הפרשן הבכיר חנן קריסטל: מצב כזה כבר מזמן לא היה בפוליטיקה, כרגע כיפוף בנט זה שם המשחק- ממשלה עם החרדים זה כורח המציאות ובצדק

הפרשן חנן קריסטל אמר היום בצהריים לרשת ב': "עכשיו יש בעיה קטנה, לפיד ובנט לא רוצים ממשלה עם החרדים, ומישהו מהגוש, כנראה החרדים, יהיו בחוץ, לכן שם המשחק הוא בנט".

"יש לחצים מצד רבנים ראשי יש"ע ועוד מתנחלים בכירים על בנט שזה כעת מבחן המנהיגות שלו, ומה שקורה יש פה תפקיד המקל מצד יש"ע ורבניה, והגזר של הליכוד שמבטיח לו תפקידים בכירים והצעות שלא ניתן לסרב לה".

כאן הוא עומד למבחן, האם הוא יהיה בממשלה, או לא יהיה ואז הוא יעשה טעות ולא יהיה נאמן לבוחריו..

לשאלת הכתבת למה נתניהו צריך את החרדים: ענה קריסטל ממשלה עם חרדים זה ברית היסטורית ובצדק, שנים רבות החרדים שהיו בתוך הממשלות הקודמות, תמיד זה השתלם לראשי הממשלה, וזו השאלה האם ביבי ילך עד הסוף וירצה רק את החרדים או שבסוף הוא יתקפל, מה שלא נראה כ"כ. אבל עדיין המטרה של נתניהו הוא לכופף את בנט, וזה שם המשחק.

יצויין כי שר האוצר יובל שטייניץ אמר גם ברשת ב': "אנו מעוניינים בממשלה רחבה עם בסיס גדול וחזק, ואנו מעוניינים בבית היהודי, הבית היהודי היתה מפלגה הראשונה שקיבלה הצעה ממשית להצטרף לקואליציה.

כמו כן גם שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כעין אותם הדברים: "יש לפעול לצירופם של המפלגות 'יש עתיד' ו'הבית היהודי' לממשלה עוד לפני צירוף המפלגות החרדיות, הם השותפים הטבעיים שלנו להרכבת ממשלה".

על רקע כניסת או אי כניסת המפלגות הסוררות של בנט ולפיד, "מעריב" מפרסם הבוקר דיווח כי יתכן הסכמה במשא ומתן על נושא השיויון בנטל עם נפתלי בנט ועם לפיד, בבית היהודי אומרים כי הם אף הוסמכו לנהל מגעים בשם יש עתיד, "כנראה שבסוף יהיה מתווה שיהיה מקובל על בנט ולפיד, הנושא השנוי במחלוקת ביניהם הוא האם להחיל את מתוה הגיוס גם על הערבים או רק על בני הישיבות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.