"הפתיחה" שהוחמצה על ידי מוטי שטיינמץ • "בקליינע" – אל תפספסו

השבוע במדור הפפראצי של אתר 'אקטואליק': מי פגש את מי במטוס לניו יורק? אלו שני זמרים נפגשו בשבת בקידוש בברכפלד? ומי הצטלם עם ברהנו טגניה בהפגנה של "הפלג" בבני ברק? מדוע יעקב ריבלין לא בודק נתונים? איזה ראש עיר צריך להיזהר? מה עשה יו"ר הארגון החרדי עם הדוגמנית? ועל הטלטלה באתר החרדי הגדול

לאחר תקופת החגים, ובשל לחצים כבדים ברחוב החרדי להחזיר כמה שיותר את מדור הפפראצי החרדי הראשון, "בקליינע" חוזר לאחר חופשת החגים עם החדשות הקטנות שעשו את השבוע. אחרי החגים כבר פה, וחשוב להזכיר כי רגע לפני שהטמפרטורות צונחות ואנחנו מתכרבלים מתחת לפוך לצד כוסות תה מהבילים, אל תשכחו לשלוח חומרים לתיבת המייל של המדור.

ואם כבר הזכרנו חגים: במהלך תקופת החגים חלו שינויים מהותיים באחד מן האתרים החרדים הגדולים. שמועות רבות התפזרו ברחבי הווטסאפ – לאחר שאיש עסקים חדש רכש מניות רבות באותו אתר. מי? מדוע? חכו עוד כמה ימים ונספר לכם הכל.

פתח לנו שער: שבת בבוקר. מתפללי הספרייה החסידית בברכפלד הופתעו לגלות שני מתפללים חדשים, הלא הם מיכאל שטרייכר ומוטי שטיינמץ (שאת יומניו ניתן היה לקרוא השבת בעיתון 'משפחה', משל היו יומני חנה סנש). לאחר תפילת ההלל, החלה מכירה פומבית של העליות. קרב הירואי נרשם בין בעל קול הזמיר (לבין אחד המתפללים) שניסה לקנות את הפתיחה בעבור אלף שקלים, אך מתפלל ותיק (ועיקש) הציע 1,500 שקלים ובכך גבר שוק על ירך על הזמר הצעיר. במהלך הקידוש שוחחו שטיינמץ ושטרייכר רבות, כאשר שטרייכר משבח את שטיינמץ על שירתו. שטרייכר מצדו, הנעים מקולו במהלך הקידוש.

לידיעת ראש עיר חרדי ותיק: תחקירנית ידועה שנראית כבחורה תמימה ומסבירת פנים, החלה לבחוש בנעשה בעירו.

עיתונאים חרדים הצטרפו לאחרונה לקבוצת הווטסאפ של הפלג הירושלמי "בני תורה", אותו מנהל חיליק אוירבך. אחד מהם הוא לא אחר מאשר אלי ביתאן שהפך לדובר "הפלג" בטוויטר.

ומי שעבר בצומת הרחובות ז'בוטינסקי – רבי עקיבא בימי ההפגנות ולא הצטלם סלפי עם כתב ערוץ 2 ברהנו טגנייה, הרי זה כאילו לא היה בהפגנה. הנה למשל דודי איינהורן המפיק של טוקר מקול חי:

ובשעה שטגנייה סופר מפגינים, במרחק של מטרים ספורים משם, במשרדו ב'קול ברמה', ישב משה גלסנר בכדי לטגן את מפגיני הפלג שמטרידים אותו מידי ערב.

עוד בפלג: באותו ערב בו מפגיני הפלג חירפו את נפשם בכבישים, שמוליק אלישיב, מנכ"ל 'הפלס', מצא לו זמן לנפוש בבאולינג בצפון.

(מתוך הטוויטר של יהודה שלזינגר)

יעקב ריבלין סיקר בהרחבה בטורו השבועי את הכאוס בתוך תנועת ש"ס, אך הפריז כאשר הציג נתונים שגויים על מספר המצביעים של תנועת יחד של אלי ישי באלעד. אם הפרשן הותיק של בקהילה היה טורח לעיין בתוצאות של ועדת הבחירות הגלויות לעין כל – הוא היה לומד כי בין התוצאות שנקב בטור לבין המציאות אין כל קשר. הנה ההוכחה:

ואם כבר הזכרנו אותו, יו"ר יחד אלי ישי היה אורח הכבוד בחג בסוכתו של איש היח"צ מני חדד בקריית יובל, לארוחת סטייקים עסיסיים על האש. על הצד המוזיקלי הופקד ליפא שמעלצר שהקפיץ את אנשי הברנז'ה.

