"הפתרון למהומה בפוניבז': הפרדה בחדר האוכל"

בחורי ישיבת פוניבז' רוצים ברגיעה, ומציעים כי כמו בכל בנייני הישיבה – גם בחדר האוכל תהיה הפרדה בין הפלגים

הקטטה שהביאה למהומת אלוקים, עצורים ופצועים, אתמול בישיבת פוניבז' בבני ברק, מסעירה את הרחוב החרדי. הבוקר (ג'), המשטרה אף ביקשה את הארכת מעצרם של שישה חשודים שהתפרעו אתמול בפוניבז', משני הפלגים.

שעות לאחר המהומה הגדולה שהסתיימה בפצועים, עצורים, וחילול השם אחד גדול, הגענו לגבעת הישיבה בבני ברק בכדי לראות מקרוב את הבחורים שנמצאים בלב הסערה. זר כי יקלע להיכל הישיבה לא יכול היה לחלום כי בצהרים התקוטטו שני הפלגים, "השונאים" ו"המחבלים", ראש בראש בקרב על חדר האוכל, ששיאו היה בהשלכת סלטים זה על זה ובפגיעות פיזיות.

הישיבה עצמה מחולקת לכמה אגפים: ב'אוהל קדושים' מתפללים, באגף אחר יושבים אלה המכונים 'השונאים' ושוקדים על תלמודם. שם גם מסר שלשום מרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א, את שיעור פתיחת זמן אלול. בהיכל הישיבה עצמה, המוכרת, יושבים  בני הפלג המכונה "המחבלים" ושוקדים גם הם על לימוד התורה.

ה"שטייגען" אמש בישיבה – צפו:

בהיכל הישיבה, אין זכר למהומות – מה שמלמד כי רוב הבחורים כלל לא עסוקים בתגרות ורק בחורים בשוליים הם אלו שמחבלים בכרמים.

להבדיל, כמו בין ישראל לפלסטינים, יש הפרדה כמעט מוחלטת ברוב בנייני הישיבה, אלה לפלג הזה ואלה לפלג הזה. לעומת זאת, בחדר האוכל, "מדינה אחת לשני עמים". לכן, חדר האוכל הוא מוקד הרתיחה, נקודת החיכוך, שם יושבים וסועדים "השונאים" ו"המחבלים" אלה לצד אלה.

אחד הבחורים שפגשנו במקום, אומר לנו כי הפתרון היחידי לסכסוך הוא "ליצור הפרדה גם בתוך חדר האוכל", מעין גדר שתחצוץ בין "המחבלים" ל"שונאים" ותביא להורדת מפלס המתיחות בין הצדדים, שלא מודעים לחילול השם הגדול שהם מייצרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.