הפרצוף האמיתי של יאיר גולן נחשף (הקלטה)

חדשות 2 חושף כעת הקלטה ישנה מלפני עשר שנים בה נשא דברים סגן הרמטכ"ל יאיר גולן בפני פורום של צעירים לפני גיוס ביו"ש בו הוא מרתיע מ מפני אובדן המוסר במהלך הלחימה. { "על החיילים להסתכן בכדי למנוע הרג אזרחים"}

כשבועיים לאחר נאום הנאצים של יאיר גולן, חדשות 2 חושף כעת הקלטה ישנה מלפני עשר שנים בה נשא דברים סגן הרמטכ"ל יאיר  גולן בפני פורום של צעירים לפני גיוס ביו"ש בו הוא מרתיע  מ מפני אובדן המוסר במהלך הלחימה ובכך חושף את פרצופו האמיתי והשמאלני.

 האזינו לדברים באדיבות רשת

. "מי שלובש מדים תפקידו לסכן את חייו למען שאלו שאינם לובשים מדים יחיו בשלווה. אין לי שום בעיה עם זה", אמר גולן לחניכים ,"נוכח אוכלוסייה אזרחית אנחנו לוקחים על עצמינו סיכונים בצדק. בלתי מתקבל על הדעת שאנחנו בשם ההימנעות מסכנה נחליט עכשיו שאנחנו מכסחים בית דירות. הורגים שם נשים, ילדים, לא מעורבים. בלתי נסבל. שימוש בכוח שנעשה בתווך אזרחי לעולם חייב להיות מרוסן, מוגבל ובמינימום ההכרחי. בלתי נסבל שניקח חיי אנוש שלא בצדק. ולכן אם יחידה צבאית צריכה ליטול סיכונים על מנת לא לפגוע בבלתי מעורבים, כן היא תיקח סיכונים על מנת לא לפגוע בבלתי מעורבים. אבל, אם היא צריכה לפגוע רק במחבלים לעשות את זה בצורה הכי בטוחה שיש".

גולן נשאל על ידי הצעירים באותו פורום: "אם זה יהיה אזרחים או חיילים שלך – מה תעדיף?", והשיב: "אזרחים. מוסרית, אתה עומד עכשיו מול בית. אתה לא תהרוג אישה בת 60 גם אם היא ערבייה". בשלב הזה מתחיל ויכוח עם הצעירים הטוענים כי האישה עלולה להיות מסוכנת ואולי אף שתהיה עליה חגורת נפץ. "לא בכל סיטואציה קרבית מיד כולנו ימין, כולם עומדים בפני השמדה ולא כל אישה ערבייה מסתתר מאחוריה מחבל. אני מצפה ממפקדים להבין את הסיטואציה ולנקוט בצעדים שהם סבירים".

על השימוש בכוח אמר גולן,"אני מצפה ממפקדים להבין את הסיטואציה ולנקוט בצעדים שהם סבירים. 138 הרגנו בדין ועוד 8 אזרחים שלא בדין. בחלק מהמקומות זה היה טעות סבירה. שהיא נובעת ממצבי ביניים שאתה רמזת עליהם ובחלק מהמקומות זה היה פשוט עבריינות. שימוש בלתי מתקבל על הדעת בנשק שניתן לך בידיים. ניתן לך הכוח בסמכות המדינה ליטול חיים של בן אנוש. כולנו נבראנו בצלם? אין לנו זכות לקחת חיים של בן אדם סתם ככה", אמר גולן תוך כדי מתן דוגמא מתוך ההתנהלות היומיומית שקרתה בשטח אותה הוא כינה אבסורדית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.