למחרת, הפתיע חבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס והגיע לסוכתו של אריאל דרעי, שם שידר שר השמחה עמי מימון לרבבות מאזיני קול ברמה.

גם שדר 'קול ברמה' בני רבינוביץ אירח בסוכתו בני משפחה.

הזמר אלי פרידמן הופיע במהלך ליל שישי האחרון בחמת גדר לפני אלפי בני ישיבה. בשעה שבני הישיבות שכשכו את רגליהם במים הרותחים, גדול הזמר הקפיץ את הישיבישערס עם מיטב הלהיטים, בחזור מכביש 6, בקליינע שיצא אף הוא להתרענן, תיעד את אלי פרידמן ויעקב עמר ("הדובר") קופצים לקפה בדור אלון.

גם מוטי בוקצ'ין מזק"א עמד יפה בתור (איך אומרים? עברנו את קלנסוואה נעבור גם את זה).

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי נצפה מגיע לסעודת מצווה באחת מערי הארץ. כאשר ראה שהמארגנים טרם הצליחו להתארגן, החליט להוריד את החליפה והעניבה ולסייע להם בהעברת השולחנות למקום השיעור. כל הכבוד!

יו"ר זק"א יהודה משי זהב נצפה סועד בסוכתו ארוחת ערב מפנקת עם איש הכדורסל רמי גרשון ואשתו.


איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה למשפחת רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ הצמודים למיטת השווער שהתמוטט במוצאי יום הכיפורים.

בשידור תוכנית ליל שישי ערב ראש חודש חשוון ברשת מורשת, נראו שמחים וצוהלים המגיש הקבוע מנדי גרוזמן יחד עם האורח היח"צן ארי גלהר.

פינת הממריאים: לאחר החגים, יש מי שמנצלים את המחירים הזולים ויוצאים לבלות במגוון יעדים.
יאיר שרקי המריא לוויליאמסבורג והותיר לאנחות עשרות אלפי עוקבים בטוויטר. לבקליינע הגיעו תמונות בהם נראה שרקי במהלך צילומים לכתבה שתשודר בקרוב.

בכפר קסיס שבצרפת, בסמוך לחופי הים התיכון נצפה הכוכב של רדיו דרום מנדי ריזל כשהוא מבלה עם בני משפחתו.

ואילו האח התאום, שלמה ריזל עורך חדשות החוץ והעולם הערבי ב'קול חי', טס באותו הזמן לשמח”ת ב-770 בניו יורק, והצטלם יחד עם אליעזר שולמן מ'משפחה'.

בתמונה: שלומי, אליעזר שולמן(שטס גם הוא ל-770, והאח התאום של אידית דרויאן, דוברת סגן שר הביטחון, שחצה את הקווים מהציבור הדתי-לאומי ונהיה חב”דניק.

רפי פרלשטיין (גלי ישראל) ואתי קצבורג מקול חי נפגשו באקראי במהלך נופש בבוקרשט שברומניה. ויש גם תמונה.

אבי גרינצייג ניצל את חופשת החגים ועשה את חג הסוכות בקראון הייטס, ליד החב"דניקים. בגראונד זירו, הוא נצפה עם  עם המוסיקאי מאיר בריסקמן, ואף העלה על זה סטטוס בוואטספ. מאוחר יותר פגש גם חברת קונגרס:

גרינצייג – צילום דף הפייסבוק

השלום עם מצרים חם מתמיד: הצלם אלי סגל יצא למצרים, ונצפה כשהוא רוכב על גמלים ומטייל ליד הפירמידות במהלך שהותו בקהיר.

אחרי הזיץ הגדול בירושלים, זה שכולם יצאו נגדו – ולא נותר לו כרטיס אחד, פתחו שולחן חונא דייטש, צביקה כהן, עזרא ויצמן, לוי פולקוביץ, יואלי דיקמן, שלומי גרטנר, עויזר דרוק ושאר הברנז'ה המוזיקלית.


אשתו של הצלם עזרא טרבלסי הפתיעה אותו כאשר ערכה לו מסיבת הפתעה לרגל יום הולדתו ה-30 על היאכטה בהרצליה, שם המתינו לו מספר חברים, והצלם עזריאל משה שתיעד את ארוחת הערב החגיגית.

