הפרשנים החילוניים פה אחד: "המאבק על בית שמש אינם הזיופים אלא החרדים"

הפרשנים החילונים בתמימות דעים כי המאבק בבית שמש כלל לא בגלל הזיופים בבחירות אלא נגד החרדים בלבד, הנה לפניכם מה שכתבו בטורם הפרשנים החילוניים הבכירים ביותר.

העיתונאי נחום ברנע, בטורו ב'ידיעות אחרונות': "ההחלטה של בית המשפט להורות על בחירות חדשות בבית־שמש חורגת בחשיבותה מגבולות העיר. זיופי בחירות הם עניין רווח למדי בבחירות המקומיות, גם במגזר הערבי וגם בשכונות חרדיות בערים מעורבות. אין פיקוח של ממש. אין מה שירתיע את העבריינים.
"בבית־שמש המאבק היה חשוב במיוחד, בגלל האופי הקיצוני,האלים, של חלק מהתושבים החרדים שהגיעו לעיר בשנים האחרונות. המועמד הלא־חררי אלי כהן הוא כנראה הסיכוי האחרון של בית־שמש לא ליפול לידיים עוינות למדינה. לא בטוח שינצח בבחירות החוזרות. לא בטוח שגם אם ינצח,יוכל לסובב את הגלגל לאחור. המדינה הפקירה למעשה את העיר ואת תושביה הלא־חרדים. המגמה הזאת לא השתנתה עם פסק הדין אתמול".

גם העיתונאי דן מרגלית, ב'ישראל היום' קובע חד משמעית: "זה מאבק בין מחנה ציוני המורכב מחילונים ומדתיים, נגד הצבע האחיד של המחנה החרדי. בעיקר זה מאבק של שלטון החוק ובני האור נגר עוקפי החוק ובני החושך".
"ככל שנערמו העובדות, כך היה ברור כי החשד להשתלטות חרדית עוינת על בית שמש מתעב ומוכח", לסיכום: "ייאמר במפורש: אין כל מניעה להצביע למועמד מטעם ש״ס ולקדם בברכה את בחירתו. בכל זמן ובכל מקום בארץ. לא בבית שמש, 2014".

העיתונאי ניר חסון, בטורו בעיתון 'הארץ': "קשה להגזים בתחושת הדחיפות של הציבור החילוני בבית שמש לנוכח הבחירות האלו. רק בשבוע שעבר אישרה הוועדה המחוזית את הקמתן של 6000 יחידות דיור חדשות ברמת בית שמש. ההנחה היא שאם אבוטבול יישאר על כיסאו, דירות אלו יאוכלסו במשפחות חרדיות עד לאחרונה שבהן, ובכך יקיץ הקץ על הרוב החילוני הזעום בעיר ועל הסיכוי של בית שמש להישאר עיר פלורליסטית, הדרך לניצחון של כהן עוד ארוכה וכלל לא בטוח שגם ניצחון של כהן והמחנה הלא־חרדי בעיר, ימנע את המשך ההתחרדות שלה, בוודאי שלא בטווח הארוך".

העיתונאי ברוך קרא, מ'מעריב',אומר בגלוי: "זו לא הייתה אתמול רק הכרעה דרמטית במסגרת הקרב התרבותי שמתרחש זה שנים בבית שמש, כמו בערים רבות נוספות בישראל. זו הייתה גם הכרעה משפטית-ערכית תקדימית, חשובה מאין כמותה בכל הקשור לטוהר מידות שלטוני.
"ומה יקרה אם אבוטבול שוב ינצח? שואלים רבים. את התשובה יש לחלק לשני חלקים: ראשית, על שר הפנים ומשטרת ישראל להקים מנגנוני בקרה ומודיעין בזמן אמת כדי שהפעם נוכל להיות בטוחים שמערכת הבחירות נקייה. שנית, גם אם בסוף התהליך אבוטבול ינצח בשנית (מעניין מאוד באיזה הפרש) עדיין פסק הדין הזה ייכנס לפנתאון פסקי הדין במלחמה בשחיתות השלטונית",

במטה אבוטבול אומרים לאור הדברים: "מי שחושב שהבחירות בבית שמש נפלו על רקע פגם כזה או אחר, מוזמן ללמוד את פסק הדין הארוך של בית המשפט, ברור, וטוב שהפרשנים הכללים לא מסתירים זאת, כי השאלה היחידה שעמדה למבחן היא האם ראוי שבבית שמש יהיה ראש עיר חרדי או לא, שאר השאלות זה רק איך לשנות את תוצאות הבחירות". ומציינים כי עדיין לא נפלה הכרעה כיצד לפעול במישור המשפטי אך הם בטוחים כי גם יערכו בחירות אבוטבול ינצח שוב.

צילום
קוקר\פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יאמר ברורות, החלטת בית המשפט היא אנטי שמית, ומדוע ?

  הם אמרו כך.
  160 ת.ז. נתפסו, מתוכם 36 הצביעו. הקהילה שבה זה בוצע הם הקנאים.
  ומכאן נובע בהכללה סטריוטיפית, אם תפסנו 160 קנאים שרצו לזייף מכאן שכל הקנאים זייפנים בסבירות גבוהה.
  והיות והקהילה הקנאית מונה מעל 1400 קולות. סימן שזייפו 1400 קולות.

  זו אנטי שמיות במיטבה. יהודי אחד גנב – כל היהודים גנבים.

  ואם מוטי לביא מתחבר עם האנטי שמיות הזו. זה אומר עליו משהוא.

  איציק |
  הגב