הפתק המצמרר של אסתי וינשטיין: "בעיר זו מתי בגלל בנותיי"

לאחר שבוע של חיפושים נמצא גופתה של אסתי וינשטיין חסידת גור לשעבר, וינשטיין הותירה פתק ברכבה בו כתבה: "בעיר זו ילדתי את בנותיי, בעיר זו מתי בגלל בנותיי". וגם, מכתב ההתאבדות.

כשבוע לאחר שנעלמו עקבותיה נמצאה היום (ראשון) גופתה של אסתי וינשטיין בת ה-50 מאזור.

גופתה של וינשטיין נמצאה בחוף הקשתות באשדוד, שם היא חנתה עם רכבה, גופתה נמצאה במצב ריקבון.

וינשטיין חסידת גור לשעבר, הותירה פתק ברכבה בו כתבה: "בעיר זו ילדתי את בנותיי, בעיר זו מתי בגלל בנותיי". הפתק שהותירה מעיד יותר מכל על הקושי של אסתי לחיות בנתק עם עשרות נכדותיה ובנותיה, שהתנתקו ממנה לאחר שעזבה את העולם החרדי. למרות שחיה עם בן זוג חילוני, ובתה תמי שחזרה אף היא בשאלה ונותרה עם אמה שהתקשתה לעכל את הנתק עם בנותיה.

וינשטיין בת ה-50 יצאה בשאלה לפני כמה שנים, היא התגוררה באזור עם בן זוגה ובתה.

וינשטיין השאירה אחריה מכתב התאבדות. "אני מבינה שאני חולה ותלותית ואני לא רוצה להמשיך ולהיות למעמסה עליכם", כתבה אסתי במכתב שהשאירה. "אל תשקיעו הרבה בטקס, משהו צנוע עם המון פרחים ותזכרו שזה מה שבחרתי שהכי טוב בשבילי וגם אם תגידו שאני אנוכית, אני מקבלת בהבנה את חוסר ההבנה שלכם".

מנגד, בעמותת הלל הגיבו: "אנו בעמותת ה.ל.ל עצובים וכואבים לאבד את חברתנו אסתי ויינשטיין", נמסר מהעמותה. "מתנדבת פעילה וחברה בקהילת היוצאים בשאלה. לאסתי היו חברים רבים בה.ל.ל ואנו מרכינים ראש עם אבלה של המשפחה ועל אבדנה של חברתנו. יהי זכרה ברוך".

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בחרת החיים שאינם חיים ולכן התאבדת. אל תאשימי אחרים

  מסכנות הבנות |
  הגב
  • הבנות לא מסכנות !!!!! האימא שילדה אותן, ינקה משדיה וגידלה במסירות נפש היא המסכנה!!!!
   לא יכול להיות שהגולם יקום על יוצרו …. דרך חיים היא בחירה של כל אדם חופשי ואין מתפקידך להגדיר מה חיים או לא . כנראה שדרכי השם אינם הדרך בה אתה באמת הולך ומאמין . אומלל שכמוך!!!!!!

   חגית |
   הגב
 2. מטומטמים. הילל רק עוזרים למי שאנשים כמותכם לא רוצים לעזור לההם!! כל אחד זכאי לעשות מה שהוא חושב שנכון לעשות ועליו לכבד את בחירת האחר. אל תחפשו אשמים. זאת לא יהדות. זאת המצאה של יהדות דאעשית….
  אבל אשמים אנחנו!!!

  דוסית מלידה |
  הגב
  • אכן, יש להפנות את הזעקה, בכאב בלתי נסלח,כלפי עמותת הלל, עמותה נואלת, שהובילה כמה וכמה נשמות יקרות לגורל דומה. מה חשבתם, שעשיתם לה טובה ??? ולשושי אפל ע"ה, חברתי מהסמינר, עשיתם טובה ???
   מה מכרתם להם, במקום עולם שלם של ערכים, 'חופש' נבוב מכל תוכן??? ומה רציתם, שניתן בקלות לילדינו להיחשף למי שנפגע על ידכם??? עמותה זו, חבורת רשעים, לא סתם מסיתה לחילוניות. היא מקעקעת יסודות, שהנפש בנויה עליהם. לא פלא שמרבית ה'בוגרים' שלהם סובלים מדכאונות חמורים, לקחו להם את היקר מכל, את האמונה. ומה נתנו במקום???
   ולכל הכואבים את כאבם של ה'חוזרים בשאלה' (עוד ביטוי לא ברור מבית היוצר שלהם). אמנם כן, יש מקום לעזור. לקרב. אבל בואו נראה אתכם מקרבים, חבר של הילד שלכם שנתפס לכת מסוכנת. גם אז הייתם מרחמים??? למה לא עזרתם אתם – אנשי הלל הכ"כ מסורים – לאסתי היקרה ז"ל, בלי לפרק את כל עולמה??? היא שימשה לכם כ'עוד הוכחה', נכון??? יש גם יש פתרונות בתוך הקהילה, יש עזרה, יש תמיכה, אבל אתם ידעתם לנצל את המקום השברירי, גם במקרה של שושי, גם במקרה של אסתי, ובמקרים נוספים, לטובת האינטרסים שלכם.
   ילד חרדי הוא זן אחר; לעולם, לעולם לא ימצא את עצמו עד הסוף בחילוניות. תחשבו על זה, ותאמינו לי שהתאפקתי מלשחרר את מרבית הקיטור מלבי הממאן להינחם על שושי, כבר 20 שנה, ועל אחי שחווה קריסה משפחתית איומה בגלל העמותה הנבובה והמופקרת הזו.
   לפני האסון הבא – להוקיע את 'הלל' לחלוטין!!!

   להגיב
   יואב

   רעות |
   הגב
   • מסכימה עם כל מילה
    גם בת דודתי לצערינו הרב נחשפה לעמותה זו
    ועד היום לא נישאה ואינה מסוגלת לחזור לכור מחצבתה למרות שהיא מכירה סדרך האמת
    הם פוגעים בעומק הנפש וגורמים לנזק בל יתואר

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
   • אחוז ההתאבדויות בקרב נעזרי העמותה זועק לשמים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 3. אמא רשעית ארורה!
  רצחה את בנותיה פעמיים!
  ימח שמה וזכרה

  דיין האמת |
  הגב
   • היא באמת אהבה את ילדיה??
    רק אני ואת/ה יודעים לתאר איזה הרגשה ללכת לבית ספר/סמינר, אחרי שאמא שלך מפיצה תמונות שלה בפריצות וד"ל….
    אגב, גם אסתי וינשטיין ידעה ועוד איך ידעה….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב