הפרקליטות לגר"א יוסף: תתפטר והתיק נגדך ייסגר

הפרקליטות הציעה לגאון רבי אברהם יוסף, רב העיר חולון ובנו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, לפרוש מתפקידו כרב העיר בתמורה לסגירת התיק הפלילי נגדו. בסביבתו דחו את הצעת הפרקליטות. {יורדים מהעץ}

פרקליטות מחוז תל-אביב הציעה לאחרונה לגאון רבי אברהם יוסף, רב העיר חולון ובנו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, הסכם לפיו התיק הפלילי נגדו ייסגר אם יפרוש מתפקידו כרב העיר. כך פורסם היום באתר וואלה. עם זאת, ההערכה היא כי הרב יסרב להצעת הפרקליטות.

גורם המעורה בפרטים ציין כי "מדובר ברף נמוך מאד של עבירות" שלטענתו לא יובילו לעונש משמעותי ולכן אין סיבה להסכים להצעה. הגורם הוסיף כי "הרב לא יענה לבקשה שמשמעותה סיום תפקיד שהוא למעשה מפעל חייו, כשלא דבק בו רבב".

כזכור, בחודש אוגוסט 2014 הודיע פרקליט מחוז תל אביב להרב אברהם יוסף רבה הראשי של חולון כי פרקליטות המדינה שוקלת להעמידו לדין, בגין מרמה והפרת אימונים בנושא הכשרות "בית יוסף". המדובר בחשדות לביצוע עבירות סחיטה באיומים ומרמה והפרת אמונים.

על פי החשד, במסגרת תפקידו כרב העיר חולון ואף בעת שכיהן כממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה, הנהיג הרב אברהם יוסף מדיניות פסולה בתחום תעודות ההכשר, לפיה אולצו בעלי עסקים החפצים בתעודות הכשר מסוג "מהדרין", לרכוש מוצרי בשר ומזון המצויים תחת פיקוחה של כשרות בד"צ "בית יוסף"- הן באמצעות איום שלילת זכאות לתעודת הכשר מהדרין והן באמצעות אי העמדת חלופות ראויות, זאת בניגוד להנחיות הרבנות הראשית.

יש לציין שלפני כשנה במירוץ לרבנות הראשית הסיר הרב אברהם יוסף את מועמדותו זאת לאחר שנפתחה חקירה במשטרה כנגדו. לאור כך הורה מרן הגר"ע יוסף זצ"ל לבנו השני הגאון רבי יצחק יוסף להתמודד לתפקיד הראשון לציון והרב הראשי וניצח את הבחירות הסוערות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.