הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות

טענותיה של נתניהו כפי שהושמעו בשימוע נדחו על ידי היועץ המשפטי לממשלה והוחלט להעמידה לדין בפרשה

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לפני זמן קצר (חמישי) כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה, השרה נתניהו, ונגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים.

סיידוף מואשם בנוסף גם עבירות זיוף בידי עובד ציבור, שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה. הודעה על ההחלטה והעתק מכתב האישום נמסרו לבאי כוחם של השניים.

בפרקליטות אמרו כי "לאחר בחינת מכלול חומר הראיות ושקילת כל נסיבות העניין, החליט היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את המלצת פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) ואת המלצת פרקליט המדינה לדחות את טענות באי כוחה של נתניהו שעלו בשימוע, ולהעמידה לדין בגין המעשים והעבירות המיוחסים לה. במקביל, החליט פרקליט מחוז ירושלים (פלילי), על דעת פרקליט המדינה, לדחות את טענות בא כוחו של סיידוף בשימוע, ולהעמידו לדין".

על פי המפורט באישום הראשון בכתב האישום, פעלה נתניהו יחד עם סיידוף, להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של למעלה מ-350 אלף שקלים, תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות במקביל להעסקת מבשלת במעון.

השניים מואשמים כי עשו זאת באמצעות הצגת מצג שווא כלפי המשרד כאילו במעון לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל לאורך כל התקופה הועסקו במעון מבשלות.

סיידוף מואשם גם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וזיוף בידי עובד ציבור, בקשר להעסקת שפים לאירוחים פרטיים, והעסקת מלצרים במעון הרשמי של רוה"מ, במסגרתן פעל לכך שיזויפו דוחות נוכחות וחשבוניות על מנת שיאושרו לתשלום על ידי משרד ראש הממשלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.