הפרויקט של המשטרה לנוער מתמודד

בשיתוף פעולה בין עמותת שתילים למשטרה: הושקה תוכנית חברתית המיועדת לנוער מתמודד

בס"ד,
בשיתוף פעולה בין עמותת שתילים למשטרה: הושקה תוכנית חברתית המיועדת לנוער מתמודד
בטקס רב רושם שהתקיים השתתפו בכירי משטרת ישראל, בכירי עיריית ב"ב, הנהלת עמותת שתילים ונציגי מינהל חברה ונוער במשרד החינוך
בשיתוף פעולה בין עמותת שתילים למרחב דן במשטרה נחנכה תוכנית מיל"ה (משטרת ישראל למען הנוער) ממוקדת לנוער מתמודד ומטרתה להחדיר בנוער מסרים חברתיים וסביבתיים.
בטקס רב רושם שהתקיים במרכז התורני 'אוהליך' בבני ברק השתתפו בכירי משטרת ישראל, בכירי העיריה והנהלת עמותת שתילים, נציגות מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, והנערים השותפים בתוכנית.
התוכנית שמלווה ומודרכת באנשי חינוך הינה ייעודית וממוקדת לנוער מתמודד ומטרתה להחדיר בנוער מסרים חברתיים וסביבתיים, לתעל את זמנם לצורכי הקהילה והסביבה, להעצימם ולפתח בהם כישורי מנהיגות ואסרטיביות לצורכם האישי ולצורך הקהילה, ופיתוח המודעות לאחריות אישית ואחריות קהילתית ומעורבות חברתית וחסד בקהילה.
שיתוף פעולה מרתק בין מרחב דן לעמותת שתילים הניבה תוכנית חינוכית זו אשר בה הנערים יחשפו לתחומי האחריות של מערכת האכיפה במרחב הציבורי.
בטקס נשא דברי פתיחה מנהל 'מרכז תורני אוהליך' הרב נתן צבי פינקל שהודה לכל הגורמים השותפים בבניית התוכנית והקצאת המשאבים למשטרת ישראל מחלקת נוער של עיריית בני ברק ועמותת שתילים והעומד בראשה הרב ישראל רייסנר, והעלה את המשמעות של המעורבות בקהילה ואת המשמעות של אחריות שיש לכל נער ונער כלפי עצמו כלפי סביבתו הקרובה, כלפי הקהילה וכלפי מי שאיננו מכירים והזכיר את דברי ר' אליעזר בן דורדיא 'כי אין הדבר תלוי אלא בי' והאחריות התלויה בבחירה האישית של כל נער ונער.
אחריו דיבר מפקד תחנת בני ברק והשיטור העירני מאיר סויסה שהרחיב על מטרת תוכנית מיל"ה.
מפקחת רשתית של מינהל ח"ן במשרד החינוך גב' שושנה גורמן שיבחה את היוזמה המבורכת שמאפשרת ליצור מרחב לימודי וסביבתי טוב ואיכותי יותר והעלתה על נס את הנהלת עמותת שתילים ומרכז חינוך אוהליך על פיתוח וקידום החינוך חברתי במוסד.
מנהל השיטור והאכיפה העירוני מר שלומי מלכה שוחח על מטרת מערכת האכיפה בעיר לקדם איכות חיים וכאן המקום לשפר את מחויבות הנערים לחוק ולחשוף בפניהם את מטרת מערכת האכיפה.
דברי סיכום נשמעו ממנהל מחלקת נוער בעיריית בני ברק הרב אלדד אשורי שציין לשבח את העבודה החינוכית באוהליך ועל השותפות הרבה שיש עם העירייה ומחלקת נוער הפתוחה וקשובה בכל עת לצרכי הנוער.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.