הפרסום במתחם רשב"י יהיה אך ורק בתיאום ובאישור

"המרכז הארצי בשיתוף משטרת ישראל יאכוף את ההוראות בנידון ולא תתאפשר חריגה ללא קבלת רשות מוקדמת"{חרדים}

מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים הרב יוסף שוינגר,הודיע כי : "לאור הפקת לקחים משנים עברו וכחלק מההערכות לקראת הילולת הרשב"י תשע"ז הננו לרענן את הנהלים בכל הקשור לפרסום ושילוט בהילולת הרשב"י. כגוף הממשלתי האחראי מטעם ממשלת ישראל על תיאום והסדרת האירוע לא תתאפשר הצבת שלטי פרסום, קידומי מכירות ופרסום כל שהוא בשטח מתחם ההילולה. האיסור חל גם על כל שטח החניונים, אתר הציון עצמו וסביבת האתר".

עוד הוסיף הרב שווינגר כי : "המרכז הארצי בשיתוף משטרת ישראל יאכוף את ההוראות בנידון ולא תתאפשר חריגה ללא קבלת רשות מוקדמת" וממליץ למעוניינים ליצור קשר עם המרכז ולתאם כל פרסום מראש".

ואם מישהו עדיין לא הבין את הודעתו של הרב שווינגר הוא מסכם במילים : "שיתוף הפעולה המוקדם ותיאום הנושא עם המרכז הארצי לפיתוח המקו"ק ימנע אי נעימות והפסד כספי מיותר לגורמים שיפעלו בניגוד להוראות שניתנו בנושא".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אליך הרב שמואל רבינוביץ – אם תיפול במירון עם חילול שבת תיפול גם עם הכותל!!!
  אני מחזיק את עצמי בכח לא לכתוב בשפה שאני רגיל בה בכדי שהדברים יחדרו עמוק ותבין עד להיכן הדברים מגיעים, אני מעדיף לעשות זאת ברוח טובה בתקוה כי אלו יספיקו להבין מה חלקך ובעיקר אחריותך באם חלילה תהיה הדלקה במירון לפני השעה 4 בבוקר.

  אתה הרב שמואל רבינוביץ הוא הרב הממונה על המקומות הקדושים וזה כולל את מירון, אתה הוא זה שצריך להכריע ולא להיות זה שמנהל מו"מ ופשרות. ברור לכל כי אם ידליקו לפני 4 בבוקר יהיו חילולי שבת בהיקף גדול. גם אם נניח שהחילול שבת יהיה בהיקף קטן, אין צורך לך כרב בישראל להסביר את חומרת הענין, ואתה כנצר לחסידי חב"ד יודע כמה הרבי לחם שאם רק יש ספק חילול שבת שידחו, כך הורה הרבי בי"ט כסלו שיצא במוצאי שבת לדחות לראשון בלילה, וכך תמצא הרבה רבנים וגדולי ישראל שברגע שרק היה חשש לחילול שבת דחו.

  במקרה שלפנינו לא מדובר בדחיה של יום, ולמרות שאני לא מקבל את טענתם כי יום מאוחר יותר מסתכנים עם ימי הספירה, במקרה שלפנינו מדובר בדחיה של כמה שעות בלבד, ויש את כל היום של ל"ג בעומר עד השקיעה לפחות, ובאשר לספרדים הם מסיימים במוצאי ל"ג בעומר, הם מסתפרים בל"ד, החששות של אותם מחסידי בויאן שאם דוחים מסתכנים בחילול 'הספירה' היא אווילית, מפני שכל ילד שלמד אל"ף בי"ת יודע כאשר השאלה היא חילול שבת שהיא דאורייתא או חילול הספירה שהיא דרבנן, חילול שבת בא קודם וחייבים כאן להרחיק מה שיותר מן השבת.

  טעות גדולה וחמורה עשית כשהסכמת על השעה 1 בלילה, מפני שגם אם נניח היו מי שהאמינו שאולי זה אפשרי, לוקחים סיכון גדול ואין עכשיו אפילו מינימום של ספק כי במקרה וההדלקה של בויאן תיערך בזמן שהם מבקשים לעשות זאת שיהיו חילולי שבת.

