הפרשה שמביכה את מערכת המשפט: אפי נווה התפטר

יו"ר לשכת עורכי הדין, הודיע לפני זמן קצר על התפטרותו מתפקידו. נווה נחקר היום פעם נוספת במתקני יחידה להב 433 בחשד לשוחד לאחר שנחשף כי קיים יחסים הדוקים עם עורכת דין שקודמה לתפקיד שופטת ועם עורכת דין נוספת

החשוד המרכזי בפרשת השופטות, אפי יו"ר לשכת עורכי הדין, הודיע לפני זמן קצר על התפטרותו מתפקידו. נווה נחקר היום פעם נוספת במתקני יחידה להב 433 בחשד לשוחד לאחר שנחשף כי קיים יחסים הדוקים עם עורכת דין שקודמה לתפקיד שופטת ועם עורכת דין נוספת.

בהודעה שמסר נווה נכתב כך: "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין.  החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי – שאני מניח יסתיים במהרה – יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה. אני מודה לכל חבריי וידידיי על הדרך המשותפת שעברנו ומאחל הצלחה למי שיבוא במקומי.

המשטרה חשפה אתמול את הפרטים שנאסרו עד כה לפרסום. על פי החשד, החשוד המרכזי סייע לקדם מינוי של שופטת בבית משפט השלום בתמורה לקשרים שניהלה איתו. החשד השני שנחקר הוא שרעייתו של שופט קיימה עם החשוד המרכזי קשרים הדוקים על מנת שהוא יסייע לקדם את בעלה מבית משפט השלום לבית המשפט המחוזי, דבר שלא יצא אל הפועל.

החשוד המרכזי, שופטת בבית משפט השלום ורעייתו של שופט. החשודה היא עורכת דין והיא נחקרת יחד עם השופטת ועם החשוד המרכזי.

המשטרה הפכה הבוקר את החקירה מסמויה לגלויה וחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה חוקרים במשרדי להב 433 שלושה חשודים בפרשה, ביניהם גם החשוד המרכזי שמוקדם יותר ביצעו החוקרים חיפוש בביתו.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט פסל את עצמו לדון בפרשה בשל הקשר האישי שלו עם אחד החשודים.

הבוקר הותר לפרסום כי בלהב 433 (יאח"ה) מתנהלת חקירה בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות בקשר למינוי שופטים.

החקירה נפתחה בעקבות מידע שהגיע לפני כשבועיים. מדובר בחשד לביצוע עבירות בקשר למינוי של שופטת שלום אחת לפני מספר שנים ובקשר לנסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי – שלא קודם.

הבוקר בפעילות של היחידה נעצר לחקירה חשוד אחד, שהינו עורך דין, ועד כה זומנו והגיעו לחקירה שתי חשודות נוספות – אחת מהן שופטת שלום ואחת מהן עורכת דין – וכן זומנו עדים, נערכו חיפושים ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב.

החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) ומפוקחת על ידי פרקליט המדינה.

למען הסר ספק, כל יתר פרטי הפרשה עודם אסורים בפרסום בהתאם לצו איסור הפרסום שעודנו בתוקף.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.