הפרובקציה בבית שמש: רק בודדות הגיעו "בלבוש נועז"

בעקבות סערת הסרטון בבית שמש, פעילות בבית שמש יצאו בקריאה לתושבת העיר להגיע לרחוב נהר הירדן בבית שמש בשעה 20:30 "בלבוש נועז", אלא שעד מהרה התברר: הציבור בעיר הצביע ברגליים. צפו

בעקבות סערת הסרטון בבית שמש, פעילות בבית שמש יצאו בקריאה לתושבת העיר להגיע לרחוב נהר הירדן בבית שמש בשעה 20:30 "בלבוש נועז", וזאת בעקבות תקיפת הנערה הפרוצה בליל אמש.

אלא שהפרובוקציה לא צלחה, ולהפגנה הגיעו רק כ -15 מפגינים ומפגינות שהטריחו את עצמם לבוא ולמחות. המפגינות הגיעו לבוש פרוץ במטרה להתריס כנגד החרדים בבית שמש.

במקום כוחות משטרה גדולים לשמור על הסדר. לאחר כישלון ההפגנה כתבה מארגנת ההפגנה בפייסבוק: תמשיכו לבכות ולא להגיע להפגנות אני לא רוצה לשמוע תלונה של אף אחת.

צילום: מחאות החרדים הקיצוניים

תושבת חילונית מהעיר בית שמש הותקפה ביום ראשון ברחוב ריב"ל בבית שמש בידי עשרות קיצונים חרדים מהאזור, לאחר שלטענתם האישה הסתובבה ברחוב בלבוש "לא צנוע".

לפי עדויות התושבים, האישה חלפה ברחוב, וכאשר הבחינו בה החרדים החלו לצעוק לעברה ולאחר מכן חצו בריצה את הכביש ורדפו אחריה לאורך הרחוב.

צפו בוידאו:

בסרטון נראית האישה, לבושה לכאורה דווקא כן בצניעות, כשהיא נמלטת מן המקום בבהלה. התושבת לא הגישה תלונה למשטרה, אולם בעקבות תלונה שהגיש אחד התושבים, פתחה המשטרה בחקירת המקרה.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה כל התנהגות עבריינית מעין זו בין אם על רקע מחלוקת סביב אמונות וערכים או כל נושא אחר ופועלת בהתאם לאכיפה, חקירה ומיצוי הדין עם המעורבים. בניגוד לנטען, כל דיווח המתקבל במשטרה על הפרת סדר וקטטה אלימה נענה בתגובה נחושה ובלתי מתפשרת של המשטרה בשטח.

"למרות המציאות לפיה ברוב המקרים לא מוגשות במשטרה תלונות על ידי קורבנות העבירה כמתבקש, המשטרה היא זו שפועלת באופן יזום לאתר ולמצות את הדין עם המעורבים ולמנוע אירועים מעין אלו. כך גם ביחס לאירוע שנראה בסרטון, בו עצרה המשטרה לחקירה חשוד אחד ובהמשך צפויות מגוון פעולות חקירה נוספות שמטבע הדברים לא נוכל לפרטן בשלב זה. נדגיש כי ככל שמתקבל במשטרה דיווח או תלונה או לחילופין ככל שעולה חשד שמעשה של אדם עלול להביא להפרת הסדר הציבורי או לפגיעה באחר, משטרת ישראל פועלת בהתאם לסמכות המוקנית לה בחוק, לאכיפת החוק ומניעת עבירות, הכול בכדי לשמור על הסדר הציבורי, ולהבטיח את שלום הציבור ובטחונו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.