"הידיעה שפורסמה כוזבת לחלוטין"

בעקבות הפרסום הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" במשרד המשפטים מבקשים להבהיר כי אין שחר לטענה כאילו חוקרי המשטרה העבירו ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לגבות את עדותו של ראש הממשלה בפרשת 3000

בעקבות הפרסום הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" במשרד המשפטים מבקשים להבהיר כי אין שחר לטענה כאילו חוקרי המשטרה העבירו ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לגבות את עדותו של ראש הממשלה בפרשה 3000 (הצוללות וכלי השיט) והוא לא נתן אישור לכך.

"הרינו להבהיר בזאת כי בקשה כזו לא הועברה עד כה ליועץ המשפטי לממשלה מטעם המשטרה, וגם לא לפרקליט המדינה או לפרקליטות המלווה", נמסר.

במשרד המשפטים מוסיפים כי  "הידיעה שפורסמה כוזבת לחלוטין".

הבוקר פורסם ב"ידיעות" כי במשטרה מעוניינים כבר זמן רב לגבות עדות מנתניהו בפרשה. לדעת החוקרים, בעקבות חקירת המעורבים האחרים עלה הצורך לשמוע גם את התייחסותו של ראש הממשלה לאירועים, אולם עד כה לא ניתן לכך אישור ממנדלבליט.

לגבי יתר הפרטים שהתפרסמו גורסים  בפרקליטות – "אנו מציעים להיזהר מפרסומים כאלה ואחרים על מהלך החקירה, שמטבע הדברים הם חלקיים, לעיתים גם מגמתיים, ולא בהכרח משקפים את המציאות".

בפרקליטות טוענים כי נוכח העובדה שהחקירה מתנהלת ועל מנת שלא לפגוע בה, לא נוכל לפרט מעבר לכך, לעת הזו.

כך באשר לחומרי חקירה למיניהם, וכך באשר לדברים המיוחסים ל"מקורבים" או "גורמים בסביבתו" של בעל תפקיד כזה או אחר, וכיוצא באלה, היוצרים בציבור רושם שגוי כאילו מדובר במידע המתפרסם מטעם או על דעת הגורמים הנוגעים בדבר, בשעה שאין זה מצב הדברים.

מראש הממשלה נמסר בתגובה לדיווח: "ידיעות אחרונות פנו לתגובה בשעה שראש הממשלה היה בטיסה חזרה ממוסקבה, מבלי שאפשר היה להשיג את תגובתו, ולא כי אין לנו תגובה כפי שנכתב. עוד הדלפה מגמתית בניסיון לפגוע בראש הממשלה.

"ראש הממשלה לא מכיר את גנור ולא ידע דבר על קשר כלשהו בין גנור לדוד שמרון וחברת טיסנקרופ. שמרון ומולכו מעולם לא שוחחו עם ראש הממשלה בנושא. כל ההחלטות על הצוללות וכלי השיט התקבלו בתהליכים מוסדרים ומתועדים, והשיקולים היחידים שהנחו את ראש הממשלה בנושאים אלה ואחרים הם ביטחון המדינה וטובתה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.