הפתעה במיר: העלאה פתאומית במשכורת

בשורה טובה: בימים האחרונים לקראת חג פסח, קיבלו אלפי אברכים הלומדים בכוללים של ישיבת 'מיר' העלאה במשכורתם בין 150 ל-300 שקלים, האברכים התבשרו כי הסכום יתווסף למשכורתם באופן קבוע. בעת האחרונה לא נרשמו דילוגי משכורות בישיבה ואברכי הישיבה זוכים כמעט מדי חודש בחודש לקבל את המלגה החודשית,

בשורה טובה: בימים האחרונים לקראת חג פסח, קיבלו אלפי אברכים הלומדים בכוללים של ישיבת 'מיר' העלאה במשכורתם בין 150 ל-300 שקלים, האברכים התבשרו כי הסכום יתווסף למשכורתם באופן קבוע.

לפני תקופה סבלה הישיבה כמו מרבית המוסדות והכוללים בעולם התורה ממצוקה תקציבית גדולה, זאת הן על רקע הקיצוצים הכלכליים בתקציבי המוסדות בשל גזירות הממשלה והן בשל המיתון העולמי המקשה על הגבירים לתרום כפי שנהגו בעבר.

בחודשיים האחרונים כפי שנחשף לראשונה ב'קוקר' החלה הישיבה בסדרת דינרים במלאת 200 שנה להיווסדותה של הישיבה, כחלק מהמאמצים לגיוס כספים האברכים הם המרוויחים הראשונים.

ל'קוקר' נודע כי בעת האחרונה לא נרשמו דילוגי משכורות בישיבה ואברכי הישיבה זוכים כמעט מדי חודש בחודש לקבל את המלגה החודשית, כאשר במשכורת האחרונה שחולקה על חודש שבט הופתעו האברכים לגלות כי במשכורתם נופו עד 300 שקלים, חלקם עם 200 שקלים והשאר 150.

עד לפני כחצי שנה קיבלו האברכים ותלמידי הישיבות הגדולות הקצבות לפי תקציב 2014. האברכים קיבלו 432 שקל לחודש ותלמידי הישיבות הגדולות 240 שקל.

לאחר כינונה של הממשלה הקיימת כבר הסכימו האוצר ומשרד החינוך, בלחץ הח"כים החרדים, להגדיל את הקצבאות על פי הצעת התקציב ל-2015, כך גדלה קצבת האברך ב-79% ל-774 שקל ואילו ההקצבה לתלמיד ישיבה גדולה גדלה ב-79% ל-430 שקל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.