הפרובוקציה החודשית: אלפי בנות ונשים חרדיות מחו הבוקר בכותל המערבי נגד 'נשות הכותל' – צפו בוידאו ובגלרייה

המאבק החרדי בשיאו: הבוקר (שני) ראש חודש אב, גדשו את רחבת הכותל למעלה מ-5,000 בנות סמינרים ונשים חרדיות, במחאה נגד 'נשות הכותל', המופיעות במקום הקדוש מידי ראש חודש בשעת בוקר מוקדמת, ועורכות במקום טקסים פרובוקטיביים כשהן מתפללות עם טליתות ותפילין וקוראות בתורה.
כבר מהשעה 6 בבוקר החלו להגיע לכותל הבנות החרדיות, כאשר המשטרה ניסתה בתחילה למנוע את כניסתן של חלק מהן, למרות סיכומים מראש כי יינתן לכולם להיכנס.
למרות הניסיונות המשטרתיים, הרחבה ההתמלאה עד מהרה באלפי הבנות והנשים, שמחו נגד "נשות הכותל".

המשטרה נערכה מצידה הבוקר בכוחות גדולים שהתפרסו בכותל המערבי, כשהם מונחים על ידי הדרגים הגבוהים ביותר לפעול ביד קשה מאד כנגד מי (מהחרדים כמובן) שינסה להפעיל אלימות פיזית או מילולית קשה.
ומנגד, מול אלפי הנשים החרדיות הגיעו עשרות בלבד מקבוצת "נשות הכותל", אשר עוכבו ברחבה העליונה ללא אפשרות להיכנס אל עזרת הנשים. הקבוצה התפללה בתוך מתחם שהמשטרה גידרה עבורן, ולא יצאה מעבר לגדרות.
במהלך מהומות שבכל זאת התלקחו במקום, נעצרה נערה חרדית – ששוחררה זמן קצר לאחר מכן.
בניגוד לסיכומים מול המשטרה, למרות שהנשים החרדיות מילאו את הכותל – בכל זאת נתנו ל'נשות הכותל' להיכנס אל המקום.
לזלי זקס, מנכ"לית נשות הכותל, אמרה בעקבות האירועים הבוקר כי "המשטרה נכנעה היום לבריונות החרדית ומיקמה אותנו שוב בספסל האחורי של האוטובוס. אם היינו מגיעות ללא האבטחה המשטרתית יכולנו לתפוס מקום בקרבת הכותל כמו שאנחנו עושות כבר 24 שנים".
סגן ראש עיריית ירושלים יצחק פינדרוס אמר כי "בימים בהם כל העם היהודי מתאבל על חורבן בית המקדש, לא אפשרנו את חילולו של השריד האחרון הכותל המערבי. שנאת חינם גרמה לחורבן הגדול ביותר של עמנו ולא ניתן לקבוצה קטנה מחרחרת ריב ומדון להמשיך בקיטוב, בהתגרות ושנאת חינם".
צפו בוידאו וגלריה. צילום: אהרן והב – קוקר

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.