הפרסומאי לעג למזרחיים (הקלטה)

אורשר וגרבוז לא לבד: הפרסומאי אריה רוטנברג תוקף את המזרחים, "רוצים להוריד את האליטה כדי ששכבות חלשות יותר ירגישו טוב יותר. זה מה שעשו ברוסיה הקומוניסטית, העיפו את כל האינטליגנציה, העלו את האיכרים לשלטון והכל נהרס. זה בדיוק מה שרוצים {"תרבות מפגרת"}

עימות בשידור חי: הפרסומאי אריה רוטנברג העלה פוסט חריף בפייסבוק בו הוא מוחה על "מהפכת המזרחיים על האשכנזים".

 

איש העסקים אריה רוטנברג כתב פוסט גזעני משלו. "המזרחיים נחותים מהמערביים", הוא כותב "זה מה שהיה, ואת זה לא ניתן לשנות… השאלה איך נגדל את ילדינו ונכדינו? כבני תרבות מערבית מתקדמת או כבני תרבות מזרחית מפגרת?"

הערב (שני) הוא עלה לשידור אצל ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו וניסה להסביר את דבריו "אני לא הכרזתי על הדבר הזה, מירי רגב טוענת זה המצב של המזרחים", טען רוטנברג, "הם פחות מרוויחים, הם פחות משפיעים הם פחות משכילים, היא מאשימה בכך את האשכנזים במקום להאשים את התרבות שממנה הגיעה לפה יהדות המזרח"
רוזנברג לא מתחרט ואמר, "רוצים להוריד את האליטה כדי ששכבות חלשות יותר ירגישו טוב יותר. זה מה שעשו ברוסיה הקומוניסטית, העיפו את כל האינטליגנציה, העלו את האיכרים לשלטון והכל נהרס. זה בדיוק מה שרוצים. הייתה פה אליטה והיא תרמה רבות ולמדו ממנה רבות. צריך להעריך אותה".

רוטנברג טען, "לא גזען ומי שקורא שצריך להילחם באשכנזים הוא גזען. זו לא גזענות ולא התנשאות זו תרומה לחברה הישראלית".

במהלך השידור הוא תקף את המגיש המזרחי יעקב ברדוגו והקניט אותו שהוא הגיע מתרבות נחותה, "מהפכה מזרחית סטייל מירי רגב לא תביא את ישראל למצוינות, מקווה שאנשים סוך סוף יבינו שהרעיון של מהפכה מזרחית נגד אשכנזים זה אסון למדינת ישראל".

לאחר מכן הוא שיבח את "גרמניה של ימינו שהפכו לאנשי תרבות וסובלניים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לידיעתך בוזבוז נאלח ארופה המוצא שלך שאתה כ"כ מתגאה בה אוטוטו האפריקאים הולכים לקבור אותה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. חחח לכל פסיכי נותנים במה לדבר. כמה שטויות אפשר לכתוב???

    נורי |
    הגב