעשות השתדלות, להבא" קובע אחד הפרמדיקים שהיה בזירה ומתוודה: "אני לא ישן בלילה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.