  אתה (לצערינו) כרב הממונה, חייב להוכיח כי אתה 'רב' ולא ילד שאפשר לשחק איתך, להביע עמדה חזקה ובלתי מתפשרת כי אין להדליק לפני השעה 4 בבוקר, הרבנים כולם יהיו לצידך, הם מחכים שאתה והרב שטרן ועוד כמה אחרים תהיו חזקים על העמדה שלא מתירים הדלקות לפני השעה הזו, ותביאו בכך גאולה לעולם, תצילו את עם ישראל מכליה.

  ולסיום, אם חלילה ההדלקה של אדמור בויאן תהיה בשעה כפי שהם מתכננים, עליך לדעת שכמו שנכשלת במירון תיכשל בכותל, כאן המבחן שלך, עמדה חזקה ובלתי מתפשרת היא אשר תכריע גם בכותל, אם כאן תשחק ילד קטן ותהיה הבובה שלהם, הכל אבוד, והאשמה תהיה שלך בלבד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • האמת יוצאת לאור – הכבוד של האדמו"ר עומד מעל לשבת.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. זה מזעזע ולא יאומן עד להיכן אותם עסקנים רמאים רשעים אכזרים ושקרנים מי שלא איכפת להם כלל וכלל על חילול שבת קודש למען אינטרסים לא טהורים מסוגלים להגיע, הם עשו הכל בעולם כולל איומים קשים על כל מי שקשור היה בענין לעשות להם סוף בכל המובנים אם לא יחזרו בהם מיד ויאפשרו לבויאן ההדלקה במוצאי שבת תוך כדי חילולי שבת בפועל ממש.

  רבה של מירון, הרב הגאון הצדיק ר' מאיר שטרן שליט"א היה מעורב בשבועות האחרונים בכל המהלכים וידע כי האדמו"ר מבויאן מתעקש על הזמן שלו להדליק [אע"פ שקשור לחילול שבת] ואף נקבע איזו פשרה שמחייבת חילולי שבת, הוא לא הסכים עם הפשרה ואף פרסם השבוע מכתב שבו הוא קובע כי ההדלקה אסורה עד לשעה 4 בבוקר וכי האוטובוסים אסור להם לצאת לכיוון מירון לפני השעה 12 בלילה. שומו שמים עד היכן היגענו בעולם החסידות של ביאון.

  והנה היום פתאום הרב שטרן חוזר בו, ומתיר לבויאן להדליק מוקדם, והכל שואלים האם הוא לא ידע את הפרטים לפני כן? האם לא היה מעורב בכל התהליכים השיחות והמשא ומתן שהיה? הלא הוא היה בענין כל הזמן וידע כל פרט, והגיע למסקנה כי זה אסור מדאורייתא, אז איך הוא פתאום רץ לחזור בו?

  אלא מתברר כי מכרים מהחסידות בויאן איימו על חייו ועתידו ממש….. וכל הקשור בו ובכמה עסקנים אחרים אם לא יחזור בו מיד, מכתבו הכניס את חסידי בויאן ובמיוחד את הרבי לבעיה כי עתה הם עושים נגד המרא דאתרא של העיר מירון, המכתב הזה היה חשוב מפני שלאחר מכתב כזה אסור להדליק לפני 4 לפנות בוקר ולכן איימו עליו ועל עתידו, ויש האומרים כי אף אמרו לו כי יסיים את חייו מהר מאוד ח"ו.

  העסקנים המטפלים בנושא מזועזעים ואומרים כי לא האמינו שהם ירחיקו כל כך עד כדי איומים על חייו כמו שעשו הנעצים בגרמניה, המעשה הזה הוא שפל ונבזה מאוד, ומוכיח עד להיכן הרחיקו מיהדות החרדי.

  אחד מגדולי הרבנים ששמע על כך אמר כי אין זה פלא, מי שמסוגל לתת יד לחילול שבת קודש, שכזה מסוגל אף לרצוח רבנים חשובים בפועל ממש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • איומים על חייו של הרב מאיר שטרן שליט"א – הוא חוזר בו
   ולא אוסר על הרבי מבויאן להדליק תוך כדי חילולי שבת
   מחשש שזה יהיה סופו ר"ל

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב