הפרשה שמסעירה את הקהילה החרדית בלונדון: הרב חיים הלפרין שוחרר לביתו שעה לפני שבת • החקירה עדיין בתחילתה

בחודשים האחרונים הקהילה היהודית בלונדון מתמודדת עם פרסומים קשים על אחד מבכירי רבניה הרב חיים הלפרין אשר הוא בנו של הגאון רבי אלחנן הלפרין ממנהיגיה של קהילת החרדים בלונדון בגולדס גרין, בגין פגיעה בנשים שהגיעו אליו לייעוץ זוגי.

סיפורן הגיע לעיתונות החרדית בעיר כבר לפני כמה חודשים, אך הדבר לא הביא לבירור העניין. גם ניסיון לדון בו בתוך הקהילה בפני בתי דין לא צלח.

לאחרונה פתחה המשטרה המקומית בחקירה שהובילה למעצרו של הרב חיים הלפרין, ויש הסבורים כי זו התאפשרה דווקא בזכות תלונה של החשוד המרכזי עצמו נגד הפרסומים נגדו באינטרנט. חוץ ממנו נעצרו גם אחיו, הרב דוד הלפרין, ושני עסקנים המקורבים אליהם, בחשד כי היו מודעים למעשיו ולא דיווחו עליהם, ולאחר מכן ניסו לשבש את החקירה.

אך כשעה לפני שבת הוא שוחרר ועמו עוד כמה שמעורבים בפרשה, הם אמנם לא הוצרכו להפקיד ערבות אך נאלצו לחתום כי הם מבטיחים להתייצב בעוד כשבועיים ואז יחליט בית המשפט בעניינם.

יצויין כי הקהילה החרדית מתומכי הרב טוענים כי זה מעשי ידי כמה מתנגדים לרב כדי למנוע את קידומו ולהקטין את כוח השפעתו בקרב יהדות אנגליה ומנגד מתנגדיו אומרים כי מדובר באחת הפרשיות החמורות ביותר שהתרחשו בדבר ימיה של השכונה החרדית, וכי יש למצות עם הרב הלפרין את הדין ללא מורא.

לדברי העסקנים שבוחשים בקדירה אין שום הוכחות או עדויות אמיתיות המאשרים את דברי האשמה שמטילים עליו. אך מפקד המשטרה בלונדון אומר: "המשטרה לא מנדבת יותר מדי פרטים על החשדות, ומבחינתה מדובר ממש בחקירה סמויה, כל מה שידוע כרגע הוא על בסיס אותן שמועות שהסתובבו שם לפני כמה חודשים על הטרדת נשים שבאו להתייעץ עם הרב הלפרין בענייני 'שלום בית', אנו עובדים כרגע להבטיח שקולן של הנפגעות יישמע". הוא קרא להן להגיע ולהעיד: "אנו נקשיב לכן, נתמוך בכן ונאמין לכן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.