הצבא בירר שהאברך שנעצר אינו מ'הפלג' – ושחררו מהמעצר

פרסום ראשון: לאחר שנעצר שלשום – האברך הטברייני שוחרר מהכלא הצבאי אמש בשעות הלילה, אחרי שהתברר שהוא לא קשור לפלג הירושלמי

אמש בשעה 12 בלילה התבשר האברך י"כ מטבריה שהוא משוחרר מהמעצר בכלא הצבאי, לאחר ששהה שם יומיים, מיום שני, כמו שפרסמנו ב'אקטואליק'.

בן המשפחה מספר לנו על השתלשלות העניינים: "אחרי שהאברך נעצר, לקחנו עורך דין בכדי לראות איך לשחרר אותו, כי הסבירו לנו שיש אפשרות שהוא יכול לשבת גם 60 יום בכלא. בשעות הצהרים הסברנו לשופט שמודבר כאן באברך אב ל-3 ילדים מטבריה, שאין לו שום קשר להפגנות של הפלג הירושלמי והוא לא הגיש את הדיחוי, פשוט לא הגיעו לו כל המסמכים, וזה היה מתום לב.

"הקצינה התקשרה", כך ממשיך לספר בן המשפחה, "לבכיר בצבא שגר בטבריה ושאלה אותו על האברך. הוא אמר לה שמדובר באברך שבאמת לא קשור לפלג הירושלמי ובמשפחה טובה מטבריה. ואכן הם השתכנעו ושחררו אותו.  ב-12 בלילה הוא מתקשר אלי ואומר לי: שחררו אותי. דאגתי לו לטרמפ והנה בחסדי שמיים הוא בחזרה, לומד בכולל".

כזכור, כפי דיווחנו שלשום, בשעות הלילה המאוחרות של הלילה שבין ראשון לשני, הגיעו חמישה שוטרים צבאיים, חלקם בלבוש אזרחי, לעצור את האברך, שמשמש כראש כולל בטבריה, זאת בעקבות כך שלא הגיש דיחוי מסודר. בן המשפחה סיפר לנו אז: "אשתו של האברך היססה לפתוח את הדלת, כי היא לא ידעה למה הם הגיעו. הם לא ידעו בכלל שיש בעיה עם הצבא, כי הוא היה בקשר איתם בכדי לדעת איך לסיים עם הדיחוי ולקבל פטור סופי, כי הוא מתאים מבחינת הגיל. היא לא פתחה את הדלת, עד שהגיעו שוטרים והראו למשפחה שהם שוטרים צבאיים".

האברך נלקח לבסיס בפילון שבצפון, שם שהה עד הלילה.

יש לציין שהאברך היה עם הצבא בקשר בחודשים האחרונים, במטרה לסדר את מעמדו. אבל הצבא לא הסכים לקבל אף פשרה, ורצה להכניס אותו לכלא הצבאי בעקבות אי הגשת הדיחוי האחרון בזמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.