הדוגמן החרדי מאיר גרין, התחתן השבוע (שלישי) עב"ג מרים רסקין. החתונה נערכה באולמי 'קדמא' בנווה אילן. הרב חיים הורביץ, רב שכונת צהלה בצפון תל אביב כובד בסידור חופה. עמירן דביר היה זה שהופקד על החלק המוזיקלי. צפו:

עמירן דביר מפרק אמש את הרחבה בחתונה של מאיר גרין עם דספזלטוב! הייתה חתונה ????על האוירה המיוחדת מופקד שוקי סלומון הנסיך!

‎Posted by ‎משה ביטון‎ on‎ יום רביעי 18 אוקטובר 2017

גדול הזמר החסידי בכל הזמנים עדיין בישראל. בשבת הוא הגיע לישיבת שובו בנים ברחוב החומה השלישית שם השתתף בסעודה שלישית. לאחר מכן הוא דילג בין הכותל המערבי לקבר רחל.

בין הזמנים עמוס וגדוש עבר על כוכב הזמר החסידי אלי הרצליך. בין-לבין האירועים בישיבות השונות, כבש את בנייני האומה כשהוא מקפיץ וסוחף אחריו כשלושת אלפים בחורי ישיבה, ומבצע דואט מיוחד עם ענק הזמר החסידי מרדכי בן דוד, וכמובן ביצוע מיוחד ומרגש ללהיטו החדש "מלך יחיד", כשכל הקהל מצרף אליו בשירה עצומה. ברביעי האחרון חתם את בין הזמנים במעמד "ועתה כתבו לכם" בהשתתפות נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן שליט"א, הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט"א, רבנים, ואישי ציבור.

גדול הזמר המזרחי יניב בן משיח הגיע השבוע לאשקלון למשרדו של ראש מוסדות יצחק ירנן המקובל הרה"ג יצחק ברדא שליט"א, לקבל את ברכתו. מספרים שהפגישה הייתה מעניינת…

צילום: יוסי לחיאני

הערב (מוצ"ש) באולמי מונדיאל שבירושלים – משדר מיוחד של רדיו קול ברמה לעילוי נשמתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, בתמונה מימין לשמאל:

אופיר סלומון, משה דוויק, עמי מימון, אלנתן אברג'ל ומשה חבושה

צילום: יוסי לחיאני

שידוכי החג:
נתי גראוכר בנו של הקבלן והזמר דדי גראוכר, הציע ערב החג נישואין לבת זוגו פאר-לי שוומנפלד, בתו של דודי שוומנפלד (קול ברמה).

ל'בקליינע' נודע כי בני הזוג נפגשו במהלך השבועות האחרונים, במסגרת פגישות שערכו השניים, כפי הנהוג המקובל במגזר החרדי.

כמה דקות לפני שקיעת החמה, הפתיע גראוכר הבן את בתו של שוומנפלד, כאשר כרע ברך, והגיש לה טבעת נישואין נוצצת במיוחד – על שטיח אדום בנמל באיזור המרכז.

הבן של בינה פלדשטיין מנכ"לית משרד הפרסום 'פידבק',  התארס בשעה טובה עם הבת של הפאנית הידועה, איטה פישר. האירוסין התקיים בלאונרדו פלאז'ה ביום א' בהשתתפות האדמו"ר ר' רפאל אבוחצירה, הגר"צ ויספיש ראש כולל הר"ן ,הגרח"י שרייבר ראש ישיבת אבן ישראל, הרב רובין מהר נוף, מוטי פלדשטיין מנכ"ל קרן קמ"ח, איתן דובקין מנהל "בצפר", אשת התקשורת אסתי פלד [קול חי], יערית אלבז [מאמע], ציפי רוטלוי [יתד נאמן], יקי רייסנר [הוא הוא השדכן], ועוד…

הרבנית ציפי לאו, הגיעה לחנוך חדר טיפוח ויופי בבניין "אוהל שרה", שיתוף פעולה בין לוריאל ישראל ואוהל שרה להביא לבנות חדר שיפנק וידאג להן להיות נאות ויפות.

חנה גרטלר, אמא של וחברה טובה של דורית וידבסקי מלוריאל ישראל, באה להתרשם מהשיתוף פעולה המקסים הזה.

וזהו להשבוע.

חורף בריא! ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? איזה איש עסקים חרדי טס לחו"ל? מה עושה באמת הכתב של? מי עומד להתארס? ומי בכיוון ההפוך? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חרדים עלאק

    מסתכל על התמונות ורואה רק חילונים עטופים בלבוש חרדי.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב