הפרידה המרגשת של הגרמ"מ חדש מתלמידיו (וידאו)

הצלם אלי קובין חושף תיעוד מרגש ובלעדי: הפרידה המרגשת של ראש ישיבת אור אלחנן הגאון רבי משה מרדכי חדש זצ"ל, מבחורי ובוגרי הישיבה מיד לאחר השיעור כללי "לא הצלחתי לעצור את הדמעות". צפו {בלעדי – וידאו מרגש}

תיעוד מרגש ובלעדי: הפרידה המרגשת של ראש ישיבת אור אלחנן הגאון רבי משה מרדכי חדש זצ"ל, מבחורי ובוגרי הישיבה מיד לאחר השיעור כללי.

את התיעוד המרגש צילם אלי קובין, שמספר ברטט על הרגעים המרגשים שחש באותו מעמד.

"ביום בהיר קיבלנו את ההודעה שראש הישיבה קיבל את המחלה, בקושי הספקנו לעכל והודיעו לכולם שראש הישיבה עומד להשתחרר מבית החולים לכמה שעות, כדי למסור שיעור למאות התלמידים.

"אני הייתי באמצע צילום באירוע אחר, מיד כשסיימתי הגעתי לישיבה, הבית מדרש היה מלא כמו בימים נוראים.

"המחזה היה מרגש מאוד. מאות רבות של בוגרים הקשיבו בשקיקה ושתו בצמא את השיעור כללי מהראש ישיבה זצ"ל. אני ישר התחלתי לתקתק במצלמה.

"כעבור דקות ספורות, ראש הישיבה סיים את השיעור, ובאופן ספונטני כולם התחילו לעבור על פניו, הרגשתי שזה לא מחזה רגיל ומיד העברתי את המצלמה למצב וידאו לראות בחוש את החום ואהבה שראש הישיבה העניק לכל אחד ואחד באופן אישי.

"לא הצלחתי לעצור את הדמעות, וככה אני ממשיך ומצלם ומוזיל דמעות. לאחר שסיים את שיעורו, ביקש ראש הישיבה מהכוהנים שיכנסו אליו לבית לברכו בברכת כהנים, היות ואני גם כהן, זכיתי אף אני להיכנס בקודש פנימה, התחושות שוב עלו בי בתחושה שקשה לתארה במילים, לעולם לא אשכח את אותה קדיש של ראש הישיבה שלי". מסיים אלי קובין את דבריו.

צפו בוידאו המרגש – צילום אלי קובין – עריכה מני וקשטוק

הגאון רבי משה מרדכי חדש זצ"ל ראש ישיבת 'אור אלחנן' נסתלק השבוע לאחר מחלה קשה ממנה סבל בתקופה האחרונה. בן 75 בפטירתו, אושפז בתחילת השבוע בבית החולים הדסה עין כרם לאחר הידרדרות במצבו. בשעה האחרונה זעקו בני משפחתו ותלמידיו 'שמע ישראל' סביב מיטתו.

נולד בירושלים לרב מאיר חדש, המשגיח של ישיבת חברון, ולצביה לבית הוטנר, שהייתה בת אחותו של הרב משה מרדכי אפשטיין (ועל שמו נקרא). בצעירותו למד בישיבת חברון. נישא לשרה לפין, בתו של הרב יהושע דב לפין (לופיאנסקי), שהיה חתנו של הרב חזקיהו יוסף מישקובסקי.

בסוף שנת התשמ"ט עלה לישראל הרב שמחה וסרמן, בנו של הרב אלחנן וסרמן, שעמד בראשות ישיבת אור אלחנן בלוס אנג'לס, וביקש לייסד ישיבה מקבילה בארץ ישראל. את ראשות הישיבה בישראל קיבל לידיו הרב משה חדש. בשנים הראשונה שכנה הישיבה בשכונת עזרת תורה בירושלים. לפני מספר שנים הקים הרב חדש מבנה מפואר לישיבה בשכונת רוממה. במבנה פועל בנשיאותו של הרב חדש כולל אברכים, וכמו כן מכון להוצאת ספרים, העוסק בעיקר בעריכת והדפסת ספריו של הרב אלחנן וסרמן.

הרב חדש פיתח את מוסדות הישיבה וייסד ברחבי הארץ מספר שלוחות המשמשות כישיבות קטנות – בשכונת גבעת שאול בירושלים, בטבריה, בראשון לציון ובמודיעין עילית. צוות הר"מים מורכב ברובו מתלמידיו של הרב חדש, והוא משמש סמכות-על לכל הישיבות שבחסותו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.