הפרשנים מנתחים: "ישראל קוראת את איראן כמו ספר"

מה חושבים הפרשנים הצבאיים על ההסלמה בצפון? האזינו לדיון המרתק ברדיו ללא הפסקה

פרשן חדשות עשר לענייני ערבים, צביקה יחזקאלי, ניתח בתוכנית הקבינט הביטחוני ב-103FM את תוצאות המתקפה הצבאית הגדולה ביותר מאז מלחמת יום הכיפורים ואמר כי בשבועות האחרונים יש פיחות מהיר בכוח האיראני בסוריה. "ישראל קוראת אותם כמו ספר פתוח, למרות שאולי התעוררה קצת מאוחר", אמר.

רוני דניאל התערב ואמר כי "האיראנים בחרו לעצמם את הזירה הכי פחות נוחה לתקוף את ישראל בשל העליונות המודיעינית והצבאית של ישראל, והתוצאה היא מה שקרה הלילה".

יחזקאל הוסיף כי "מה שמעניין פה זו התגובה של חיזבאללה: תראו איך הוא שותק ונותן לאיראן להוביל. כשיש לו שיקולים שונים הוא כן יכול להוציא עצמו מהמשוואה


יחזקאלי אמר עוד כי: "אסד עשה עסקה לא טובה, הוא הזמין את האיראנים שיצילו אותו מהמורדים ועכשיו הוא נאלץ לתת להם נתחים מהמדינה שלו. תראו איך בכל מתקפה התגובה של המשטר מוזרה. ב-T-4 הם אמרו זה לא שלנו ופעם אומרים שזה לא קרה וכשזה מצליח הם אומרים זה אנחנו".

"האיראנים מסבכים את אסד כי הוא יודע שהוא אמנם יישאר בשלטון אך לא בטוח שהוא יהיה ריבון במדינה שלו או רק חלק מפאזל שיעי שמתחיל בתימן ונגמר בביירות". לדבריו, בעיה נוספת של אסד היא ש"הרוסים מבינים שאם ישראל תגרש את איראן זה לא יהיה סוף העולם. הם זזים קצת הצידה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.