הושגה פשרה: כך יחולק רכושו של המיליונר הירושלמי שנעלם

מאבק משפטי ממושך בין אשתו לאימו של גומא אגייאר, המילונר הירושלמי שנעלם לפני שנתיים, הגיע לסיומו בעקבות פשרה שהושגה בין הצדדים. כל הפרטים

בית המשפט בפלורידה אישר בשבוע שעבר את הסכם הפשרה שאליו הגיעו ג'יימי אגייאר, אשתו של גומא אגייאר, ואמו ואחיותיו אלן, אדריאנה ואנג'ליקה. במסגרת ההסכם יחולק רכושו של הטייקון בין בני המשפחה. כך חושף הכתב שלומי אהרוני באתר mynet.

כזכור, הסכסוך בין הצדדים פרץ עם היעלמותו של אגייאר ביוני 2012 לאחר שיצא להפלגה באגם פורט לורדייל בפלורידה. עקבותיו של אגייאר נעלמו ולאחר שבועות ארוכים של חיפושים קבעה המשטרה המקומית כי הוא טבע ומת.

כל צד תבע לקבל לרשותו את כל עזבונו של אגייאר, שנאמד בעשרות מיליוני דולרים במזומן ובנכסים, ביניהם בתים רבים בירושלים.

על פי הפרסום בmynet, שכר הטרחה של עורכי הדין, שהסתכם במיליוני דולרים, דרבן את הצדדים לזרז את ההגעה להסכם הפשרה.

כאמור, הצדדים הגיעו לאחרונה להסכם. לפי ההסכם, ג'יימי אגייאר, שיוצגה על ידי עו"ד אפי אברמזון, תקבל לידיה את הפנטהאוז הענק והמפואר בשכונת ממילא, ששופץ ועוצב בכסף רב. האם אלן ושתי האחיות של גומא, שיוצגו על ידי עו"ד מאיר הלר, ייצאו גם הן בהון גדול ויקבלו שמונה דירות שהיו בבעלות הטייקון בשכונת ימין משה וברובע היהודי.

על פי הערכת שמאי, שמונת הנכסים שווים 27 מיליון דולר והבית בממילא שווה 17 מיליון דולר.

כ־15 נכסיו אחרים של אגאייר יחולקו בצורה הבאה: שליש מהנכסים יעברו לבעלות ג'יימי, שליש יעברו לארבעת ילדיו והשליש האחרון יימסר לאלן אגייאר ובנותיה. מכירת כל הנכסים תעבור לטיפולו של עו"ד הלר, שיהיה מנהל העיזבון.
בימים הקרובים אמורים הצדדים לפנות לבתי המשפט בישראל, שגם בהם הוגשו תביעות במקביל לבית המשפט בפלורידה, כדי שיאשרו את הסכם הפשרה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ככה זה כשלא הולכים בדעת תורה אלא בערכאות. על פי דין תורה הכל מגיע אך ורק לילדים. תוך שאפוטרופוס שומר להם הכל עד שיגדלו. ואך ורק לבנים מתוך הילדים. לא לאשה, לא לאמא, ולא לאחיות לא מגיע אפילו סנט בודד והכל גזל עצום בידיהם שחמסו את הילדים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • יש מהדירות שהיו רשומים גם על האשה, וזה תקף גם הלכתית.

   דיין |
   הגב