בעקבות המתקפה החרדית : דרעי וליברמן סיכמו על הפשרת הבנייה בביתר עילית

בעקבות הפרסום ב'קוקר' על הדרת החרדים מהפשרת הבנייה החלו לזרום תגובות חריפות מהצד החרדי. לבסוף, הלחץ החרדי עזר ודרעי הגיע לסיכום עם שר הביטחון על הפשרת הבנייה בביתר עילית.

ראש הממשלה ושר הביטחון הודיעו על הפשרה 2.500 יחד בגושי ההתיישבות. אלא שהיחידות הדיור שיאושרו בעיקר עבור המתנחלים הסרוגים – 900 באריאל, 166  באורנית, 100  גבעת היקב, 20 בית אל,21 אפרת, 18 אלקנה.

בעקבות הפרסום ב'קוקר' על האפליה, החלו לזרום תגובות נזעמות מצד פוליטיקאים חרדים שתקפו את החלטת משרד הביטחון להדיר את החרדים מתכנית ההפשרה.

שר הפנים הרב אריה דרעי מותח ביקורת חריפה על אפליית המגזר החרדי בהחלטת ראה"מ ושר הבטחון בנושא תוספת בניה ביו״ש.

הרב דרעי: "הציבור החרדי שמהווה קרוב ל-40 אחוז מתושבי יו"ש, מופלה שוב בהחלטה על תוספת הבניה ביו"ש, כשמתוך 2500 דירות שאושרו רק כ-10 אחוז מופנים לציבור החרדי – לעמנואל. יתרה מכך, חלק מהדירות שאושרו הינן בשווק שני כך שלמעשה מדובר בפחות מעשרה אחוזים שהופנו למגזר החרדי״.

 

"אני דורש מראש הממשלה לתקן את המעוות ולהכניס לרשימה את היישובים החרדים המובילים ובראשם ביתר עילית ומודיעין עילית".

ראש העיר ביתר עילית מאיר רובינשטיין הגיב בזעם: "יש בביתר קרוב לאלף יח"ד מוכנות לשיווק ואנו חייבים לקבל את חלקנו. לא ניתן לעבור לסדר היום על אפליה מכוערת שכזו נגד הציבור החרדי".

סגן השר פרוש על הפשרת הבנייה – "פניתי לרה"מ, לשר הביטחון ולבכירים במשרד השיכון ומחיתי בפניהם על הזלזול המשווע באפליית הציבור החרדי ובהתעלמות מהעיר ביתר עילית. דרשתי לתקן את המעוות באופן מיידי".

סגן השר פרוש הוסיף:  "פניתי לראש הממשלה, לשר הבטחון ובכירים במשרד השיכון ומחיתי בפניהם

על הזלזול המשווע באפליית הציבור החרדי ובהתעלמות מהעיר ביתר עלית, ודרשתי לתקן את המעוות באופן מיידי".

 

השר הוסיף: "בימים שהציבור החרדי מתמודד עם מצוקת דיור קשה, מצופה עוד יותר מראה"מ לפעול גם למען הציבור החרדי".

בעמנואל החרדית יופשרו 150 יחד דיור שזה 5 בנייינים. וגבעת זאב 86 יח"ד בלבד.

גורמים חרדים בענף הנדל"ן הגיבו בזעם על הפרסום, " נתניהו והחכים החרדים צוחקים עלינו בפרצוף, יש פה הזדמנות פז להוריד את המחירים של הדירות בערים החרדיות מעבר לקו הירוק, אלא שהם לא דאגו לאף יחידת דיור אחת. יש להדגיש כי מודיעין עילית וביתר עילית הם גושי ההתיישבות הגדולים מעבר לקו הירוק וביחד מתגוררים מעל 120 אלף תושבים.

בעקבות הפרסום ב'קוקר', הוציאו חברי הכנסת הודעות גינוי ודרשו מראש הממשלה ושר הביטחון ליברמן שיעזור גם למצוקת הדיור החרדית מעבר לקו הירוק, התשובה לא איחרה לבוא, ובהודעה שהוציאה לשכתו של דרעי נמסר: שר הפנים דרעי שוחח בדקות האחרונות עם שר הבטחון אביגדור ליברמן. השניים סיכמו כי בתקופה הקרובה מאוד יופשרו דירות בצורה משמעותית בביתר עילית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.