הפרשן אבישי בן חיים: "לכמה רוע מסוגל יאיר לפיד כלפי דנקנר?" • תוקף את לפיד על רקע דבריו על אריה דרעי

הפרשן הנודע לענייני חרדים תוקף הבוקר חזיתית את שר האוצר יאיר לפיד: "לכמה רוע מסוגל יאיר לפיד כלפי חברו אמנון דנקנר בלא משים?", כתב בן חיים בדף הפייסבוק שלו. "לקחת את הדבר הכי גדול שדנקנר עשה בחיים שלו – ההתייצבות למען מנהיג מזרחי כמו אריה דרעי – ולהפוך אותו לאיזו אפיזודה של "מעשה טיפשי" במקום למה שדנקנר בחוש הצדק שלו הטיב להבין: ניסיון חיסול (שממשלת בנט – לפיד נטולת המזרחים מוכיחה ברטרוספקיטבה , שהצליח) של מי שאתגר ואיים על המערכת הפוליטית כיוון שהצליח לשנות דפוסי הצבעה בישראל ולגרום למזרחים להצביע בהמוניהם עבור עצמם ועוד מתוך עמדה שוויונית.
"אכתוב בקטנה בלבד, בהיות שאין לי יותר בסביבה את דנקנר, שנותר העורך הנצחי שלי, ואין כבר מי שיתקשר לעודד ולתת כוחות אחרי כל ראיון וכל כתבה הנוגעים במזרחיות ואין כבר מי שינזוף בי "למה אתה כותב בכתבות על שופטים 'כבוד השופט'? ממי אתה מבוהל?" או "בשביל מה אתה כותב על דרעי בכל כתבה 'האסיר המשוחרר', 'האסיר המשוחרר'? למישהו אשכנזי היית עושה את זה? וחוץ מזה יודעים את זה". ובעיקר אין מי שיצעק עליי: "יא מזרחי פחדן. מה אתה פוחד מהם? תכתוב על מזרחיות. תרגיז אותם עם האמת, זה גם חשוב מאד, זה גם יעצבן אותם וזה גם יגרום לי עונג גדול. אל תגיד לי שזה מסוכן לך מקצועית, אני שומר עליך, אני שומר עליך".
"אינני מאמין שהיה בחייו של דנקנר רגע עיתונאי גדול מזה שבו עמד מול אלפי מזרחים סמוך לכלא מעשייהו באתר המחאה "שאגת אריה", שמע אותם מריעים כשהרב דוד יוסף הזמין לבמה את "אמיל זולא שלנו וראה מול עיניו את השלטים "אמנון דנקנר יש לך אחים – אחינו אתה" (פראפרזה מכפרת עוונות, על מאמרו האנטי מזרחי מגלגולו הקודם "אין לי אחות". כפרה עליכ) ואת השלטים "אמנון דנקנר אמיל זולא". עם כל ערימות הציניות שלו, זה מה שדנקנר חשב – שהתייצבותו למען דרעי היא מעשה האמיל זולא שלו. ההגמוניה האשכנזית בתקשורת ובפוליטיקה (ואיפה לא בעצם) מובילה לכך שינסו לגמד את האקט ההרואי הזה. אם דנקנר היה פה, אולי הוא היה מתקשר אליי הבוקר ואומר "תכתוב על מזרחיות. תרגיז אותם עם האמת, זה גם חשוב מאד, זה גם יעצבן אותם וזה גם יגרום לי עונג גדול".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בס"ד
    אין מה לעשות זו החברה מטופשת שלנו שבחרה בחסר מעצורים שכמותו מה שבשלנו בערב שבת נאכל בשבת, אוי לנו ולגזרות שעומדות להתבצע ע"י אחד שהכתיבה זה היעוד שלו ולא יותר, התפוח לא נפל רחוק מהעץ מי זה היה אביו? שונא ישראל שונא את הדת אוי לנו שיש עדין כאלה ועוד נבחר להיות שר בממשלה ,אבל לעניות דעתי, יש מי שמסובב את הסיבות ואנו ממש ממש קרבים לימות משיח חוצפה תסגה אנו רואים זאת גם בלפיד, היוקר יאמיר אנו קוראים ושומעים מה לפיד עומד לעשות וכו' וכו' כרנאה שהקב"ה רוצה לזרז את בוא המשיח באחישנה ולא בזמנה וממשלת לפיד בנט נתניהו תהפוך על פי כמו לבן הארמי שיעקב אבינו עזבו לאנחות לאחר שלקח את כל בני ביתו וברח ממנו. כך גם שלושת הלייצנים יעזבו את הממשלה בבושת פנים.

    רבקה |
    הגב