הפרקליטות הצבאית שוקלת לערער על משפט אזריה

הפרקליטות הצבאית ממשיכה לפעול באופן ענייני וההחלטה האם להגיש ערעור טרם התקבלה ותתקבל בימים הקרובים { ראש בראש}

הפרקליטות הצבאית פרסמה תגובה נוקבת למסיבת העיתונאים שכינסו משפחת אזריה ולדברים שנשא שם עורך-הדין יורם שפטל.
"הפרקליטות דוחה על הסף את דברי עורך הדין יורם שפטל. אין כוונה להתייחס לתוכנה של פגישה שהתקיימה ביוזמת עורכי הדין אילן כץ ואייל בסרגליק ולהצעות שהועלו על ידם במסגרתה.
הפרקליטות הצבאית ממשיכה לפעול באופן ענייני. ההחלטה האם להגיש ערעור טרם התקבלה, ותתקבל בימים הקרובים", נמסר.

כזכור, מוקדם יותר היום הוטלה פצצה משפטית, כאשר שלושה מתוך ארבעה מעורכי דינו של לוחם צה"ל אלאור אזריה – שאמור להיכנס לכלא ביום ראשון הקרוב בעקבות גזר הדין של 18 חודשי מאסר בפועל שנגזר עליו – הודיעו כי הם מתפטרים מייצוגו של אזריה.

אייל בסרגליק, אילן כץ וכרמית שחיבר, אמרו: "עשינו לילות כימים בחברות אישית ובמוטיבציה אינסופית עבור אלאור ומשפחתו והשגנו עבורם תוצאה עונשית פנטסטית ובלתי אפשרית בתיק של רצח שהפך להיות הריגה עם סרטון. הגם שאנו סבורים שהכרעת הדין שגויה ומנותקת מהראיות, סברנו שהגענו למיצוי מקסימלי בערכאה זו ושיש לפנות בשלב הזה לאפיקים נוספים אלטרנטיביים לטובת החייל שאותם אף הצענו למשפחה ולאלאור לעשות ללא עלות ובהתנדבות על מנת שלא תהיה כל תלות כלכלית בגורם כלשהו. המשפחה ואלאור סבורים ובצדק מבחינתם שהמתווה הנכון הוא ערעור".

עורך הדין שמייצג לפי שעה את אזריה, הוא יורם שפטל. לדבריו, הפצ"ר, תא"ל שרון אפק, נפגש ביום ראשון בערב עם שלושת עורכי הדין שהתפטרו אתמול מייצוגו של אזריה, וכי  ביצע סוג של סחיטה באיומים לכאורה, כאשר הבהיר להם – כך לטענת שפטל – שאם הם יגישו ערעור, גם הפרקליטות הצבאית תגיש ערעור על קלות העונש לכאורה. זאת, משום שהפרקליטות דרשה עונש כפול מזה שהושת בפועל."שנה וחצי זה עונש קל למי שביצע את העבירה, אבל יום אחד למי שלא ביצע – זה עונש קשה. נתמודד בעליון אם צריך", אמר שפטל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.