"הצביעו דת": דגל בירושלים פתחה את מסע הבחירות

מטה הבחירות המרכזי של "דגל התורה" בירושלים נפתח לפני זמן קצר עם עשרות פעילים ומתנדבים, בכנס הפתיחה השתתפו רבנים, חברי הכנסת של התנועה, יו"ר התנועה ויו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני, ח"כ אורי מקלב וח"כ יעקב אשר, מנהל המחלקה המוניציפאלית מנחם שפירא, חברי מועצת העיר, מועמדי התנועה, ראשי המטות

מטה הבחירות המרכזי של "דגל התורה" בירושלים נפתח לפני זמן קצר עם עשרות פעילים ומתנדבים, בכנס הפתיחה השתתפו רבנים, חברי הכנסת של התנועה, יו"ר התנועה ויו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני, ח"כ אורי מקלב וח"כ יעקב אשר, מנהל המחלקה המוניציפאלית מנחם שפירא, חברי מועצת העיר, מועמדי התנועה, ראשי המטות.

המטה המרכזי ממוקם ברחוב כנפי נשרים 15 בשכונת גבעת שאול בירושלים, ובימים האחרונים הושלמו חלוקת התפקידים במטה שבראשו עומדים יו"ר סיעת 'דגל התורה' בירושלים – אליעזר ראוכברגר וחבר מועצת העיר, ישראל קלרמן.

הפעילות במטה החלה עוד קודם הפתיחה הרשמית בטענה שהמטרה להביא לסיום עשר השנים הקשות במהלכם הופלה הציבור החרדי לרעה בעיקר בשכונות המעורבות בהם מתגוררים בעיקר תושבים מהציבור הליטאי, זאת בנוסף לחילון המתמשך של העיר וכרסום בלתי פוסק בסטטוס-קוו בכל הנושאים הקשורים לקדושתה של ירושלים.

הקמפיין שהושק בסוף השבוע האחרון ע"י משרד הפרסום 'תוצאות אפקטיביות' עוסק בכל הנושאים הבוערים הכואבים לתושבים החרדיים בירושלים, והתחיל במודעות רחוב שהודבקו בכל רחבי העיר, בשכונות הרבות המוגדרות חרדיות, ובשכונות המעורבות בהן סבלו התושבים החרדיים לאורך כל השנים האחרונות מאפליה, מחוסר שוויון, מפגיעה בזכויות הבסיסיות ומהדרת החרדים בכל התחומים, חינוך, רווחה, ובהזנחה פושעת בכל התחומים המוניציפאליים.

חברי הכנסת של התנועה חיזקו את המוני הפעילים והמתנדבים שהגיעו חדורי שליחות ומוטיבציה לפעול להצלחת הרשימה. נציגי "דגל התורה" בעירייה הדגישו כי זו ההזדמנות להביא לפתרון הסבל והמצוקה הגדולה של הציבור החרדי בירושלים.

אליעזר ראוכברגר, יו"ר מטה הבחירות, אמר כי "הציבור הירושלמי יודע בדיוק על מה המערכה. כל אברך חרדי וכל אדם חרדי בירושלים ידע כל השנים האחרונות שהוא שווה בעיניהם של בכירי העיריה פחות. בהכל. בתקציבים, בהקצאות, בדאגה למוסדות החינוך הצפופים, ובכל תחומי החיים, בתחבורה הציבורית בעיר הקורסת, ברחובות המוזנחים, בלכלוך והזנחה בכבישים ומדרכות ובכל תחומי החיים, אנחנו כאן הפעם אומרים 'עד כאן'. תם עידן הקיפוח, נגמרה התקופה בה הציבור הליטאי בירושלים, ובעצם הציבור התורני והחרדי כולו יהיה סוג ב'. כולנו כפופים לדעת תורה, וכולנו נאחד את כל הכוחות כדי להגיע למקסימום השפעה לשנות את כל הגישה הציבורית כלפי הציבור החרדי שסובל כל כך כל השנים".

ישראל קלרמן, מנכ"ל מטה הבחירות וחבר מועצת העיר, חידד את הנקודה של חילון העיר בשנים האחרונות. "אנחנו יכולים לדבר על העזרה שנתנו לכל פרט בקדנציה האחרונה. אלפי בקשות טופלו, מכל המגזרים, החוגים והעדות, אבל המערכה הפעם הרבה יותר חשובה. בשנים האחרונות אנחנו עדים לכרסום מתמשך בקדושת ירושלים: עשרות עסקים וחנויות נפתחו בשבת קודש רח"ל, מרכז העיר נראה לצערנו בשבת כמעט כמו ביום חול, מתחם התחנה פתוח בשבת, פסטיבלי השחץ תוקצבו בסכומי עתק, כל אזור העיר העתיקה הפך למקום של בליינות, וכל מי שמגיע לשם נאלץ להיתקל במראות קשים. התחילה גם תופעה של פסטיבלים עם אוכל טריפה. אלו דברים שירושלים לא הכירה מעולם וחייבים להחזיר את הגלגל אחורה. להחזיר את ירושלים לקדושתה. על זה ניטשת המערכה".

ח׳כ הרב גפני בנאום פתיחת מטה דגל התורה בירושלים:" גדולי התורה תמכו במשה ליאון בקדנציה הקודמת וגם בקדנציה הזאת ואין שום דיל ושום הסכם לא על הגיוס ולא על כלום. תומכים בו כי הוא עם מירב הסיכויים לכהן כראש העיר ירושלים וכך בעזרת ה יקרה".

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בהסכמת החרדים - יהיה מצעד התועבה ברבים

  .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בהסכמת החרדים - יהיה ...... כן ירבו מקדשי שם שמים בישראל.

  בהסכמת החרדים – יהיה מצעד התועבה ברבים.
  בהסכמת החרדים – יש חילול שם שמים ברבים.
  בהסכמת החרדים – יהיה כדורגל בשבת.
  בהסכמת החרדים – חברת חשמל עובדת כל יום בשנה.
  בהסכמת החרדים – רשת 'טיב טעם' מוכרת נבלות וטרפות. חמור מזה, היא מתפרנסת ברווח.
  בהסכמת החרדים – יהיה גיוס בנות – ביהרג ואל יעבור.
  בהסכמת החרדים – יהיה גיוס בני ישיבה.
  בהסכמת החרדים – אנשים הולכים ברחוב בחוסר צניעות מוחלט.
  בהסכמת החרדים – מלמדים כפירה ואפיקורסות בפקולטות מסויימות.
  בהסכמת החרדים – יש כמה מליוני יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות, לצערנו, בריש גלי ובפומבי.

  זהירות מוקשים לפניך – בהסכמת החרדים וזו סכנה אמיתית! חכי"ם ועסקנים, אתם צבועים, על מי אתם עובדים? ולמה הם רעים וחטאים? בגלל שאת כל התורה מכרו בשביל נזיד עדשים, ולא זו אף זו שאתם רודפים את היהודים האמיתים.
  אנא: תשמרו את השבת כדי שהיא תגן עלינו כשנצטרך… ושנית הסירו את הפאות הנוכריות, וליבשו כיסוי צנוע, כדי שנעשה נחת רוח לבורא יתברך שמו, כן ירבו מקדשי שם שמים בישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב