"הפרסום על הריגול הישראלי שקרי"

בישראל הודפים את טענת ארה"ב על ריגול אחר שיחות הגרעין. השר שטייניץ: "ההאשמות האלה חסרות בסיס ואנחנו דוחים אותן מכל וכל"

שעות ספורות לאחר הפרסום ב"וול סטריט ג'ורנל" לפיו ישראל ריגלה אחרי שיחות הגרעין בין איראן לבין המעצמות במטרה להכשיל אותו – מגיעה הכחשה ישראלית. "ההאשמות האלה חסרות בסיס ואנחנו דוחים אותן מכל וכל", אמר הבוקר לחדשות 2 יובל שטייניץ, השר לעניינים אסטרטגיים ומודיעין.

"ישראל לא מרגלת אחרי בעלות בריתה ובמיוחד לא אחרי ארצות הברית", הדגיש שטייניץ. "מטרת האמירות הללו הן לפגוע בשיתוף הפעולה המצוין שיש לנו עם ארצות הברית, למרות חילוקי הדעות בסוגיה האיראנית".

השר שטייניץ לא הכחיש כי לישראל אכן מידע רב על השיחות שמנהלות המעצמות עם איראן, אך הדגיש כי לא מדובר בתוצאה של ריגול. "כל מידע שיש לנו בסוגיה האיראנית אנחנו חולקים עם ארצות הברית", אמר. שטייניץ נמצא בימים אלה באירופה בדיונים עם נציגי המעצמות המעורבים בשיחות עם איראן.

גורמים מדינייפ הוסיפו בעילום שם: "מדובר בשקרים. מי שפרסם את הידיעה הזאת רוצה לפגוע ביחסים בין ישראל לבין ארצות הברית. היחסים הביטחוניים בין המדינות הדוקים ביותר, ואת זה אומרים גם האמריקנים".

גם שר החוץ אביגדור ליברמן הכחיש את הפרסום. "הדיווח לא נכון ולא מדויק", אמר ליברמן לגלי צה"ל. "ברור שיש לנו שירותי מודיעין טובים ואינטרסים, אבל אנחנו לא עוסקים בריגול אחרי ארצות הברית".

"ישראל חותרת תחת ארצות הברית"

על פי הדיווח, בכירים בבית הלבן טענו כי הריגול הישראלי אחרי השיחות הוא ניסיון של ראש הממשלה נתניהו לאסוף טיעונים נגד העסקה המתגבשת. עוד נטען כי ישראל ליקטה מידע רגיש מתדרוכים חשאיים של ארצות הברית ומתשדורות מודיעין באירופה.

"הריגול לא הרגיז את הבית הלבן כמו העובדה שישראל חלקה את המידע הזה עם חברי קונגרס אמריקניים", אמר אחד הבכירים לעיתון האמריקני. "המטרה הייתה לגייס התנגדות להסכם הגרעין אם זה יגיע לדיון בקונגרס".

"זה דבר אחד שארה"ב וישראל מרגלות האחת אחרי השנייה, אבל זה דבר שונה לחלוטין כשישראל גונבת סודות ומעבירה אותם בחזרה למחוקקים אמריקניים כדי לחתור תחת הדיפלומטיה של ארה"ב", טען גורם בכיר אחר.

בישראל טוענים: עקבנו אחרי איראן

מהדיווח בעיתון עולה כי הבית הלבן חשף את הריגול הישראלי רק בדיעבד, כשסוכנויות ביון המרגלות אחרי ישראל יירטו תקשורות בין בכירים ישראלים – תקשורות שהכילו פרטים שלטענת הבית הלבן יכולים היו להגיע לידי ישראל רק כתוצאה מריגול.

גורמים בישראל הכחישו את הדיווח וטענו כי ישראל השיגה את המידע המדובר באמצעים אחרים, כמו מעקב אחר בכירים איראנים. עוד נטען כי שותפות אחרות בשיחות הגרעין – בייחוד צרפת – היו גלויות יותר עם ישראל בקשר לתוכן השיחות עם איראן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.