הפרקליטים טוענים: "המשגיח סובל מהפרעה חמורה – מפלצת בתוכו ביצעה את המעשים"

וואלה חושף כי סנגוריו של המשגיח מירושלים טענו הבוקר (ראשון) כי הוא אינו נושא באחריות פלילית למעשיו משום שהוא לא היה מודע למעשיו וכי הוא אובחן כסובל מהפרעה חמורה.

התפתחות דרמטית בפרשת המשגיח: אתר וואלה חושף כי סנגוריו של המשגיח מירושלים שהואשם לפני כחודשיים בביצוע של מעשים מגונים בשלוש אחיות קטינות, קרובות משפחתו, טענו הבוקר (ראשון) כי הוא אינו נושא באחריות פלילית למעשיו משום שהוא לא היה מודע למעשיו וכי הוא אובחן  כסובל מהפרעה  חמורה.

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, המייצגים את הנאשם, הציגו לבית המשפט המחוזי בירושלים חוות דעת פסיכיאטרית,שבה נטען כי המשגיח סובל מהפרעה דיסוציאטיבית חמורה – כך חושף וואלה.

פרופ' אלי זומר שעובד מטעם ההגנה  קובע בחוות דעת כי המשגיח יכול להבחין בין טוב לרע אולם לא ניתן להטיל עליו אחריות פלילית, לטענתו, קיימת במוחו של המשגיח אישיות נוספת, "מפלצת", שביצעה את המעשים.

על פי הממצאים, הנאשם אינו זוכר את מעשיו, מה שמעיד שצד באישיותו ביצע את המעשים מחוץ לשליטה של "האישיות המרכזית"ומבלי שיהיה מודע לכך.

לסיכום חוות דעתו קבע פרופ' זומר כי הנאשם פעל "באופן אוטומטי" בעת שביצע את המעשים, וכי הוא לא היה נתון לשליטתו המודעת.

זומר מציין את הסעיף בחוק העונשין שקובע כי "לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שעשה ולא היה בידו לבחור בין עשייתו לבין ההימנעות ממנו מחמת העדר שליטה על תנועותיו הגופניות לעניין אותו מעשה", כשהיה נתון בין היתר במצב של "אוטומטיזם". בנוסח החוק, מופיע מצב זה לצד מצבים תודעתיים כמו היפנוזה.

עו"ד פריד וגבאי ביקשו מבית המשפט להורות על בדיקה של הפסיכיאטר המחוזי, שייתן את חוות דעתו בנוגע למידת אחריותו של הנאשם למעשים החמורים המיוחסים לו. מדובר בטענה מקדמית, שהועלתה במשפט לפני שההגנה מסרה את תשובתה לכתב האישום.

הנאשם טען כי "המעשיים המיניים הכרחיים ל'תיקון הנשמה'"

הנאשם, בן 50, מירושלים מתואר בכתב האישום כמי שמחזיק במעמד מכובד" ברחוב החרדי,  בכתב האישום, נכתב כי הוא ניצל את תחושת החובה של א', שהייתה קטינה בעת שהחלו המעשים והיום היא בת 27, שלמשפחתה העניק סיוע כלכלי. כמו כן הוא הואניצל לכאורה את הידע התורני שברשותו, כדי לטעון כי קיום יחסים עמה הם בגדר מצווה וכי הם יסייעו לו להירפא ממחלותיו.

עוד טען כביכול הנאשם כי "המעשים הכרחיים ל'תיקון' הקלקול בנשמתה של א' מגלגולה הקודם".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צריך לסרס אותו כלב מנוול שד יהודי שכל התורה
    שלו סטרא אחרא גמור

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב