הפתעה מבית: ח"כ מהבית היהודי מתנגד לחוק לימוד תורה ערך עליון

המרד בקואליציה התחיל דווקא מהבית היהודי, לאחר שחבר הכנסת מוטי יוגב הודיע על התנגדות לחוק בטענה שהשירות בצה״ל הוא שליחות ומצווה, ולכן הוא מתנגד לפטור גורף

המרד בקואליציה התחיל דווקא מהבית היהודי, לאחר שחבר הכנסת מוטי יוגב הודיע על התנגדות לחוק בטענה שהשירות בצה״ל הוא שליחות ומצווה, ולכן הוא מתנגד לפטור גורף.

בדברי הסבר כתב יוגב "ערך לימוד התורה בישראל, יסודי וחשוב. התורה היא בסיס קיומו ומקור עוצמתו של העם היהודי משך כל הדורות. מדינת ישראל הכירה בערכו של לימוד התורה ומאפשרת דחיית גיוס לתלמידי ישיבות גבוהות, ישיבות הסדר ומכינות קדם צבאיות. מאידך, אין להפוך את חוק הגיוס ל'מסחרה', שתאפשר לכל אחד להשתמט ולהיפטר משירות צבאי.
השירות הצבאי אמנם נקבע כשירות חובה אך הוא יותר זכות, ערך, שליחות ואף מצווה".

ח"כ יוגב המשיך לנמק ואמר "כשם שיש מצוה להציל חיים של יחיד מדין פיקוח נפש, כך קל וחומר שיש מצווה להציל את חיי העם כולו מהאיומים שסביבנו באמצעות הגיוס לצה"ל.
לימוד התורה והשירות בצבא, אינם סותרים זה את זה, אלא משלימים זה את זה".

לסיום הודיע הח"כ מהבית היהודי כי "אני נגד כפיית גיוס על החרדים בחוק, לא כופים על אמונות ודעות, אלא מנסים להשפיע עליהן בתהליכים ארוכים,
אך אם חוק הגיוס בניסוחו ינסה לפטור באופן גורף, לא אוכל להצביע בעדו.

כאמור הגיוס לצה"ל אינו פראייריות ואינו גזרת שמד חס ושלום, אלא שליחות גדולה של נתינה ואף מצווה, שאינה סותרת את ערך לימוד התורה.
כשם שאין מי שפטור מלימוד תורה בעם ישראל, כך אין מי שפטור מגיוס להגנת האומה.״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.