הפתעה: אבו מאזן יכריז "השואה – פשע נתעב"

העיתון 'ניו יורק טיימס' מדווח הבוקר כי יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, יפרסם הודעה לרגל יום השואה, בה יאמר: "השואה היא הפשע הנתעב בתולדות האנושות המודרנית". כזכור, אבו מאזן הוא ממכחישי השואה הידועים בעולם, ואף את עבודת הדוקטורט שלו ערך סביב הכחשת השואה

אבו מאזן יגנה בחריפות את השואה. הניו יורק טיימס האמריקני פרסם הבוקר (ראשון) כי יושב ראש הרשות הפלסטינית צפוי לפרסם היום הצהרה בה הוא יגנה בחריפות את השואה ואת רצח העם היהודי.

על פי הדיווח של הטיימס, אבו מאזן צפוי לומר בהצהרה כי השואה הייתה "הפשע הנורא ביותר שהתרחש נגד האנושות בהיסטוריה המודרנית". בנוסף, הוא אמור להביע את תנחומיו בפני משפחותיהם של קורבנות הנאצים.

עוד נאמר בדיווח כי אבו מאזן החליט לפרסם את ההצהרה לאחר מפגש בשבוע שעבר עם רב אמריקני שפועל לקידום דו-שיח בין יהודים למוסלמים.

"השואה היא השתקפות של רעיונות של גזענות וטיהור אתני – שהפלסטינים דוחים בחריפות. העם הפלסטיני, הסובל מאי-צדק ודיכוי, הוא הראשון לדרוש הפסקת הגזענות נגד עמים אחרים", לשון הצהרת אבו מאזן.

הודעתו של אבו מאזן מהווה הפתעה של ממש, זאת משום היותו של אבו מאזן מכחיש שואה ידוע, שאת עבודת הדוקטורט שלו ערך סביב הכחשת השואה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.