הפתרון של השר לסערת השבת: יום חופש נוסף

השר אורי אריאל מקדם פתרון מקורי לסערת העבודות בשבת: הפיכת יום ראשון ליום חופש נוסף, בו יבוצעו העבודות הנצרכות

​לאורך השבוע האחרון סערה הנציגות החרדית בכנסת סביב משבר חילול השבת, על שלל היבטיו. אם זה עם עבודות הרכבת, משחקי הכדורגל או פתיחת המרכולים בתל אביב. כל אחד מראשי הסיעות החרדיות הציע את פתרונו בדמות הצעת חוק שתפתור את בעיית חילול השבת, אך נדמה כי הנושא אינו העסיק דיו את חברי סיעת הבית היהודי שקולם כמעט ואינו נשמע בסוגיה (ואנשי המגזר הד"לי אף מתחו על כך ביקורת בראשית השבוע בראיון ל'אקטואליק').

הבוקר (ה') הודיע שר החקלאות אורי אריאל מהבית היהודי, כי בכוונתו לקדם הצעת חוק שתהפוך את ימי ראשון ליום חופש כללי, במסגרתו יוכלו לבצע עבודות נצרכות ולקיים את משחקי הכדורגל.

הצעת חוק דומה אושרה למעשה בועדת השרים לחקיקה כבר לפני מספר חודשים, על ידי ח"כ דאז (כיום השר) אלי כהן מ'כולנו' ויו"ר סיעת הבית היהודי בכנסת ח"כ שולי מועלם. הצעת החוק המקורית דיברה על הפיכת 5 ימי ראשון בשנה לימי חופש, וכיום, כאמור, מבקש השר אריאל להחיל את אותו יום חופש נוסף על כל ימי א' במהלך השנה.

בראיון לנועם זיגמן וארי המניק ברדיו 'קול ברמה' אמר השר אריאל: "זה יפתור את הבעיה מהשורש. במקום להיקלע כל פעם למשבר חדש שגורר שנאה ושיח בעייתי, אפשר להכריז על עוד יום חופש באופן שגם יסייע לאזרחים וגם יגרום לפרהסיה של השבת להישמר".

עוד הוסיף השר אריאל כי הוא נפגש בעניין זה עם מזכ"ל ההסתדרות אבי ניסנקורן וקיבל ממנו מסרים כי ההסתדרות מוכנה לדון ולבחון את העניין.​

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם כבר אז יום ו' יהיה יום חופש רשמי. גם ככה הרוב נופש באותו יום

  אחרת יום ו' יהפוך ליום עבודה רשמי עבור כולם ומה יהיה על כל שומרי השבת?!
  הדתי לאומי לא חזקים בחשיבה מעמיקה לצערי הרב. הכל שטחי חילוני כזה.
  אין לא עיון ואין אחד מחמישים שיודע לקרוא בתורה בלי לשגות בכל פסוק.

  לא תחרותי מול העולם לרדת ל4 ימי עבודה |
  הגב