הפתעה: חרדי מונה למזכיר הממשלה

הדרת חרדים בקואליציה? לא לגמרי. בימים האחרונים החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את האלוף החרדי (במיל') אביחי מנדלבליט, חובש הכיפה השחורה, לתפקיד מזכיר הממשלה הבא. "באתי לתרום מניסיוני המקצועי לאתגרים שנכונו לממשלה", אמר אמש (ב') מנדלביט הנרגש עם קבלת התפקיד.

מנדלבליט שימש במשך שבע שנים כפרקליט הצבאי הראשי, והוא יחליף את עו"ד צבי האוזר, שהודיע לפני כשלושה חודשים על כוונתו לסיים את תפקידו בתום ארבע שנות כהונה, אך המשיך בתפקיד לבקשת ראש הממשלה עד למציאת מחליף.

במסגרת תפקידו כפרקליט הצבאי הראשי הוציא מנדלבליט צווי תיחום על מאחזים המאפשרים פינוי מזורז של שכונות, תוך עקיפת חוקי התכנון והבניה, והגיש כתב אישום נגד סרן ר' וכן נגד סרן אדם מלול, אשר ירה אל עבר רגלו של מפגין בנעלין.

כמו כן, מנדלבליט שמע באופן תקדימי עדויות גם מפי ארגונים פוליטיים, וכן איפשר הרצאות של ארגון "מחסום ווטש" וניהל חקירה של כ-140 מקרים בהם, לכאורה, עבר צה"ל על דיני הלחימה, כאשר באף מקרה לא נמצא שצה"ל פגע במכוון בחפים מפשע.

לפני כשלוש שנים הופצו כרזות ליד ביתו הפרטי, זאת לאחר שהחליט להעמיד לדין חיילי גבעתי במבצע עופרת יצוקה. בכרוזים, שהונחו בתיבות הדואר של הבתים הסמוכים, הוטבעה דמותו של מנדלבליט ונטען כי הוא לא דואג לחיילי צה"ל. "בשכונתנו מתגורר הפרקליט הצבאי הראשי אלוף אביחי מנדלבליט. אולם, בשונה משאר החיילים שמוסרים נפשם למעננו – אביחי רק מפריע", נכתב בכרוזים.

לאחר אירועי המרמרה, העיד מנדלבליט בוועדת טירקל ואמר: "זה שהרמטכ"ל ואני מעידים, זה חיסרון וזה נזק גדול לצבא. הצבא צריך להילחם. על כל דבר צריך ועדת חקירה? זה לא בריא. לצבא זה בעייתי, וזאת המטרה של האויבים שלנו – להחליש אותנו. זה מחליש את היכולת של המדינה שלנו לקבל החלטות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.